škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ev Sinema Sistemi Tavsiyesi...

Can · 37 · 14346

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sendeki modelin adını bilmiyorum ama surround tuşundan party seçneğine ayarlarsan ses 5.1 gelir... o modelde surround diye bir tuş yoksa da farklı bir tuş yapar aynı işi...

ek: dream in arkasından kabloların yerini değiştirip deneyin bir de. kablodan kaynaklı da olabilir... değiştirince farklı kolonlardan ses gelirse anlaşılır...
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2011, 18:57:44 Gönderen: Sertan_c »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;223946
sendeki modelin adını bilmiyorum ama surround tuşundan party seçneğine ayarlarsan ses 5.1 gelir... o modelde surround diye bir tuş yoksa da farklı bir tuş yapar aynı işi...

ek: dream in arkasından kabloların yerini değiştirip deneyin bir de. kablodan kaynaklı da olabilir... değiştirince farklı kolonlardan ses gelirse anlaşılır...

dremin arkasında optik çıkış var normal ses çıkışı yok ben sinema sistemini direk tv ye bağladım tv nin sesini menüden kapatıyorum sinema sisteminden geliyor ses bakalım dediğinizi deniyicem..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Denedim ama olmadı party diye bir seçenek yok dolby yada stereo var diğer seçenekte jazz rock digital classic gibi seçenekleri var ama 5+1 olarak gelmiyor..

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bir yerde bir sıkıntı var...  deneyip bulmak lazım...

Çevrimdışı AimLeSs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;223821
Merhaba DTS sesli hd filmleri media player dan mı izliyorsunuz?

GOM Player kullanıyorum. Ama z5500 ün dekoderinin ekranında "dts" yazısını görebilmek biraz ayar gerektiriyor. Player ile ilgili bir durum değil.

Televizyonda hiç denemedim ama pc'de dts'i aktif hale getirebilmek için ses kartınızın ayarlarıyla oynayıp filtreleme programı kuruyorsunuz.

Mesele para ise amenna. Ama alsan dinleyemiyeceksin ki mantığına karşıyım. Z5500 ün olayı sadece yüksek ses değil. DTS codec çözebilen, optic çıkışlı kaç sistem var? Varsa da ne kadar?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AimLeSs;224106
GOM Player kullanıyorum. Ama z5500 ün dekoderinin ekranında "dts" yazısını görebilmek biraz ayar gerektiriyor. Player ile ilgili bir durum değil.

Televizyonda hiç denemedim ama pc'de dts'i aktif hale getirebilmek için ses kartınızın ayarlarıyla oynayıp filtreleme programı kuruyorsunuz.

Mesele para ise amenna. Ama alsan dinleyemiyeceksin ki mantığına karşıyım. Z5500 ün olayı sadece yüksek ses değil. DTS codec çözebilen, optic çıkışlı kaç sistem var? Varsa da ne kadar?

z5500 x-fi ses kartları ile güzel işler çıkarıyor diye biliyorum :ok:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AimLeSs;224106

Selam
benim TV, USB den MKV filmleri oynatıyor, ama DTS sesli olanlarda ses alamıyorum, o yüzden mecburen sesleri AC3 e ceviriyorum, yani Z5500 ses sistemi alsam, direk TV den USB den DTS sesli MKV filmlerde ses alabilirmiyim? öyleyse Z5500 e optik cıkıslamı almak lazım? stereo headset veya audio dan mı almak gerekiyor?