škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabalırımız resmen eriyor ;-)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;582164
Sen yaparsan düşünebilirim ben usta ;)

Eyvallah abi bas tacisin :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yıllar önce kete benzeri bir bezden yaptırmıştım. Ama her seferinde yay, topla vs çok zahmetli oluyor. Araç tozluyken çizebiliyor.

Geçen sene de benzer bir kumaştan alıp diktirdim, ama A7 sağolsun çok büyük olduğundan sanki padişah çadırı gibi oldu. Çok uzun süreli tatile çıkacaksam ve araba evin önünde yatacaksa, kuş pisliği vs boyaya zarar vermesin diye kullanıyorum.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;

Çadır zararlı olduğu için bir kaç gün önce bende kumaşçı dan 2x7 metre kaput bezi aldım ve diktirdim ve arabayı yıkayıp giydirdim çokta güzel sardı arabayı ve 3 gün sonra kaldırdığımda arabanın üzeri elenmiş tozlar vardı çok kötü olmuş üzerine gelen tozları rüzgar çıktığında eleyip altına geçmiş ve çok kötü olmuş. Daha sonra sarıp kaldırdım ve boyacı bir arkadaşla muhabbetim oldu ve söyledikleri şu şekilde. Aracını olabildiğince gölgede tutmaya çalış ama ağaç altı olmasın kesinlikle hiçbir şeyle kapatma üzerini ve gölge bulamıyorsan bırak güneşin altında yansın daha iyi dedi. Birde yeni araçlarda fırınlama teknolojisi iyi olduğu için ve yüksek ısıda olduğu için 20 sene hiçbir şey olmaz dedi sadece göğsünü ve döşemeleri koru yeter dedi. Paylaşmak istedim arkadaşlar gölge bulamıyorsanız paranızı çadır vs. harcamayın daha kötü oluyor. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çevrimdışı quiet50

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güneşten korumanın tek yolu bez çadır. Güneş ve toz kadar zarar vereceğini düşünmem özellikle beyaz çadır.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda gördüğüm en iyi ürün “portatif araç garajı” diye üretilenler. Naylon branda ve tente sistemiyle birleştirilip taşınabilir yapmışlar. Otomatik açılan veya kapılı versiyonları var. En ucuzu 2000₺’den başlıyor. Sahibinden’de ilanı da var. Kendi sitelerinden de baktım. Çalınma endişeniz yoksa düşünülebilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-portatif-garaj-sistemleri-583741094/detay

Apartman arkasına tüm apartman sakinlerinin izni alınmak şartıyla araç başına 1500₺’den garaj yapıyorlar. Ancak fiyat bence çok. Daha düşük miktarlara güzel şeyler yaptırılabilir. Önemli olan şikayet gelmemesi. İzin alınmış projelere karışamıyorlar ancak projede gözükmeyenleri şikayet üzerine zorla yıkıyorlar.
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2019, 14:45:24 Gönderen: octa »

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;650942
Bu konuda gördüğüm en iyi ürün “portatif araç garajı” diye üretilenler. Naylon branda ve tenge sistemiyle birleştirilip taşınabilir yapmışlar. Otomatik açılan veya kapılı versiyonları var. En ucuzu 2000₺’den başlıyor. Sahibinden’de ilanı da var. Kendi sitelerinden de baktım. Çalınma endişeniz yoksa düşünülebilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-portatif-garaj-sistemleri-583741094/detay

Apartman arkasına tüm apartman sakinlerinin izni alınmak şartıyla araç başına 1500₺’den garaj yapıyorlar. Ancak fiyat bence çok. Daha düşük miktarlara güzel şeyler yaptırılabilir. Önemli olan şikayet gelmemesi. İzin alınmış projelere karışamıyorlar ancak projede gözükmeyenleri şikayet üzerine zorla yıkıyorlar.

Yapmışlar ama yapmışlar işte. Hoş, lakin dolaylı olayların sonuçları fena olabilir. Güneş tamam ama ya bir de rüzgar velev ki olur ise. Allah etmeye bu ekipmanı arabanın üstü yerine evin çatısında görmek mümkün olabilir. :D:D

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;650948
Yapmışlar ama yapmışlar işte. Hoş, lakin dolaylı olayların sonuçları fena olabilir. Güneş tamam ama ya bir de rüzgar velev ki olur ise. Allah etmeye bu ekipmanı arabanın üstü yerine evin çatısında görmek mümkün olabilir. :D:D

Zemine dübelle, vidayla sabitlenebilir. Rüzgar için de ufak delikler açarak rüzgarın gücü salmasına izin verilebilir. Gerçi ben rüzgarla uçacağına ihtimal vermiyorum. Alttan rüzgar almadıkça uçmaz. İçine rüzgar girerse sıkıntı olur.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;650955
Zemine dübelle, vidayla sabitlenebilir. Rüzgar için de ufak delikler açarak rüzgarın gücü salmasına izin verilebilir. Gerçi ben rüzgarla uçacağına ihtimal vermiyorum. Alttan rüzgar almadıkça uçmaz. İçine rüzgar girerse sıkıntı olur.

Dogrusun ama vida ve dubel olayi pratik olmaz insanin sabit bir yeri yoksa. Dusunce guzel ama tasarim ve dizayn bu haliyle degil. Iyi bir ruzgarda ucurtma olmasa bile suruklenip metal kisimlarin arca veya komsu araclara degip zarar vermesi de soz konusu olabilir. Birde alan da gerek mahalle arasinda zor, acik alani garaji olan da sabit tente braketleri yaptirsa bir demirciy ve ucuzundan halka tente taksa en fazla 1000 tl masraf yapar ki bu alete 2000 2500 tl para istiyor uyanik :D
Paylasim icin tesekkurler.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Apartman arkasında garajı olanlar için uygun. Yani sanayide demirciye tente yaptırıp, branda çekse üstüne daha ucuza mal edilebilir katılıyorum. Zaten tercih edilmesindeki en büyük engel fiyatı.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alt kısımdan ipleri iyice gerdirilerek sıkı sıkıya bağlanmışsa rüzgar girme olasılığı olmaz. Ha dersen ki selden de korur mu korumaz tabi:D:D Arabalarımızın üstüne iyice titrediğimizde kapalı otoparkın ne büyük bir velinimet olduğunu anlıyorum!;)