škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Farlarda Buharlaşma Sorunu

biralem · 99 · 23437

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.

Geçen hafta aldığım aracımın farlarında buharlaşma sorunu var. Akşam hava soğuyunca farların içinde buharlaşma oluyor. Trabzon ve Erzurum servisleri ile görüştüm, fotoğrafları gönderdim. Trabzon, bunun sorun olduğunu bile kabul etmedi. Erzurum servisi; fotoğrafları genel merkeze gönderdiğini ve "Mevsimler şartlardan kaynaklanıyor" diye dönüş olduğunu söyledi.

Yaklaşık 10 farklı araç (bunlardan üçü skoda) kullanan biri olarak ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum. Aynı durumla karşılaşan superb kullanıcısı var mı acaba aramızda?

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım Superb değil, Fabia 3, ancak bende de tam olarak aynı yerde, (ledlerin olduğu bölge) aynı şekilde buharlaşma oluyor. Dışarıdan kapalı otoparka girdiğimde yaşıyorum bu durumu.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;539730
Aracım superb değil Fabia 3 ancak bende de tam olarak aynı yerde (ledlerin olduğu bölge) aynı şekilde buharlaşma oluyor. Dışarıdan kapalı otoparka girdiğimde yaşıyorum bu durumu.

Ben iki defa rastladım bu duruma. Hava soğuyunca oluşuyor. Trabzon servisteki usta buharlaşma olan yerde havalandırma kanalları olduğunu ve bu durumun normal olduğunu söyledi. Ama kesinlikle normal değil ve hava kanalından hava veya nem alıyor. Bakalım nasıl çözeceğiz...

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;539731
Ben iki defa rastladım bu duruma. Hava soğuyunca oluşuyor. Trabzon servisteki usta buharlaşma olan yerde havalandırma kanalları olduğunu ve bu durumun normal olduğunu söyledi. Ama kesinlikle normal değil ve hava kanalından hava veya nem alıyor. Bakalım nasıl çözeceğiz...

Bende ilk gördüğümde garipsemiştim, ancak iki tarafta da olunca herhalde normaldir diye takılmamıştım.

Bende Istanbuldaki servislere sorayım bu durumu, bakalım onlar ne diyecek.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;539733
Bende ilk gördüğümde garipsemiştim, ancak iki tarafta da olunca herhalde normaldir diye takılmamıştım.

Bende Istanbuldaki servislere sorayım bu durumu, bakalım onlar ne diyecek.

Tamam. İyi haberlerinizi bekliyorum

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tdepkamil;539734
Tamam. İyi haberlerinizi bekliyorum

Ünlü Ingiliz skoda forumunda da bu konu konuşulmuş, çoğu kişi normal olarak nitelendirmiş durumu.

Ingilteredeki skoda da uzun bir açıklama yapmış bunun normal olduğu ile ilgili.

http://www.briskoda.net/forums/topic/298693-condensation-in-front-light/

Genelde LED'li olan farlarda bu durum yaşanıyor sanırım.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu kadar buharlaşma, farların aydınlatma kapasitesini de düşürür. Nerdeyse su damlacıkları oluşacak orada. İnşallah bir çözüm buluruz...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayni sorun hava sicaklik.farki cik olunca benim octi de de iluyor

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Görüşmediniz mi peki servislerle? Değişim, tamir olmuyor mu?

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
uzun zamandır foruma yazmıyordum ama bunu görünce dayanamadım...

bende 3 gün önce yeni superbimi aldım aynısı bendede var,tıpatıp aynısı...

hemde 2 farda birden var ..

bu fabrikasyon hata ,ama kabul etmeyecekler elbette...

bir sonuç alırsanız paylaşın lütfen...

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sorun Seat'ta da vardı. Sanırım AUDİ'nin led farında ekstradan fan varmış ve bu durum oluşmuyormuş.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, aracın kullanma kılavuzunu okumak ancak nasip oldu. Sayfa 66'da buharlaşma olabilir şeklinde not düşülmüş. Ama yine de bana mantıklı gelmedi.

« Son Düzenleme: 01 Kasım 2015, 16:15:27 Gönderen: tdepkamil »

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yola çıkınca düzeliyor ise bence sıkıntı olmamalı.

Çevrimdışı biralem

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yola çıkınca değil de hava ısınınca buhar kayboluyor.

Çok da çirkin görünüyor. 100.000 tl'yi geçen fiyatla bir araç alıyorsunuz, farlar hep buhar. Bir de not düşmüşler; normallll....

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı olay babamın superb de de var. Farın alt kısmında he buhar oluyor Allah tan fara yayılmıyor altta kalıyor. Farkedince aldığım yere gittim normal VW grubu her araçta oluyor dediler. Oluşan ısı farkından oluyor vs. dediler. Bende fabia 3 var tabi xenon değil ama böyle bi olay yaşamadım. Çok çirkin duruyor buhar sanki kaza yaptıkta yan sanayi far taktık buhar yapıyor gibi