škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabiam 14000 olmadan v kayışı koptu..

SrTyS · 12 · 3888

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle merhaba,

aracım 2013 model elegance 14000 km olmadı daha bu sabah işe giderken v kayışım koptu kayışıda bulamadım. servise götürdüm kedi alıp gitmiştir dediler. gergin v kayışını kedi nasıl çıkaracak hala anlama veremedim. bir de bu kadar az km de v kayışının kopması normal mi? garantide karşılamıyor. parasında da değilim aslında 100 lira dediler. şikayet maili yazsam mı diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım.?

Çevrimdışı ahmet4283

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.

Kendi aracımın yaklaşık 40000 km de tüm kayış ve bilyalarını değiştirdim. Triger kayışları tertemizdi hatta tamircim ben bunları 90000 km den önce değiştirmiyorum dedi. Ama v kayışımda çok büyük bir çatlak çıktı. İyi ki de değişimi yaptırmışım dedim. Aracım 2011 model ve 4 yılda v kayışının yıpranması bana normal geldi. Sonuçta açıkta dönüyor.

Bu arada v kayışı 100 TL felan değil. Ben 25 TL ye aldım continental marka olanını. İşçilik dahil 100 TL felan dedilerse makul bir fiyat bana göre.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim.
Evet işçilik dahil 100 tl dediler. sanırım kayışta hata vardı bu kadar dayandı.
kayış serviste yokmuş isteyecekler gelecek 3 gün serviste kalacak aracım.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
garanti kapsamında değilse neden araçlara 2-3 yıl garanti veriyorlar anlamadım. garantiden değiştirmezlerse sizin yerinizde olsam özel servise giderdim.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Fare bile kemirebilir. Kayista hata olabilir.

Gecmis olsun.

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.youtube.com/user/aeneskral1
"kedi alıp gitmiştir" olayı bana sallamasyon bir cevap gibi geldi. olmaması gereken ekstra bir deformasyonun sebep olduğu bir kopmaysa orası ayrı ama park halindeki aracın kayışını kedi alıp kaçacak falan bana çok komik geldi. hiç öyle bir şeyde duymadım bu zamana kadar. "dalga mı geçiyorsun sen usta" derdim ben büyük ihtimal.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SrTyS;528268
Teşekkür ederim.
Evet işçilik dahil 100 tl dediler. sanırım kayışta hata vardı bu kadar dayandı.
kayış serviste yokmuş isteyecekler gelecek 3 gün serviste kalacak aracım.

Bence kayışın kopmasına değilde servise kızmak lazım.

Yani bu kadar basit bir şey için araba üç gün serviste yatar mı ?

Neredeyse bakkalda satılacak bir parça serviste nasıl yokmuş. Araba sanayiye gitse 20 dakikalık iş bile değil kayışın takılması...

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Zaten ekim ayında garantisi doluyor. Özel servise gitmeyi düşünüyorum. Bende ustaya mantıklı gelmedi açıklaman dedim. kedi olsa radyatör o aksamlara zarar verir dedim bir şey demedi. büyük ihtimal kayış hatalıydı. Ama aracım neden serviste o kadar zaman bekledi bende anlamadım.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SrTyS;530701
Zaten ekim ayında garantisi doluyor. Özel servise gitmeyi düşünüyorum. Bende ustaya mantıklı gelmedi açıklaman dedim. kedi olsa radyatör o aksamlara zarar verir dedim bir şey demedi. büyük ihtimal kayış hatalıydı. Ama aracım neden serviste o kadar zaman bekledi bende anlamadım.
Yalnız kedi veya fare radyatörü nasıl kemirsin ki?:hmm::blm:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;530754
Yalnız kedi veya fare radyatörü nasıl kemirsin ki?:hmm::blm:

Kuyruğu sıkışıyor kayışa dolanıyor komple dağıtıyor içerdeki tüm aksamları başına gelen arkadaşlar var. Fare bence kemirmez çünkü o tür bir malzeme yapmışlardır diye umuyorum.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu iki mesajınız birbiri ile çelişiyor. Birinde nadsıl böyle bir şey olur diyorsunuz sonrası böyle olaylar başına gelen arkadaşlardan bahsediyorsunuz. Biraz tuhaf bir yaklaşım.

Alıntı yapılan: SrTyS;528227
Öncelikle merhaba,

aracım 2013 model elegance 14000 km olmadı daha bu sabah işe giderken v kayışım koptu kayışıda bulamadım. servise götürdüm kedi alıp gitmiştir dediler. gergin v kayışını kedi nasıl çıkaracak hala anlama veremedim. bir de bu kadar az km de v kayışının kopması normal mi? garantide karşılamıyor. parasında da değilim aslında 100 lira dediler. şikayet maili yazsam mı diye düşünüyorum sizce ne yapmalıyım.?

Alıntı yapılan: SrTyS;530872
Kuyruğu sıkışıyor kayışa dolanıyor komple dağıtıyor içerdeki tüm aksamları başına gelen arkadaşlar var. Fare bence kemirmez çünkü o tür bir malzeme yapmışlardır diye umuyorum.

Bu arada; hangi servis bu cevabı veren ve elinda araca ait en basit  bir  ''V'' kayışını bile stoğunda bulundurmayıp aracı iki gün bekleten?

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Evet çelişiyor haklısınız. Anlatmak istediğimi tam anlatamamış olmam buna sebep olmuş. Servis bana kayışın bulunduğu ortamın alt korumalığın kedinin yatması için çok müsait bir ortam olduğunu kedinin kayışı çıkartabildiğini söyledi. Bende bunu sordum haliyle bir arkadaşımda başıma geldi ama    radyatör vb. aksamlara zarar verdi dedi.Bende aracımda öyle bir problem yok dedim.