škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yaşadığım sıkıntılar...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben özellikle hava soğukken ısıtmayı açınca motor soğukta olsa üflemesini sevmiyorum.. Eski aracım volvo'da bu şekilde değildi.. Yani eğer üfleyeceği hava soğuk ise üflemiyordu..
Klimanın bu şekilde çalışması beni memnun etmedi açıkçası..

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet bu kötü olmuş. 1998 model mareamda bile motor soğutma suyu 50 dereceyi bulmadan ısıtma hava üflemezdi. (defroz devresi hariç). biz de havalandırmayı kapatıyoruz. koskoca vw böyle bir ayrıntıyı nasıl atlar bilmiyorum. benim sinüzitim var ve otomatik havalandırma genelde ön cama veriyor havayı ve kışın soğuğunda alnınıza yiyorsunuz buz gibi havayı.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: hkaydin;550661
Ben özellikle hava soğukken ısıtmayı açınca motor soğukta olsa üflemesini sevmiyorum.. Eski aracım volvo'da bu şekilde değildi.. Yani eğer üfleyeceği hava soğuk ise üflemiyordu..

Kaç tane aracın çalışma sistemi Volvo gibidir ki...Biraz extra şeyler bekliyoruz...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hiç de öyle değil. 1998 model mareadaki yarı otomatik klima, 2003 stilodaki çift bölge otomatik klima, 2001 model mareadaki yarı otomatik klima, 2004 model vectradaki çift bölge klimada durum hep aynıydı.
bir de e39 vardı ki esas o klasman üstüdür. motor sıcaklığını saklayan sistemi olduğundan ilk çalışma anından itibaren sıcak hava veriyordu.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: özdil;550680
hiç de öyle değil. 1998 model mareadaki yarı otomatik klima, 2003 stilodaki çift bölge otomatik klima, 2001 model mareadaki yarı otomatik klima, 2004 model vectradaki çift bölge klimada durum hep aynıydı.
bir de e39 vardı ki esas o klasman üstüdür. motor sıcaklığını saklayan sistemi olduğundan ilk çalışma anından itibaren sıcak hava veriyordu.

1998'de Fiat Marea 1.6 ELX modelini 6 yıl 190 bin km bende kullandım. Durum öyle değildi. Ondan sonra değiştiğim birçok araçta da görmedim ya da çok küçük bir ihtimal ben fark etmedim...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
MAREA hlx 2.0 idi. yarı otomatik kliması vardı. stiloda dijital klima vardı. vectra c de öyle.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;550661

Superb 2 de Auto moddaysa ve dediğiniz gibi sıcaklık uygun değilse fanı kendi minimuma alıp ideal sıcaklık oluşunca vermeye başlıyor. Manuel ya da yönlendirilmiş halde ise vermesi normal. 3. Nesilde de aynı olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
NE yazıkki öyle değil. auto konumunda da beklemiyor. leonda da durum aynı. sanırım programlamayı unutmuşlar.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün denedim, benim araç da ısınmadan üflemiyor, bir süre ısınmayı bekliyor...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 odel octi fsi aracımda da aracı çalıştırdığımda motor ısınana kadar soğuk üflüyor bende motor ısınmadan kaloriferi açmıyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;551886
sizin ki bmw :)

İnşallah size daha iyileri nasip olur, ama bütün samimiyetimle söylüyorum yeni Superb gerçekten iyi araba, hatta çok değerli görülen şişirilen Passat'tan gerçekten iyi bir araba. Herkese mutlu, hayırlı, kazasız sürüşler...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.5 Sene kadar e39 m5 kullandım. bmwyi zirvesinde yaşadım yani. 2. el de olsa aracı sürmeye başladınız mı farkı anlıyorsunuz. detaylar, sürüş zevki, ayrıca kendi aracıma has üstün motor gücü. maddi açıdan frene basmam gereken bir süreç geçirince ilk onu elden çıkardım. hala özlüyorum.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2016, 14:21:36 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;551909
1.5 Sene kadar e39 m5 kullandım. bmwyi zirvesinde yaşadım yani. 2. el de olsa aracı sürmeye başladınız mı farkı anlıyorsunuz. detaylar, sürüş zevki, ayrıca kendi aracıma has üstün motor gücü. maddi açıdan frene basmam bir süreç geçirince ilk onu elden çıkardım. hala özlüyorum.

Katılıyorum BMW gerçekten güzel araç, Mercedes de kullandım ama bu hissi alamadım, bir de Mercedes'in son kasalardaki konsol ve kadran tasarımı bir türlü içime sinmiyor, tam tarif edemiyorum ama gözümü rahatsız eden bir şeyler var. Superb 2 ve Superb 3'ün kadranları dahi bana daha şık geliyor. Şahsi fikrim olduğunu ve subjektif değerlendirme olduğunu da belirteyim. Herkese hayırlı geceler...

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor ısınmamışken soğuk hava vermesini hadi bir derece anlayışla karşıladım diyelim ama benim araçta geçenlerde bir problem fark ettim. Motor ısınmış vaziyette ve sıcak hava üflüyorken, diyelim ki keskin bir dönüş yapacaksınız (avm otoparkları vb.) o esnada dışarının soğuk havasını birden içeri üflüyor araç. Direksiyonu toplayınca yine sıcak hava üflemeye devam ediyor. Bu hususta görüşü olan varsa  ve paylaşırsa sevinirim.