škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Isofix

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SaniBjk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese selam.

Aranıza yeni katıldım. 2016 1.2 dsg spaceback araç sahibiyim. Sorum şu ki, bebek oto koltuğunu isofixe bağlayamıyorum. Isofix demirleri aşağıda kalıyor sanki. Var mıdır bunun bir püf noktası? Ben mi çok beceriksizim diyeceğim ama eski aracım da (i20) çok rahat söküp takıyordum.

Yani artık kafayı yemek üzereyim. Bir çözümü yoksa nerede bağlantı yaptırabilirim fikir verirseniz çok sevinirim. Bunun için servise mi gitmek lazım, ebebek gibi bebek mağazalarına mı?

Teşekkür,

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Anladığım kadarıyla bebek koltuğunuzun isofix çıkışı şuradaki gibi düz çıkışlı:

Benim aracımdaki bebek koltuğunda şöyle olduğu için pek bir sıkıntı yaşamamıştım:

Sanıyorum ki koltuğu alttan bir minderle destekleyerek ya da şöyle birşey edinerek bağlayabilirsiniz.

https://img.banggood.com/thumb/water/oaupload/banggood/images/F8/B1/D9ACB6F357F923566E1AA5FE8F3F3B7A.jpg

https://www.banggood.com/ISOFIX-Latch-Interface-Connector-Fit-For-Carmind-Child-Adjuster-Car-Safety-Seat-Belt-p-1055182.html
« Son Düzenleme: 15 Haziran 2017, 14:05:55 Gönderen: oluleci »

Çevrimdışı oceylantr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SaniBjk;617938
Arkadaşlar herkese selam.

Aranıza yeni katıldım. 2016 1.2 dsg spaceback araç sahibiyim. Sorum şu ki, bebek oto koltuğunu isofixe bağlayamıyorum. Isofix demirleri aşağıda kalıyor sanki. Var mıdır bunun bir püf noktası? Ben mi çok beceriksizim diyeceğim ama eski aracım da (i20) çok rahat söküp takıyordum.

Yani artık kafayı yemek üzereyim. Bir çözümü yoksa nerede bağlantı yaptırabilirim fikir verirseniz çok sevinirim. Bunun için servise mi gitmek lazım, ebebek gibi bebek mağazalarına mı?

Teşekkür,

Çok absürd de olsa bir yöntem var. Isofix demirlerine koltuğun kancalarını geçirmeye çalışırken bu tip mandallar içeri kaydığı için bir türlü geçmiyordu bende de. Koltuğun mandalları dışarı çıkaran bir ipi veya kemeri olması lazım, onu ince bir iple (çamaşır ipi vs) gergin tutup, koltuğu isofix mandallarına geçirerek 2 dk da hallediyorum. Yine de biraz zorluyor.

Çevrimdışı SaniBjk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tavsiye için çok teşekkürler. [MENTION=13306]oceylantr[/MENTION]  Aslında çıkışı düz değil sizinki gibi oynar başlıklı [MENTION=15042]oluleci[/MENTION] ancak bir türlü becerememiştim ki dün akşam bir şekilde başardım. Artık aracı satana kadar kafam rahat :)

Konuyu kapatabiliriz :p  

Çevrimdışı paku

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SaniBjk;618659
Tavsiye için çok teşekkürler. [MENTION=13306]oceylantr[/MENTION]  Aslında çıkışı düz değil sizinki gibi oynar başlıklı [MENTION=15042]oluleci[/MENTION] ancak bir türlü becerememiştim ki dün akşam bir şekilde başardım. Artık aracı satana kadar kafam rahat :)

Konuyu kapatabiliriz :p  

Hocam kapanan konuyu açıyorum ama nasıl becerdiniz, ben de beceremiyorum bir türlü, kafayı yiyeceğim. Eşimin arabasında(Micra) oluyor benim Rapid'de olmuyor. Arka koltuk başlığını çıkarmak mı gerekiyor acaba bilemedim, başlık nasıl çıkarılıyor o da muallak.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da aynı sorun vardı. Bebek oto koltuğunun yanında ortası delik bir plastik aparat vardı. Onu isofix boşluğuna geçirmiştik.sonra oto koltuğu yerine şipşak oturdu. O aparatı kullanmadan 1 saat uğraşmıştım.
https://youtu.be/e-W6ljUgFj4
 Videonun başında koltuğa geçirdiği aparat gibi bir plastik kullandım.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2019, 09:36:35 Gönderen: m.cepoglu »

Çevrimdışı Atabey01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben  ebebek ten ekstra isofix maşası alarak bağladım.
https://www.e-bebek.com/holmbergs-isofix-kemer-p-hlm-6138/

Hoş bizim bebek koltuğunda isofix yoktu ama belki işinize yarar.

Çevrimdışı paku

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;646041
Benim aracımda da aynı sorun vardı. Bebek oto koltuğunun yanında ortası delik bir plastik aparat vardı. Onu isofix boşluğuna geçirmiştik.sonra oto koltuğu yerine şipşak oturdu. O aparatı kullanmadan 1 saat uğraşmıştım.
https://youtu.be/e-W6ljUgFj4
 Videonun başında koltuğa geçirdiği aparat gibi bir plastik kullandım.

Bu aparat bende yok, Türkiye'de o aparatı tek başına satan bir yer bulamadım. Çin'den söyleyeceğim, o gelene kadar kemerli kullanacağız artık.

Bu arada arka koltuk başlığı nasıl sökülür öğrenmek için servise gittim sabah, çıkaramayıp koltuğu sökmek gerekir dediler, koltuk sökme ücreti de 150 TL imiş. Şaka gibi :mad::mad:

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Başlık çubuklarının birinde basılacak/çekilecek bir kısım var onu çekip başlığı yukarı kaldırın. Kitapçıktan alıntı;
Alıntı
Koltuk başlıkları
Koltuk başlığını, koltuk başlığının üst kenarı mümkün olduğunca kafanızın üst kenarının yüksekliğinde bulunacak şekilde ayarlayınız .
Koltuk başlığı yüksekliğinin ayarlanması
– Koltuk başlığını her iki el ile yandan tutun ve koltuk başlığını istediğiniz gibi yukarıya itiniz ⇒ Şek. 47 - solda.
– Koltuk başlığını aşağıya doğru itmek isterseniz, emniyet düğmesini bir elinizle
⇒ Şek. 47 - sağda basılı tutunuz ve diğer elinizle koltuk başlığını aşağıya bastı-
rınız.
Koltuk başlığının sökülmesi ve takılması
– Koltuk başlığını koltuk arkalığından sonuna kadar dışarı çekiniz.
– Emniyet düğmesini ok yönünde ⇒ Şek. 47 - sağda bastırınız ve koltuk başlığını
dışarı çekiniz.
– Tekrar takmak için, koltuk başlığını emniyet düğmesi duyulur şekilde oturuncaya kadar koltuk arkalığının içine aşağıya doğru bastırınız.
Ön ve dış arka koltuk başlıklarının yükseklik konumu ayarlanabilir. Orta arka koltuk
başlığı iki konumda ayarlanabilir.
Koltuk başlıkları mutlaka vücut büyüklüğüne uygun olarak ayarlanmalıdır. Doğru
bir şekilde ayarlanmış koltuk başlıkları, emniyet kemerleri ile birlikte araç içindeki
kişilerin etkili bir şekilde korunmalarını sağlarlar ⇒ Sayfa 122, Doğru oturma pozisyonu.

Çevrimdışı paku

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;646062
Başlık çubuklarının birinde basılacak/çekilecek bir kısım var onu çekip başlığı yukarı kaldırın. Kitapçıktan alıntı;

Hocam süpersiniz. Benim nasıl aklıma gelmedi kitapçığa bakmak bilmiyorum, başlığı rahatlıkla sökebildim, isofix'i de takabildim.

Buradan arka koltuk başlığını çıkarmak için koltuğu sökmek gerek deyip 150 tl para isteyen Kayadibi Skoda servisine de selamlarımı(!) iletirim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsanın bilmediği şey her zaman zor gelir.;)

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar hangi marka koltuklar kullanıyorsunuz, ne tavsiye edersiniz. Ben de 9-36 kg almak üzereyim. Fiyat olarak 1000 TL civarı bana uygun olur ama yüksek fiyatlı da olsa fikirlerinizi almak isterim, en azından karşılaştırma yaparım. Teşekkürler

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsnkrmn;646148
arkadaşlar hangi marka koltuklar kullanıyorsunuz, ne tavsiye edersiniz. Ben de 9-36 kg almak üzereyim. Fiyat olarak 1000 TL civarı bana uygun olur ama yüksek fiyatlı da olsa fikirlerinizi almak isterim, en azından karşılaştırma yaparım. Teşekkürler

Ben Kiddy almıştım, çok memnunum. Kiddy'de kampanya olmasa Cybex alacaktım. Joie de iyi bit markadır, tavsiye edebilirim.

Çevrimdışı paku

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsnkrmn;646148

Donanımhaber'de bununla ilgili başlık var, baya detaylı bilgiler oluyor, orayı incelemenizi tavsiye ederim. Ben Besafe aldım.