škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Motul - castrol - mobil1

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamunaleyküm;
MOTUL diye bir yağ var bilen varsa ya da kullanan bilgi verebilir mi_? Kolay kolay bulunmuyor da meret, genelde yarış motorları kullanıyormuş, Subaru'nun da anlaşmalı firmasıymış.
5w30 yağ almam lazım , teknik özellikleri nedir bilmiyorum. Tecrübe etmiş arkadaşım varsa bi paylaşabilir mi, bu yağlardan hangisini tavsiye edersiniz?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ykumanda;481813
Selamunaleyküm;
MOTUL diye bir yağ var bilen varsa ya da kullanan bilgi verebilir mi_? Kolay kolay bulunmuyor da meret, genelde yarış motorları kullanıyormuş, Subaru'nun da anlaşmalı firmasıymış.
5w30 yağ almam lazım , teknik özellikleri nedir bilmiyorum. Tecrübe etmiş arkadaşım varsa bi paylaşabilir mi, bu yağlardan hangisini tavsiye edersiniz?

Motul'un standart ve performans serisi yağları var. Performans serisi yağları da Mobil ya da Castrol'un 2 katı fiyatına satılıyor. Araçta yazılım yoksa ve aracı sürekli sıkıştırmıyorsanız o kadar para vermeye gerek yok bence.  Motul standart yerine de Mobil Esp Formula tercih ederdim ben.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;481819
Motul'un standart ve performans serisi yağları var. Performans serisi yağları da Mobil ya da Castrol'un 2 katı fiyatına satılıyor. Araçta yazılım yoksa ve aracı sürekli sıkıştırmıyorsanız o kadar para vermeye gerek yok bence.  Motul standart yerine de Mobil Esp Formula tercih ederdim ben.

Bence yağın markasından ziyade sık değiştirmek daha yararlı.Örneğin 10 000 km yerine 7500 km  de değişmek gibi.Ben araçlarımda  castrol magnetec kullandım vede kullanmaya devam ediyorum.Önceki aracımı sıfır almıştım 2005 model.Nisan ayında satarak başka bir marka sıfır araç aldım.Sattığım araçla 215 000 km yaptım,alan arkadaş motoru servise gösterdi,servis motor on numara hiç düşünmeden alabilirsin deyince arkadaşımız alıverdi,onada castrol magnetec kullanmasını tavsiye ettim.Şuan 4 lt  si 60 tl.Hiçte öyle pahalı yağlara boşuna para vermeyin.

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda Octavia için (VW 502 00 kodu için) castrol magnatec kullanacak arkadaşlar 5W-40 C3 olanını kullanmaları gerekmektedir. Yağın ömrü 1 yıl ve en fazla 10.000 KM dir.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kullandığınız standart arabalar için motul e gerek yok. castrol güzeldir ama bu aralar mobil1 e gönlüm kayıyor. yıllardır gulf kullanırdım. anlaşmamız bitti. 1 hafta sonra yağ değişimi yapacağım mobil1 e döneceğim bende. gulfi de es geçmeyin en az castrol kadar iyi bir yağ. le mans yarışlarının yağ tedarikçisi başarılı bir firma.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son bakımda ben de Mobil 1 koydum araca ve yazılımdan dolayı bakım periyodunu kısalttım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
14 senedir mobil 1 koyuyorum 280 bin yol yaptım böyle devam tavsiye ederim :)

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Mobil 1 5w 30 tam sentetik yağ fiyatları nedir arkadaşlar ?
Piyasada farklı farklı fiyatlar dolaşıyor.Bostancı sanayide toptancıda 68 tl iken Mobil in türkiye tedarikcisi Euromasterda 120 tl. Kafam karıştı. Piyasada sürüsüne replika yağ var . Bilgisi olan arkadaş var mı ?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;483427
Piyasada farklı farklı fiyatlar dolaşıyor.Bostancı sanayide toptancıda 68 tl iken Mobil in türkiye tedarikcisi Euromasterda 120 tl. Kafam karıştı. Piyasada sürüsüne replika yağ var . Bilgisi olan arkadaş var mı ?

2-3 ay önce distribütörün özellikle tavsiye ettiği bir Ankara bayiisinden 95-TL'ye almıştım yanlış hatırlamıyorsam. Sizde mutlaka distribütörün tavsiye ettiği bayiilerinden alın derim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;483427

aracınız fabia 101likse şahsi kanaatim 10-40 yağ koymanız yönünde.

Çevrimdışı ykumanda

• Yeni, yenilikçi
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Motul bahalı geldi :) 5-30 castrol sipariş ettim sonu sonu.
Şimdi yağ değişiminde würth'ün motor içi temizleyici var onu kullanmayı da düşünüyorum , kenar köşede sakızlaşan yağ kalıntılarını söküyormuş. Araç 92000 de yağımın rengi bayağı koyu olmuş bakalım artık ne çıkacak.

Çevrimdışı g-rider

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Motul ün yağlarını eski kullandığım gsx-r 600 motorumda kullanıyordum, yüksek devir için gayet güzel bir yağdır fakat pahalıdır. şuan tsi motorda mobil 1 kullanıyorum maslak sanayideki çoğu yer hemen hemen aynı fiyatı söyler 4 litresi için 95 TL gibi bi rakam

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konuyu hortlatacağım...
 Octavia crd motor chipli 1,6 dsg için ne kullanılır
 0/60 motul diyende var
 0/40 mobil
 0/40 edge

teşekkürler

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5/30 esp kullanmanız gerekiyor yazılımlı diye aracınızda farklı kalınlıkta yağ kullanmanıza gerek yok bakım aralıklarını kısaltmanız yeterli olacaktır.