škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Benzini nereden alıyoruz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Blackbird

• DT Gediklisi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Opet, Shell, Bp, Po... bu 4 marka piyasanın %80+ alıyor aralarında çok fark olmadığını düşünüyorum  farkı yaratan istasyon sahipleri oluyor.

Tankerle yakıt geldikten sonra ona eklenen katkılar olduğu söyleniyor istasyon sahiplerinin elinde olan bir durum. Yakıttan su çıkması durumuda aynı şekilde istasyonun deposuyla alakalı. Sürekli yakıt aldığım istasyondan çok acil bir durum olmassa vazgeçmem.

Sürekli aynı istasyondan benzin alır ve fişleri saklarsanız bir sorunla karşılaştığınızdan çözümü daha kolay oluyor.

Fullpet ten %25 indirim yaptığı zamanlarda ticari aracımıza aldım bir kaç depo mazot hem motorun sesi değişiyo hemen fark ediyorsun hemde daha az km gidiyor. %7 indirimi kdv ve ötv hariç fiyat üzerinden yaptığı için 250 TL de 8 TL indirim yapmış oluyor değmez bence.

Ben Opetten alıyorum bir sorun olmadı şimdiye kadar ama Yakıt şirketinin değil istasyonun önemli olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;221248
Hep BP, dış yıkama da bedava :)

İrfan Hocam Dış yıkamyı nasıl yaptıryorsun.?

Ben de yıllardır işyerime yakın diye Samsunyolu etlik kavşağına yakın, gümüşdere Baydarlar, (SEHLL) ' den alırım.
Hem marka olarak, hem de bayii olarak güvenilir bir yer.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı kevepsi

• Çekirge
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ailedeki kredi kartlarının hangisinde hangi benzin sirketiyle kampanya varsa ondan alıyoruz ( bp, po, shell, total ve opet firmaları olması şartıyla ) son 2-3 yıldır kampanyasız benzin veya mazot almadım desem yeridir :xx:
Teori ayrııııı, pratik ayrııııı... :kyf:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En önemli kriter istasyon aslında. Merkezi ve iyi bir yerde olan pek çok istasyon neredeyse sorunsuzdur. Bu bakımdan şanslı bir yerde olduğum için fazla sıkıntı yaşatmıyor. Yıllardır BP kullandım, lakin devamlı aldığım istasyon PO'nun bakteri gibi hızla tüm istasyonları ele geçirmesinden nasibini aldı. Gene yakındaki başka bir BP'den aldım ama burayıda takip ettim, baktım ultra lüks araçlar alıyor, X6,Cayenne,Corvette v.s, bu adamlar tırt yerden almaz dedim,PO'nun son değişiminide merak ediyordum açıkcası, almaya başladım ve bir süredir takip ediyorum arabayı. BP'ye göre çok daha düzenli bir rölantiye sahip oldum, ateşlemede ciddi farklar hissettim, uzun yolda yüksek viteste gaz pedalına tepkisini daha hissettim ve birazcıkta menzili uzadı gibi. BP'de depo çok daha erken bitiyordu bariz, var bir kerameti hakikaten. Fiyat olarakta BP'den ucuz oluyor. Zorunluluk dışında hiç almayacağım markalarda var tabi, ilk tercihim PO ve BP şimdilik.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kevepsi;221310
Ailedeki kredi kartlarının hangisinde hangi benzin sirketiyle kampanya varsa ondan alıyoruz ( bp, po, shell, total ve opet firmaları olması şartıyla ) son 2-3 yıldır kampanyasız benzin veya mazot almadım desem yeridir :xx:

Aynen bizde sizin gibiyiz bu aralar world opet ağır basıyor :D

Çevrimdışı yasin90

• .......
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;221303

Ben de yıllardır işyerime yakın diye Samsunyolu etlik kavşağına yakın, gümüşdere Baydarlar, (SEHLL) ' den alırım.
Hem marka olarak, hem de bayii olarak güvenilir bir yer.

hikmet abi aynı babamda ısrarla Baydarlar shellden almamı söylüyor, güvenilir satıcıymıs
ANKARA içi mobilya, özel dolap vs itinayla yapılır, müracaat ben :)

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;221363
world opet

nedir detayı acaba? nette baktım milli piyango bileti ve deterjan kampanyaları görünüyor. :) onlarda eskimiş galiba... güncel durum ne tam olarak...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Crzyboy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuning07.com

Çevrimdışı Powolper

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
PO....

Protesto Amaçlı İmzalarımıza Resimi Ekliyelim Lütfen!

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sertan_c;221368
nedir detayı acaba? nette baktım milli piyango bileti ve deterjan kampanyaları görünüyor. :) onlarda eskimiş galiba... güncel durum ne tam olarak...

400 tl lik yakıta 75 tl veriyordu şimdida bonus 250 ye 50 mi öyle bir şey veriyo olması lazım :ok:

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben haremdeki FULL den alıyorum son 3 aydır hic bi sıkıntı yasamadım daha.Hem %7 indirimli Hemde her benzin alışımda fırcasız köpükle yıkama yapıyorlar(üstelik belli bi sınır yok 20 tl lik benzine bile yıkama yapıyolar)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: demirhan;221534
Ben haremdeki FULL den alıyorum son 3 aydır hic bi sıkıntı yasamadım daha.Hem %7 indirimli Hemde her benzin alışımda fırcasız köpükle yıkama yapıyorlar(üstelik belli bi sınır yok 20 tl lik benzine bile yıkama yapıyolar)

Deneyeyim, eve yakın  :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
po dan alıyorum diğerlerinde 97 olmadığından dolayı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;221547
Deneyeyim, eve yakın  :)
Marketleride baya büyük hocam cam sileceginden tutun paspasa kadar hersey var