škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti' de Smartlink veya Mirrorlink kullanan var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Merhabalar,

Smartlink ve mirrorlink özelliklerini aktif olarak kullanan var ise, biraz bilgi almak isterdim.

Önce, kendi durumumu özetleyeyim:

Aracımda ambition donanım ve, ilave olarak, bt mevcut.

Bu donanımla birlikte, 5” ekranlı Swing ünitesi geliyor. Ekran biraz küçük ve dokunmatiği de süper değil, ancak idare edebiliyorum. Cep telefonumu ve mp3 çalarıımı bt üzerinden birlikte sorunsuz kullanabiliyorum.

Swing konusundaki tek sıkıntım, ünite üzerinde, “Car” menüsünün olmayışı (Bildiğim kadarıyla yeni Octavia ve Fabialarda bu menü tuşu mevcut, Yeti için olan yeni Bolero ünitelerde de var diye biliyorum?)

Ancak,yine de, smartlink ile birlikte kullanılır hale gelen Skoda yazılımları (Skoda Drive, Skoda Media Command, vb.) ve mirrorlink ile (Android) cep telefonunun hemen tüm yazılımlarını araç konsolundan kullanabiliyor olmak, benim için önemli.

Öncelikle, swing ünitesinin smartlinki destekleyip desteklemediğinden emin olamıyorum. Skoda müşteri hizmetleri, aktivasyon kodu satın alarak kullanabileceğimi belirtiyor. Satıcım ise, bu özelliğin Bolero ünitesinde olduğunu söylüyor.

Bu özellikleri kullanan var ise, nasıl/hangi ünite ile aktive edebildikleri ve kullanımları hakkında, deneyimlerini paylaşabilir mi?

Teşekkürler.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki sene sonra biraz güncelleme yapalım :)

Swing ünite, Smartlink i desteklemiyor.

2015 Mayıs sonrası üretimli Yetiler, Smartlink i destekliyor.

Ancak, bunun için, araçta Bolero ve üzeri bir medya ünitesinin olması gerekiyor.

Servisler, Swing den Bolero ya geçiş konusunda, pek heyecanlı ve istekli değiller.

Talep edilen ücretler de hiç makul değil (Geçen sene bu konuyu araştırmış ve 6bin TL civarındaki ücretleri duyup, vazgeçmiştim).

Şimdi, aradan geçen zamana bakarak, aynı soruyu tekrar sorayım:

Yeti aracında Smartlink veya Mirrorlink kullanan var mı?

Aktivasyon işlemleri ve maliyet konusunda güncel bir bilgi paylaşımı olursa, herkes için faydalı olur düşüncesindeyim

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@miyop üstadım bende Bolero var ve Smartlink aktif..
2015 modellerde bulunan Bolero ekran Mirrorlink deslekliyor Smartlink arayüzü yok, yani Apple car play yada android auto desteği yok (Skoda'nın kendisine ait uygulamaları da kullanamıyorsunuz) bu versiyonlarda..
Şuan kullandığım telefon Mirrorlink desteklemiyor bir önceki telefonum Sony Xperia idi ve Mirrorlink kullanıyordum (telefon olayına aşağıda değineceğim)

Smartlink adıyla serviste satılan ürünü aldım aracımda aktif ettim uygun bir telefon ile sadece orjinal USB kablosunun bağlantısıyla çalışıyor.. Mirrorlink'in sahip olduğu uygulamalar hem kısıtlı hemde verimli değil bu arada telefonun ekranını birebir Bolero'ya yansıtabiliyorsunuz. internet üzerinde Mirrorlink sayfasında kendilerinin desteklediği uygulamaları görebilirsiniz..
fakat aktif edildikten sonra şöyle bir nokta var araç hareket ettikten sonra Mirrorlink sürüş güvenliğinden dolayı devre dışı kalıyor. onu ayrıca bir şekilde devre dışı bırakabilmek mümkün.. onu da devre dışı bırakabildim araç hareket halindeyken kullanabildim.
Bolero'nun ekran çözünürlüğü ve işlemcisinin hızı çok iyi değil bu nedenle bağlantı kurulup ekran yansıtması yada Mirrorlink uygulamalarını kullanmak pek verimli değil geç yanıt veriyor ekran takılıyor hata verebiliyor.. belli bir zamandan sonra keyif vermemeye başlıyor.
bunları yapmadan önce asıl amacım Navigasyonu kullanmak ve Spotify uygulamasını Bolero ekrandan kullanabilmekti fakat her ikisi için de verim alamadım sıkıldım ve bıraktım...

şuan büyük bir ekrana sahip telefon kullanıyorum ekran boyu Bolero'nun ekranından büyük :) ön havalandırma panelinin oraya mıknatıslı telefon tutucu ile sabitledim ve BT üzerinden Bolero ile eşleştirdim şimdi istedğim uygulamaları büyük ekranın rahatlığıyla kullanabiliyorum ayrıca telefonum BT ile bağlı kalıyor. (mirrorlink bağlantısı kurulduğunda araçta telefon konuşması desteklenmiyor)

kısaca Yeti'nin Bolerosuna pek bulaşmamak lazım :)

ps. fiyatı eklemeyi unuttum ben geçen sene 400 TL'ye yaptırmıştım.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]

Serhat kardeşim bilgilerin için teşekkür ederim. Kullanma deneyimi olan birisinden bilgi almak önemliydi.. kafamın bir kenarını meşgul eden, Bolero güncellemesi konusu, böylelikle benim için kapanmış oldu.

Boleron nun donanımı yeterli değil ise, geriye iki güncelleme seçeneği kalıyor; ya, orjinal olmayan, başka bir ünite taktırmak, yada, sistemin bt altyapısı üzerinden tablet veya telefon kullanmak.

Birinci seçenek için, anahtar teslimi düzgün iş yapan bir yer yok bildiğim kadarıyla.. böyle  yerler varsa bile, ellerinde, takabilecekleri düzgün (kullandığımız tablet veya telefonlar ayarında) bir ürünleri yok.

Şimdilik, her ikimiz de, ikinci seçenek ile devam ediyoruz sanırım :)

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] orijinal olmayan ve mirrorlink desteği olan kaliteli multimedya sistemleri mevcut Sony gibi Pioneer yada Alpine gibi fakat sadece Mirrolink özelliği için orijinal sistemi değiştirmek pek doğru gelmedi bana.
 belirttiğiniz gibi ikinci seçenekten devam :)