škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start Stop fonksiyonu çalışmıyor

aytunca · 36 · 25365

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli arkadaşlarım; belirli bir süredir start stop özelliğimin devreye girmediğini gözlemliyorum.. Sizce nasıl bir arıza oluşmuştur.. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var mı?

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
start stop özelliğinin devreye girmesiyle ilgili kitapçıkta yazan şartlar tamam mı? onlar olduğu halde mi çalışmıyor ?

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emniyet kemerini arkadan takıyorsunuz galiba :)  sürekli  takılı durursa çalışmıyor

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
start stop fonksiyonu için özel bir uygulama gerekmiyor.... Ayrıca kemeri uygun bir şekilde standart bir şekilde kullanıyorum...

Eskiden kırmızı ışıkta hemen devreye girerdi... Artık girmiyor... ilginç...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima, akünün durumu, kemer vs şartlar uygun olmalı.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;566725
Değerli arkadaşlarım; belirli bir süredir start stop özelliğimin devreye girmediğini gözlemliyorum.. Sizce nasıl bir arıza oluşmuştur.. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlarımız var mı?

düğmesi ne renk yanıyor, turuncu/yeşil ?

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Media ünitesinden  car tuşundan araç durumu ekranına gelip info A> ya tıklayıp start-stop durumunu görebilirsiniz

En azından rapid spaceback te böyle. Sizdeki de benzerdir muhtemelen

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dr Hüseyin bey ilginize teşekkür ederim... dediğiniz detaylara bakacağım...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç kendini anlatıyor orada sizin de sıkıntınız neyse çıkacaktır.
misal bir arkadaşın kia sportage aracı var. start stopu dediğine çalışmıyor, ama lastik basınç sensörü de çalışmıyormuş. ve aracın kitabında dört lastik basıncı dengeli değilse start stop devreye girmez diyormuş. başka bir marka ama değişik sebepler olabileceğine örnek.
meraktan kitabına baktım sportageın öyle bir şey demiyor ama sensör arızası varsa sistem çalışmaz demiş :)
« Son Düzenleme: 23 Mart 2016, 13:31:25 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Çalışmasın hiç ellemeyin :) ben her bindiğimde kapatmaktan yoruldum. 1 dakikanın üzerinde neredeyse hiç durmuyorum bu yüzden kullanmıyorum da.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ASLINda bir çok yerde 1 dakikadan az ışıkların süresi. çok da verimli değil. dur kalkta zaten üretici de tavsiye etmiyor.

Çevrimdışı alikalafatlar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Start-Stop bazı istisna durumlarda devreye girmez. Örneğin fan çalışırken, klima veya ısıtma belirli kademelerden fazlaysa ve araç eğimli yoldaysa devreye girmiyor. Bunların dışında normal şartlarda devreye girmiyorsa araç ayarlarından kontrol etmekte fayda var. Ayarlardan farkında olmadan iptal edilmiş olabilir.

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alikalafatlar;566828
Start-Stop bazı istisna durumlarda devreye girmez. Örneğin fan çalışırken, klima veya ısıtma belirli kademelerden fazlaysa ve araç eğimli yoldaysa devreye girmiyor. Bunların dışında normal şartlarda devreye girmiyorsa araç ayarlarından kontrol etmekte fayda var. Ayarlardan farkında olmadan iptal edilmiş olabilir.

Mesela ayarlardan neyi kastediyorsunuz ? Çünkü ayarlarla kapatılma imkanı yok diye biliyorum... teşekkürler

Çevrimdışı egeyildirim

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytunca;566850
Mesela ayarlardan neyi kastediyorsunuz ? Çünkü ayarlarla kapatılma imkanı yok diye biliyorum... teşekkürler

araç durumundan bakabiliyorsunuz