škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yaşadığım sıkıntılar...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metomurti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;548760
AFL, Opel'deki aydınlatma sisteminin adıdır. Skoda'da AFS olarak geçer. Sizin bahsettiğiniz özellik ise Türkçesi uzun far asistanı olan smart light assist.
D sehmentinde benim bildiğim bir Insignia Cosmo'da standart. Ama tabii keşke daha fazla araçta standart olsa dediğiniz gibi.

Kısaltmalar da haklısınız. Bildiğim kadarıyla Insignia Cosmo'da gelen araca göre lambaların tedbir alma durumu yok. En fazla uzundan kısaya düşürüyor olabilir. 9 farklı aydınlatma modu aracın hızına ve yağmur koşullarına göre şekilleniyor sadece. Yeni Astra matrix led lambalarda Skoda'kine benzer bir sistem var ama o bile sanki bu kadar aktif çalışmıyor. Neyse konuyu fazla saptırmadan sonlandırayım. Bu Skoda'daki sistemin bu şekilde çalışacağını düşünmezdim. Ben sadece uzun-kısa arası geçiş yapıyor diye biliyordum. Bu özellik gerçekten de baya iyiymiş.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metomurti;548767
Kısaltmalar da haklısınız. Bildiğim kadarıyla Insignia Cosmo'da gelen araca göre lambaların tedbir alma durumu yok. En fazla uzundan kısaya düşürüyor olabilir. 9 farklı aydınlatma modu aracın hızına ve yağmur koşullarına göre şekilleniyor sadece. Yeni Astra matrix led lambalarda Skoda'kine benzer bir sistem var ama o bile sanki bu kadar aktif çalışmıyor. Neyse konuyu fazla saptırmadan sonlandırayım. Bu Skoda'daki sistemin bu şekilde çalışacağını düşünmezdim. Ben sadece uzun-kısa arası geçiş yapıyor diye biliyordum. Bu özellik gerçekten de baya iyiymiş.

Insignia'da AFL+ ve uzun far asistanı var.  Bu açıdan aslında aynı işi yapıyorlar, fonksiyon olarak denk diyebiliriz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'deki AFS gayet güzel çalışıyor, yalnız uzunlar hafif sarımsı yanıyor, tam olarak Bi-Xenon far beyazlığını sunmuyor gibi. En azından Superb 2 böyle. Superb 3 ise henüz gece trafiğinde görmedim...

Çevrimdışı aytunca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızdaki Ses sisteminin kendi kendini zaman zaman resetlemesi gerçekten sıkıntı yaratıyor bu konu ile ilgili herhangi bir servise giden veya çözüm bulan arkadaşımız var mı

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kontrole gitmiştim, bu konudan bahsettim. Servis yetkilisi kayıtlara baktık bir sorun göremedik, Bolero'nun versiyonu güncel görünüyor, bir daha olursa videoya çekip getirebilirseniz ilgili kişilere iletebilirsiniz dedi.

Ben bunun genel olabileceğini, daha önce bu şikayetle gelen olup olmadığını sordum, olmadığı cevabını aldım.

Biraz baştan savdıkları hissine kapıldım. Sanki elimde kamerayla sürekli çekim yapıp cihazın resetlendiğini ispat edeceğim.

Konuyu gündemde tutup Yüce Motor genel merkezine iletme düşüncesindeyim.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farlarda buharlasma bendede oldu bugün uzun yoldan geldim

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Bende ilk yıkamada oldu. Daha sonra bu sorunla hiç karşılaşmadım. Bu süreçten sonra sadece arka farın geri vites ışığında birkez buharlaşma oldu.

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle superb 2 nin farları daha iyiydi..

sürekli uzun yol yapan biri olarak farkı net bir şekilde görüyorum,

ayrıca afs sistemi superb 2 de daha etkindi...

örneğin düşük hızlarda iki far sağa sola net açılırdı yenide çok az açılıyor fark edilmiyor bile...

bugün siste her hızda uzunları yakarakta denedim farların oynaklığı 2 ye göre 3 te daha az...

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;548873
kesinlikle superb 2 nin farları daha iyiydi..

sürekli uzun yol yapan biri olarak farkı net bir şekilde görüyorum,

ayrıca afs sistemi superb 2 de daha etkindi...

örneğin düşük hızlarda iki far sağa sola net açılırdı yenide çok az açılıyor fark edilmiyor bile...

bugün siste her hızda uzunları yakarakta denedim farların oynaklığı 2 ye göre 3 te daha az...
Evet benim gittigim yoldada cok sis vardi bana sari fardan sonra cok iyi geldi eski kasayi hic kullanmadim

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;548772
Superb'deki AFS gayet güzel çalışıyor, yalnız uzunlar hafif sarımsı yanıyor, tam olarak Bi-Xenon far beyazlığını sunmuyor gibi. En azından Superb 2 böyle. Superb 3 ise henüz gece trafiğinde görmedim...

3 kasayı denemedim ama 2 de bi-xenon perdesi ile birlikte ayrıca sarı halojen bir ampul daha yanıyor ve ortalık şenleniyor.

3 kasada bu yoksa eğer; 2 kasayı da kullanmış olanların şikayetinin nedeni olabilir
« Son Düzenleme: 24 Aralık 2015, 07:57:18 Gönderen: tyanali »

Çevrimdışı hayicar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni başlık açmaktansa burdan devam edelim.
Aracım 4.000 Km de.
1-Bolero ekran görüntü arada gidip gelmeye başladı.
2-Dsg şanzıman kullanıyorum vites düşüşleri ve geçişleri verimli değil.
3-Farlarda buharlaşma sorunu diyeceğim ama yıkamadan sonra içine su girebiliyorda olabilir.
4-Klima açık değilken bile bir hava sirkülasyonu söz konusu bunu anlayamadım.
5-İ phone kullanıyorum bluetooth sorunu yok telefonumda.Telefonu carplay veya bluetooth bağlasam bile araç içi görüşmede ses kesik kesik gidiyor karşı tarafa.
5-prestige paket kullanıyorum sürücü modu olarak bizde comfort yok acaba genelde demi yok merak ediyorum.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hayicar;550622
Aracım 4.000 Km de.
3-Farlarda buharlaşma sorunu diyeceğim ama yıkamadan sonra içine su girebiliyorda olabilir.
5-İ phone kullanıyorum bluetooth sorunu yok telefonumda.Telefonu carplay veya bluetooth bağlasam bile araç içi görüşmede ses kesik kesik gidiyor karşı tarafa.
5-prestige paket kullanıyorum sürücü modu olarak bizde comfort yok acaba genelde demi yok merak ediyorum.

Hemen hemen aynı KM'deyiz.
1. sıkıntıyı hiç yaşamadım.
2. aynı zamanda 7 DSG'de kullanıyorum geçişlerde sorun yaşamadım sadece bazen duraksamalarda titreme oluyor onuda sürücü hissediyor ancak frene basılıyken.
3-Benim farlardaki buharlaşma sorunum geçti. Aynı sorun bende de vardı.
4-Klima açık değilken hava sirkülasyonu var evet ama onu dışarıdan hava alma butonuna basarak çözebilirsiniz. Kullandığım birçok farklı markalardaki araçlarda da bu böyleydi.
5-Comfort bende de yok. Normal var.

Çevrimdışı hayicar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hayicar;550625
Bluetooth ile ilgili bir deneyimin oldu mu peki ?

Hayır hiç denemedim.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hayicar;550622
Aracım 4.000 Km de.

1-Ses sistemi kendini resetliyor ( SD card müzik dinlerken sadece )
2-Önceki aracım 7 ileri passattı. Bana ayni geldi.
3-Farlarda buharlaşma sorunu bende de oluyor. Kapalı otoparktan dışarı çıkınca gözlemleniyor.
4-Dış hava akımını kapatınca geçiyor
5-Yazılımsal bir soun olabilir
6-Prestige kullancısıyım bende de comfort yok. Comfort sadece adaptif şasi paketi araca eklendiğinde çıkan bir seçenek.