škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2012 yeti hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibrahim_17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.
2012 1.6 dizel 143bin km de elegance siyah yeti buldum aracı yarın alacağım. ama araç hakkında nedense çok pişman olacakmış gibi hissediyorum. piyasada hiç yok gibi bu araçtan.
sizden ricam dayanıklılığı kullanımı hasar ve onarım gibi konularda bana artı ve eksilerini söyleyebilirmisiniz. not:aracı 59bin tl ye alacağım

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle aracınız hayırlı olsun Yeti 4 yıldır kullanıyorum dizel otomatik yol tutuş güvenlik performans konfor ve yakıt ekonomisi mükemmel diyebilirim. Fiyat konusunda bir şey diyemem ama kesinlikle pişman olmayacağınız bir araçtır.

Çevrimdışı ibrahim_17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yorumunuz için teşekkür ederim.
önceki aracım kia sportage dı kaza yaptım araç pert oldu güvenlik konusunda açıkçası biraz değil baya dikkat ediyorum bu paralara alınacak dizel araçlar sınırlı duster almaktansa bu araca bakmayı tercih ettim.
peki bakımları maliyet açısından nasıl. bu konudada yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de gayet memnunum. Bu kötü ekonomi durumunda nasip olursa ve herhangi bir aksi durum olmadığı sürece uzun süre daha değiştirmeyi düşünmüyorum. Bendeki 2011 model 1.2 TSI DSG.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakımları yılda bir ve ya 15000 km fiyatları 800 tl civarlarındadır. Aracınızın km biraz yüksek sadece daha düşük km bulunabilirdi Sportage kullanmadım ama Yetide daha fazla geniş bir iç hacim performans yakıt ekonomisi ve sürüş keyfi alacağınız kesindir. Yol tutuşu ve güvenlik olarak bir çok hatchback modelden hatta Focustan bile iyidir diyebilirim. Yetide arka bağımsız süspansiyon vardır buda sürüş konforu ve yol tutuşunu mükemmele yaklaştırıyor iç hacim bir çok muadili araçta yoktur kubik ve köşeli tasarımı onu sınıfında en iyi iç hacmine sahip kılar. Benim aracım Ambition kaldı ki sizin aracınız Elegance daha konforlu ve donanımlıdır.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2014 yılında bu sınıf bir araca geçmek istediğimde hepsini test ettim 1 yıl yurt içi ve yurt dışı kullanıcı memnuniyeti ve yorumlarını araştırdıktan sonra Yeti tercih ettim. Samimi olarak söylemem gerekirse Yeti dizel aracımı bayiden manuel olarak ısrar ettim ama hiç bir bayide bulamamıştım mecburen DSG almak zorunda kaldım  şu an 30000 km DSG ile hiç bir sorunu yok ama Yeti manuel olsa son aracım olabilirdi diyebilecek kadar memnunum.

Çevrimdışı ibrahim_17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rocky62;645720
2014 yılında bu sınıf bir araca geçmek istediğimde hepsini test ettim 1 yıl yurt içi ve yurt dışı kullanıcı memnuniyeti ve yorumlarını araştırdıktan sonra Yeti tercih ettim. Samimi olarak söylemem gerekirse Yeti dizel aracımı bayiden manuel olarak ısrar ettim ama hiç bir bayide bulamamıştım mecburen DSG almak zorunda kaldım  şu an 30000 km DSG ile hiç bir sorunu yok ama Yeti manuel olsa son aracım olabilirdi diyebilecek kadar memnunum.

yarın alacağım aracı bakalım inşallah bende problemsiz kullanırım. km biraz yüksek ama bakalım. ağır bakımları kaç km de oluyor bu konuda bilginiz varmı

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca tramer kayıtları ve satıcı beyanları haricinde iyi bildiğiniz bir ustaya önce kaporta sonra motor-mekanik olmak üzere göstermekte fayda var. Ekspertiz raporları ne derece güvenilir bilemiyorum!

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı aldınızmı bilmiyorum ancak bendede 2012 1.6 dizel yeti var. Araçtan son derece memnunuz. Gerçi hiç istemeyerek satılığa çıkarttım hanıma otomatik vites bir araç almak için ancak eğer bulduğunuz arabada bir sıkıntı yoksa tabiri caizse at gibi arabadır. Kesinlikle pişman edeceğini düşünmüyorum. 59bin çok ucuz bir fiyat. kriterlerinizin ne olduğunu bilmiyorum fakat o araca iyice baktırın derim. fiyatı beni biraz ürküttü çünkü. kilometre yapan biri değilseniz 143bin kilometre biraz yüksek görünse de problem olmaz. Ustam her defasında senede bir bakım için gittiğimde söyler, bu arabanın yağına suyuna bakarsan seni rahat rahat emekli eder diye ki yaşım 35 :D
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2018, 10:45:16 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracınızı aldıysanız şimdiden hayırlı olsun...

Benim 4. Skoda'mdır. 1.4 TSI DSG Elegance ve siyah... Cam tavan zaten "olmazsa olmaz"ım.

Neden son aracımız Yeti? Kasım 2012'de dünyaya gelen bebeğimiz için güvenilir araçlardan birine uzunca araştırmalar sonunda ulaştım. Ne araba gibi, ne de tam bir SUV. Yerden yeteri kadar yüksek ama yol tutuşu gerçekten iyi, diyordu tüm yorumlar.

Bu arada, "güvenlik" gerçekten bir numaralı konu benim için... O kadar ki; lastikte de "ucuz etin yahnisi"nden hep kaçıyorum. Netice itibarı ile bir elin avuç içi kadar alanla hayata tutunuyoruz. Yani araç ne kadar ileri teknoloji ürünü olsa da, bazı masraflardan kesintiye gitmek hiç de akıl karı olmuyor... Çocuk koltuğu da keza öyle... Britax Römer niye bu denli pahalı, sebebi malum...

Uzatmayayım... Araştırmalarım gösterdi ki Yeti fiyat/performansta hiç de yabana atılacak bir araç değil... Başta, gerek DSG gerekse yakıt ekonomisi konusunda bir çok soru işaretim bulunsa da, o konularda da çok hayal kırıklığı yaşadım diyemem. Yakıt konusundaki sıkıntı, sadece ve sadece akaryakıtın pahalı olmasından kaynaklı bence... Aslında bu durum zaten tüm yeni nesil araçlar için geçerli... Ne kadar az yakarsa yaksın, yakıt ucuz değil ki... Neyse, bu sorun dizel düşünmenizden ötürü size biraz daha uzak zaten...

Tek eksimiz, uzun yol için bagajın çok küçük olması... O problemi de, stepneyi çıkartıp, yerine lastik tamir kiti alarak hallettim... Uzun lafın kısası, içinizin rahat olmasını söyleyebilirim.

Kazasız günler dilerim.

Test ile ilgili en önemli veri için: https://www.euroncap.com/tr/results/skoda/yeti/11061

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç konusuna sonra gelicem ama yeti için piyasada olmaması bu modelin üretilmiyor olmasınyla paralel araca sahıp olanların cok memnun olması ve satmayı dusunmemeleri. benim yetim olmamasına karsın baska konularda yaptıgım arastırmalarda sahıplerın hepsinin bu model hakkında hic satmayı dusunmemeleriydi.
ihtiyaca göre yeti gıbı bır arac arıyorum dıyorsan yeti on numara gibi.
arac konusunda tek korkman gereken sey, kullanan insanlar memnun olmasına karsın satıcı nıye aracı satıyor ama bu sorun cevabını tabiki satıcısından dogru yada yalan alsan bıle guvenecek olamaman. dogru soylese zaten temkinli yaklasırsın, yalan soylese zaten yalan soyluyorum demeyecek.
araca iyi baktır, aracın bır sorunu yoksa modelden ötürü pişman olmazsın...

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2012 1.2 tsi yeti den sonra 2015 1.6 tdi aldım ama artık almam nedenmi? yeti gelmiyoda ondan elimdekinide kimseye kaptıramam kusura bakmasınlar. Manisa da beyaz eşya satan bir dostum var 6 tane magazası var yatı var ama aracı 2012 dizel yeti ve değiştirmeye hicccc niyeti yok çünkü çok memnun. Bilmem yararlı oldummu benim de iki afacım dsg li ve hiç sıkıntı yaşamadım suan ki yeti 74 binde önceki de 78000 de sattım.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2015 yılında 0 km aldim. 1.6 dizel elegans dağ. Şuan 86bin de.hic üzmedi..Çok keyifli bir araç..satmayı hiç düşünmedim.memnun kalacağınızı tahmin ediyorum. Belki tek kusuru bagaj hacmi olabilir..