škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start Stop Butonu (Marş Butonu) Sert Bastırma ONARIMI-ÇÖZÜMÜ

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;651279
:o Tecrübe yaşamamış olsaydım o kadar iddialı yazmazdım.
Kontak (siyah alanlar !) kısımlarındaki sorun, kirden dolayı temas edememesi (%20) ve kontaklardaki iletkenliğin azalmış/bozulmuş olmasıdır (%80).
Her hangi sıvı temizleyici ile temizlenmesi halinde, yüzeydeki kirler temizleniz, ancak ilgili alandaki iletken tabaka da azalır/aşınır/ortadan kalkar.
TV uzaktan kumandalarında edindiğimiz ilk tecrübelerimizde, kontakları temizleme sonrasında, kısa süreliğine bir miktar iyileşme oluyordu (10-15dak), sonrasında tuşlar tamamen çalışmaz hale geliyordu ve ya çok zorlama ile çalışıyordu. Tabii bizim tecrübelerimiz 10 yıl ve öncesinde, belki bir şeyler değişmiş olabilir, ancak çok sanmıyorum. O teknoloji hep aynı, bakır plakalara, grafiti kontak ile temas aracılığıyla devre tamamlama....:) Benim yaşadıklarım böyle... farklı bir tecrübesi olan varsa, paylaşabilir. :gaz:

E kuru materyallerle kir ve toz pekde temizlenemiyor, hele yağlanma veya elektrolit akıntısı var ise ıslatsanız da temizlenemez. Kuru ise boyle bir zeminde temizleme yerine aksine kendi tozlarının yapısmasını sağlayacak veya sadece suyla ıslatılmıs bir materyal ise ya temizleme yapmayacak veya temizleme esnasında biraz bastırmaya kalkarsanız zımpara etkisi yapacaktır.

Nereye döneceğimizi nereye tüküreceğimizi şaşırdık, bıyık sakal orda da açıkta burda da açıkta kalıyor. Sonuç olarak kürkçü dükkanı servisin kapısı görünüyor :D

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;651281
Sinekten yağ çıkartmak dedikleri bu olsa gerek. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla uğraşarak geçici çözüm bulunabiliyor. Ama kesin çözüm olmuyor. O sebepten sıfır parçayı siz tedarik edin eliniz yatkınsa işçilik ödemeden yerine takın gitsin. Diğer türlü aynı temazsızlık oldukça -ki olacak- sürekli sök temizle tak yapacaksınız.
Değmez diye düşünüyorum.
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kesin çözüm var olabilir, ancak ben bilmiyorum. :confused:
 Aşağıdaki ürüne rastladım yakın zamanda,ancak alıp denemedim.

https://www.hepsiburada.com/fame-elektrik-iletken-tamir-seti-pm-hrmar090019
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2019, 13:41:56 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;651283
Kesin çözüm var olabilir, ancak ben bilmiyorum. :confused:
Aşağıdaki ürüne rastladım yakın zamanda,ancak alıp denemedim.

??? hangi ürün? görünmüyor ama  tahmin edebiliyorum iletken karbon boya sanırım?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;651285
??? hangi ürün? görünmüyor ama  tahmin edebiliyorum iletken karbon boya sanırım?
Aynen, linki eklememişim sanırım. Önceki sayfalarda vardı.

https://www.hepsiburada.com/fame-elektrik-iletken-tamir-seti-pm-hrmar090019

Çevrimdışı plstr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar az önce yaptım. şuanda mükemmel çalışıyor. En zor kısım butonun içini açmak. 4 tane tırnak olayı zorluyor biraz. 5dk uğraştım onu açmak için, gerisi çok daha kolay. Sakın servise para kaptırmayın. Ben kurşun kalemle yaptım. Karbon kısımlar yıpranmıştı. Zannetmiyorum ama, tekrar sorun çıkartırsa daha düzgün birşey yaparım

Çevrimdışı Tazmanic

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 6 ay sonrası yaklaşık 5000km yaptım şuan itibari ile onarımdan sonraki haline göre çok hafif basımlarda yine algılamama durumları söz konusu. Ancak onarım öncesi duruma göre halen çok iyi düzeyde. Sonuçta servisten sıfır parça alsakta zamanla yine aynı sorunu yaşayacağız.

D segmentin neredeyse öncüsü olan bu araçta bu gibi durumlarla karşılaşmak ister istemez malesef insanın moralini bozabiliyor. Keza aynı şekilde kapıda bulunan cam indirme ve kaldırma tuşlarındada temassızlık söz konusu. Superb III almak isteyen ve bu konuyu okuyan arkadaşlarda heveslerini yitirmesinler. Şuan aracı satsam d segmentinde bmw ve mercedesten aşağı araçlar beni kesmez. Her aracın sonuçta illaki bir sıkıntısı olacaktır.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: plstr;651307
Arkadaşlar az önce yaptım. şuanda mükemmel çalışıyor. En zor kısım butonun içini açmak. 4 tane tırnak olayı zorluyor biraz. 5dk uğraştım onu açmak için, gerisi çok daha kolay. Sakın servise para kaptırmayın. Ben kurşun kalemle yaptım. Karbon kısımlar yıpranmıştı. Zannetmiyorum ama, tekrar sorun çıkartırsa daha düzgün birşey yaparım

Ağa tamirden sonra epey bi süre geçmiş. nasıl vaziyet?
tekrar işlem yapman gerekti mi arada geçen sürede?