škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç Muayenesi ile İlgili Bir Tecrübem

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araç muayenesi ile ilgili başıma bir olay geldi bugün. Haberi olmayan varsa, onlarda bu sorunla karşılaşmasın diye paylaşayım istedim;

Aracım 2011 model Octavia. 1.10.2010 trafiğe çıkışlı. Araca serviste LPG takıldı. Ruhsat işlerini vs. onlar hallettiler. Ruhsatta 1.10.2013 tarihine kadar muayenesi geçerli yazıyordu. Bende son zamanlara kalıp bir sorun çıkmasın diye, bugün aldım gittim aracı.

Eleman ruhsatı aldı, sistemden bir şeylere baktı, sonra "sizin aracın muayenesi 1.10.2012 tarihinde dolmuş, cezaya kalmışsınız" dedi. Bende "nasıl olur sıfır araba 3. senenin bitiminde girmiyor mu muayeneye?" dedim. "Sizin araçta tadilat olmuş LPG ile ilgili bir sefer girmişsiniz muayeneye onun için 3 sene olayı sizin için geçerli değil" dedi. "Eee, ruhsatta niye 1.10.2013'e kadar geçerlidir yazıyor?" dedim. "Oda trafiktekilerin suçu artık, bizim yapacak bir şeyimiz yok" dedi eleman.

Ben bilinçli vatandaş olarak 1 ay önceden götürdüm zannederken, 11 ay gecikmişim aslında :P Geciken her ay için %5'ten 90 küsür lira cezalı 255 lira verdim, araç 5 dk da geçti zaten ondan sonra.

Sonra bir arkadaşla karşılaştım, oda Civic aracına serviste taktırmıştı LPG. Ona bayide söylemişler, 3 yıl değil bak senin, 2 yıl geçerli diye.

Zaten bu ilk aracım. İlk defa muayeneye götürdüm. Ben ruhsatta ne yazıyorsa ona göre davrandım. Trafik şubesindeki bi memurun sorumsuzluğunu ben çektim. Serviste de sağolsunlar hiçbir şey söylemediler.

Yaşadığım olayı paylaşayım da başkalarının başına gelmesin istedim. Çünkü sağda solda kime sorduysam böyle bir olaydan haberi yok.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim bildiğim lpg kiti takıldıktan sonra muayeneye giriyor araç.Yanlış mı biliyorum?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;443866
Benim bildiğim lpg kiti takıldıktan sonra muayeneye giriyor araç.Yanlış mı biliyorum?
Tamam bende onu anlatmaya çalıştım işte :) LPG kiti takıldı serviste. Ruhsat, muayene işlerini falan da onlar halletti. Ama bu işlem yapıldığı zaman 3.sene de değilde 2.sene de muayene olması lazımmış aracın, sıfırda olsa. Ama ruhsatta hala 3 sene geçerli görünüyordu benim muayene. Bende ona bakarak 3.senemde gittim :) Ama olaylar yukarıda anlattığım şekilde gelişti işte :)
« Son Düzenleme: 05 Eylül 2013, 23:48:51 Gönderen: ailotana »

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tecrübesizlik sizde cahillik çalışan memurda 90 tl gitmiş senden ayrıca bilgi için teşekkürler