škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

V6 buldum :-)

Ziyaretçi · 71 · 20494

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;21213
CJ kasasıysa az yakar, bunun aktarma mesafesi çok uzun ve çok çok ağır.

Cj de var kuzenimde oda 4.2 v6 onda da çok deli ses var diyodum, taaki 5.2 v8 cherokeeyi dinleyene kadar... :hanz:
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Döneminin tatlı arabasıdır,Opel'in 4x4 denemelerinden biridir lakin yakışı ile ünlüdür,yani dikkatini çektiği kadar var :) LPG bile paklamaz,su ile yürütecek bir kit bulun :)
Dene bakalım Hakan'cığım,bol bol test edersin artık :)

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bak ne güzel düzce belediyesi sponsor oldu bile ..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;21242
Döneminin tatlı arabasıdır,Opel'in 4x4 denemelerinden biridir lakin yakışı ile ünlüdür,yani dikkatini çektiği kadar var :) LPG bile paklamaz,su ile yürütecek bir kit bulun :)
Dene bakalım Hakan'cığım,bol bol test edersin artık :)

ya aslında aile büyükleri için asıl problem yaktığının hakkını veremiyor olması. çok hantal, aşırı ağır. ve hiç kıvraklık namına bir şey sergilemiyor, bi yere fabitoyla yarım manevrayla yaptığım işi 3-4 manevrada yapıyor.

kasa büyük arkanı yanını göremiyon, önünden çocuk geçse görünmüyor :hanz:

optimum otoparkından çıkarken arka teker dubayı ezmiş alışık değiliz tabi, kuzen diyo bi ses geldi lan, diyom yok hacı ya bişey, yandan insanlar geçmeye başladı, bak lan birini mi ezdik acaba :kiki: o kadar hissiz etraftan haberi olmuyor insanın.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sen ona LPG değil, skoda dizeli attır, anca öyle gider....
50 kr km'de....vay anam vayyy...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
belki üstün kullanım tekniklerimle 1-2-3 leri kullanarak 35-40 kuruş yaktırabilirim :++:

octaviaman

• Ziyaretçi
Galiba en iyiysi park yerinde biraz homurdatıp tekrardan stop etmek.:kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: octaviaman;21306
Galiba en iyiysi park yerinde biraz homurdatıp tekrardan stop etmek.:kiki:

spora, ekmeğe yumurtaya, yakın alışveriş merkezlerine gidişlerde kullanıyorum. sabah fırına gittim ekmek almaya. 5 km git gel, 22.5 ortalama vardı, 3.5 TL yakmış, alınan ekmekde o kadar zaten :++:

octaviaman

• Ziyaretçi
Yine iyiymiş o hakanım.şehir içinde otoparktan işyerine 100-150 mt 10 TL yakan tanıdıklar var.Ama olsun sonra yol açıldıkça düşüyormuş sarfiyatları:)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
tabi canım, düşer düşmez mi, 15 litreye kadar iniyor :++: bu jipin çocukluğumdan bir hatırası vardır, bizim bi emanet Renault Europa şanzıman dağıtmıştı orman köyümüzde, Çankırıda, Ankaraya kadar bununla çekmiştik onu, o zaman 17 ortalaması vardı uzun yolda:D, hiç bişey, içindede 5 kişiyiz, renodada 2 kişiden toplam 7 kişi+1 araba :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: by wodoo;21210
Hadi gözün aydın.. :D

Geçen 5.2 v8 cherokee inceledim, bir motor sesi var düşman başına, hala kulaklarımda bönürüyor alet :D
O dediğinden ben de sürdüm. Durduğu yerde gaz pedalını dip yapınca çok güzel oluyor. Etraf çizgi film gibi görünüyor.:kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
bugün biraz oynadım V6 fırontişle. yerlerde yaştı arkadan itişe bir yanlıyor bir yanlıyor V6 nın torku feci bıraktırtıyor arkayı, hayatımda böle heyecan pek yaşamadım desem yeridir, bi go-kart buluşması bi bu :D

işte buradada 0-100 videosu, 1.vitesi ne kadar uzunmuş öküzün şaştım kaldım vallahi... 100 den sonra resmen tosbağaya bağlıyor yürüdüğü ettiği yok. ama 0-60 da feci can yakar... :hhh::hhh:

http://www.dailymotion.com/user/hakanerdogan/video/x9okzw_frontera-v6-32-205-hp-0100_auto

ha birde unutmadan, gazı yere koyunca bütün anlık tüketim, menzil tarzı göstergeler sapıtıp şu hali alıyor, ''F'' (Baki Abi geldi aklıma) benzin direk kolum gibi gittiğinden debiyi ölçemiyor olmalı :kiki::kiki:

öncelikle belirtmek isterim ki oldukça sakin kullandım, motor inanılmaz kuvvetli, 1500 devirde 70 le falan rahat gidiyor.

bi kaç kez yardırdırıp kükrettim. sadece bi 0-100 o kadar.

depoda kalan 18 litre kadar benzin ve menzil.... ortalamayı sölemek istemiyorum siz bulun :hanz::hanz::hanz:

motor bi acayip, tamamen ISUZU yapımı. opele ait değil yani motor başka bi dünyadan...

V6 DOHC 24 Valve

kaç kasnak var sayamadımda anlamadımda :kiki::kiki::kiki::kiki:

meşhur diz mesafesi durumları, öndeki koltuklar bana göre ayarlı, 190 cm öhom :huh::huh::huh::huh::huh:

koltuklar ısıtmalıymış, beni aşar dedim bu donanımlar denemedim bile :kiki:

abartı bir bagaj hacmi yok :hh:  böle SW, SUV gibi görünen arabalarda olmuyor zaten abartıldığı kadar bişey.

pek park sorunu yaşattığı söylenemez. :hanz::hanz:

fabiamı heç bişeye değişmem.....

NOT: baktığınız için teşekkür ederim ama birde sorum olacak, burdaki tüm tuşları 4 çekeriydi kardı inişti vs... anladım ama şu kaçan adam tuşu nedir????:(:(

« Son Düzenleme: 25 Haziran 2009, 15:48:21 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;21247
ya aslında aile büyükleri için asıl problem yaktığının hakkını veremiyor olması. çok hantal, aşırı ağır. ve hiç kıvraklık namına bir şey sergilemiyor, bi yere fabitoyla yarım manevrayla yaptığım işi 3-4 manevrada yapıyor.

kasa büyük arkanı yanını göremiyon, önünden çocuk geçse görünmüyor :hanz:

optimum otoparkından çıkarken arka teker dubayı ezmiş alışık değiliz tabi, kuzen diyo bi ses geldi lan, diyom yok hacı ya bişey, yandan insanlar geçmeye başladı, bak lan birini mi ezdik acaba :kiki: o kadar hissiz etraftan haberi olmuyor insanın.

Bu tarz arabalarda nokta görüşü farklıdır tabii,hele böyle otomobilden inip bir anda geçince başına sudan çıkmış balığa döner insan :) Birkaç sefere kadar dikkat et aman diyim,sonra zaten alışırsın yavaş yavaş,sürtermi,kurtarırmı,çıkarmı,batarmı v.s hesabı yapmazsın :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: FF;21365
Bu tarz arabalarda nokta görüşü farklıdır tabii,hele böyle otomobilden inip bir anda geçince başına sudan çıkmış balığa döner insan :) Birkaç sefere kadar dikkat et aman diyim,sonra zaten alışırsın yavaş yavaş,sürtermi,kurtarırmı,çıkarmı,batarmı v.s hesabı yapmazsın :)

:+1:

ön camı fabiadan hayli ufak, ve silecekleride minnacık. :hanz:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;21374
:+1:

ön camı fabiadan hayli ufak, ve silecekleride minnacık. :hanz:

Kaç yaşında araba,olsun o kadar artık :)