škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.4 lpg çok kararsızım.

SrTyS · 23 · 4338

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle Lpg konusunu tekrar açtığım için adminlerden özür dilerim. 2013 model 1.4 85 bg aracıma bugün lpg taktırmaya karar verir gibi oldum. aracım 19 776 kmde. Aracımla işe gitmek için sadece ayda 500 km yol yapıyorum. bu lpg taktırmak için yeterli bir km mi karar veremiyorum.
 brc 2200 atiker 1200 lira fiyat verdi pazarlıksız  karta 9 a bölerim dedi.
Atiker cazip geldi sorun yaşarmıyım diye ustaya sordum kesinlikle yaşamazsın dedi. Çok kararsızım yardım edin muayene mart ayında o zaman kadar taktırayım diyorum.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Atiker gold taktırın kafanız da cebinizde rahatlasın. Aynı motor aracımda 1500 kmden beri var şuan 25.700 oldu bi sıkıntı yaşamadım

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayda 500km yilda 6000km yol yapar uzun yol saga sola gitmek gelmek derken 8-9 bin km ancak yaparsiniz. Bence hic gerek yok lpg ye ;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hic dusunmeyin taktirin. Bolgenizde yakin sehirler de dahil tavsiye edilen usta kimse ona gidin, marka da onemli ama once usta.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yıllık 15000 sınırının çok altında kullanıyorsunuz, hiç değmez bence...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Taylan Yıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
LPG kendini 10.000 km de amorti ediyor.Yılda 10.000 km yapıyorsanız taktırın.Zaten taksitle ödeme kolaylığından da yararlanırsanız aylık LPG ve montajın taksiti aylık benzin paranızın %10-15 üzerinde oluyor.2.yılda da karlı duruma geçmiş oluyorsunuz.Atiker markasını önceki araçlarımda ben de kullandım hiç sorun yaşamadım.Fazladan para vermeyi gerektirecek bir durum yok bence.Ayrıca BRC'nin garanti sonrasındaki yedek parçaları Atiker'in 2 katı.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bu yüzden çok kararsız kalıyorum. Dert keder olmazsa uzun yıllar kullanırım diyorum aracımı o yüzden ekonomi olur diye düşündüm. İlk aldığım yıl senede 8 bin yaptım bu yıl ekimde senesi doldu 11000 yaptım her geçen yıl daha fazla geziyorum.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı motor aynı araç Lovato ObdII ile 10000 kmyi geçtim. İlk yıl benzinle kullandım, benzine verdiğim paraya acıyorum şimdi.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ev ile iş arası 3-5 km lik bir mesafe ise aracınaza yazık derim.Aylık 500 km çok düşük bir değer ben olsam taktırmazdım.Zaten soğuk kış aylarında ilk 2 km de aracınız gaza anca geçicek motor tam ısınmadan lpg de kullanıp stop edeceksiniz uzun vadede üzebilir sizin için benzin en iyisi ama derseniz ki ayda 1000 km den aşağı düşmem o zaman taktırın derim ama Atikerin basit kitinden uzak durun

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün Çorlu lovato bayiini aradım. obd 2 kitinin aracıma uygun olduğunu yağlama takılacağını bide 3 yıl motor garantisi verdiklerini söyledi. 15000 kmde bir filtre değişiminde görüşürüz dedi. 2250 lira 9 taksit yaparım dedi peşin ne olur dedim 2200 den aşağıya düşemiyorum dedi. bu fiyat uygunmudur ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SrTyS;546554
Bugün Çorlu lovato bayiini aradım. obd 2 kitinin aracıma uygun olduğunu yağlama takılacağını bide 3 yıl motor garantisi verdiklerini söyledi. 15000 kmde bir filtre değişiminde görüşürüz dedi. 2250 lira 9 taksit yaparım dedi peşin ne olur dedim 2200 den aşağıya düşemiyorum dedi. bu fiyat uygunmudur ?

Pahalı dostum 4 silindirlilerin fiyatı o kadar yüksek değil.Benim lpg taktırdığım yerin sitesinde 1790 tl peşin yazıyordu

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tekirdağ da tek diye mi o fiyatı verdi acaba. siteye bakıyorum 2250 diye bir fiyat yok kafam karıştı.

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Lovato obdII tamam ama yağlama sistemi fuzuli. Yağlama sistemi magnezyum subaplar için öneriliyor. Ben vag grubunda subap sorunu duymadım.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SrTyS;546566
Tekirdağ da tek diye mi o fiyatı verdi acaba. siteye bakıyorum 2250 diye bir fiyat yok kafam karıştı.

Hocam 25 bin kmdir aynı motoru hergün bilare lpgli kullanıyorum dedim hala neden yüksek fiyat vermek çabasındasınız? Atiker gold kit sorunsuz uyumlu üstüne verdiğiniz her para haram 2250-1400=850₺. Benim aracım ankarada 850 liraya 5000km yol yapıyor sizinkide düzgün kullanırsanız yapar. Boşa değil mi bu para

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmet4283;546579
Lovato obdII tamam ama yağlama sistemi fuzuli. Yağlama sistemi magnezyum subaplar için öneriliyor. Ben vag grubunda subap sorunu duymadım.

Haklısınız sanırım. Usta bana öyle dedi ama lovatonun Türkiye dist. Mesaj attım forumdan numaramı aldı yarın bayii ile görüşüp uygun fiyat vereceğini söyledi. Motor garantisi 170 lira onu alsam mı?