škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahmburak27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim frenler sıklıkla taş gibi oluyo tutmuyo özellikle vites boştaykrn vitese geçince geri yumuşuyor fren frenler şişmiş olabilir diyorum ama o kadar kısa sürede şişemez ne olabilir sizce

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fren hidroliğine baktınız mı ? Fren hidrolik yağı bitmiş olabilir.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hidrolik seviyesine bakin. Bitmemis gibi gorunse de vakti dolmus olabilir. Hava Filtresinin solunda ustunde dot 4 brake fluid yazar.  
Ben de bugun sert bir tumsekten gectim altini vurdum. Cok gecmedi ki hidrolik lambasi yandi. Baktim yaridan fazlasi eksilmis benzinlikten alip ekledim ama inşallah kacak yoktur.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
Fren hidroliğ veya vestinghouse vakum hortumu kaçağı olabilir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı İbrahmburak27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hidrolikte sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama arkadaşında dediği gibi vestinghousede kaçak var galiba

Çevrimdışı İbrahmburak27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bide arkadaşlar abs sanki devereye girmiyo sert frene basınca kütür kütür ederek ayağımı frenden geri atıyobu ne olabilir

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İbrahmburak27;528769
Bide arkadaşlar abs sanki devereye girmiyo sert frene basınca kütür kütür ederek ayağımı frenden geri atıyobu ne olabilir
ABS devreye girdiyse katırtı eşliğinde ayağına şiddetli bir titreşim verir zaten. Bu durumda hemen herkes bir arıza ihtimali düşüncesiyle freni gevşetirler. Acil bir durumda kesinlikle freni gevşetmeyin, sonuna kadr sıkı sıkı basın. Korkmayın bir şeyler kırılmaz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Westinghouse denen şey, üniteyi geliştiren ve markası , adı olarak kalan birşey...jip, selpak, jilet gibi.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı İbrahmburak27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Trabzonda var mı çok iyi anlayan bu fren sisteminden tanıdığınız var mı arkadaşlar