škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2. Kez tekrar eden park pilot hatası!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı burakk31

• ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba 2017 sport Octavia aracımı geçen sene haziran ayında aldım. İlk olarak  daha 2 aylıkken manevra frenleme fonksiyonu devre dışı dedi ve park sensörleri devre dışı kaldı. Serviste yaptılar ve sensör hopörlerinin birinin temassızlık yaptığını ve arızayı giderdiklerini bir daha olmayacağını söylediler ancak bu gün gene aynı hatayı verdi ve park sensörlerini kullanamıyorum. Bulunduğum ilde servis olmadığı için ve hafta içi sürekli çalıştığım için servise de gidemiyorum. Sormak istediğim ben satıcıdan araç değişimi isteyebilir miyim? Veya şu an ne gibi haklarım oluyor? Kesin bilgisi olan veya başına gelen varsa bilgilendirebilir mi? .

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.

Araç değişimi derken, sizin araç servisteyken ikame araç talebi mi?
Veya sizin aracı farklı araç ile değiştirmek mi? Sıfırı talebi gibi?

Çevrimdışı burakk31

• ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sağolun. İkame değil yeni araç. Bir  kaç yerde araç bedelinin ödenmesi veya mümkünse yeni bir araçla değiştirilmesi istenebilir diye okudum o yüzden merak ettim.

Çevrimdışı HSYN63

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Burak Bey sorunu ne yaptınız veya çözüm ile ilgili tecrübesi olan var mı?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15996]burakk31[/MENTION]

Aracın değişimi istenebilir ama aynı şikayetin yıl içinde bir kaç kez tekrar etmesi gerekir ve maldan yararlanama olayı gerçekleşmesi lazım ben 2004 yılında sıfır aldığım aracı 4 yıl sonunda firmaya geri iade ettim ve paramı almıştım ama uzun bir prosedür gereken şartlar oluştuğunda Tüketici mahkemelerine dava açılması gerekiyor.

Çevrimdışı burakk31

• ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rocky62 Cevap için teşekkürler. Servise götürdüm sensör hoparlörü arızalı dediler, ellerinde yokmuş başka ilden getirip değiştirecekler. Bir daha olması durumunda rocky62 beyin dedidiği gibi gerekli şartlar oluşursa dava açmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı altoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorununuz çözüldü mü ? Ara ara benim aracımda aynı uyarıyı veriyor.

Çevrimdışı ömer0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aküyü ölçtürün aküden dolayı yapıyor. Benim arabadada oldu aynı zamnda geç marş durumu vardı. Akü değiştikten sonra düzeldi.

Çevrimdışı burakk31

• ST Üyesi
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Serviste sensör hoparlörünü  değiştirdiler 3 hafta önce şu an sorunsuz kullanıyorum.