škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Octavia A4 Sahibiyim Tecrübelerinize İhtiyacım Var

Apar · 3 · 5091

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Apar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar ,

1 Haftalık 2004 octavia A4 kasa sahibiyim birkaç problemim var yardımcı olursanız sevinirim.

1. Olarak Aracım Sabit 90 100 Km hızda sabit gazda giderken silkeliyor bana bujiler veya boğaz kelebeği gibi geldi.Daha önce bunu yaşayıp çözen var mı ?

2. Olarak vites geçişlerim bazen çok iyi bazen özellikle rampada vites küçültürken çok takılıyor , vites körüğümüdür yoksa şanzıman mıdır çözümü nedir ?

3. Olarak sabitken direksiyonu tam sağ veya sol yaptığım zaman kayış sesi gibi ses geliyor ve çukurlardan vs. geçerken direksiyon direk titriyor ve boşluk varmış gibi oluyor.Akislere baktırdım boşluk yırtık kaçak yoktu acaba tablalar mıdır ?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle foruma hosgeldin.
1. Buji , kablolar ve bobin bakimi gerekiyor ise degisimi lazim. Bu islem yapilirken bogaz kelebegide temizlenecek tabiki.

2. Baski balata kontrol edilecek. Debriyaj pedal altında hali paspas yok degilmi. Az bi kalınlık bile etkiler. Balata bitmesi aniden bile olabilir. Aksam birakirsin sabah bakmışsın arac yerinden kalkmiyor

3. On duzen kontrolu lazim tekrardan. Z rotlar, tabla başları.

Skoda, wv ustası ve bilgisayar ile teşhis yapan usta lazım. Gecen cuma ben 1. Maddedeki islemi yaptirdim sanki çok fark etti gibi, araç yag gibi akiyor.

Çevrimdışı salcek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1. Depo içi takıt pompa veya kirli yakıt hattı olması olabilir.
2. Normal bi durum vw otomatiklerdede yokuş aşağı motor freninide kullanmak için bunu yapar

3. Direksiyon eklem millinde boşluk oluşmuş olabilir