škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Güncelleme hakkında...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle bu konu açıldıysa Kusura bakmayın gözümden kaçmış olabilir ama cep telefonundan çok fazla takip edemedim.

Arkadaşlar merhaba Bugün Kadıköy erya Skoda dan eşimi aramışlar aracı ücretsiz yazılım güncelleme için çağırmışlar. Arac 1gün kalacak demişler. Gerek forumumuzda gerekse internette yaptığım araştırmalarda araçlarda bu güncellemeyi yaptıktan sonra sıkıntılar yaşayanlar çok fazla Açıkçası ben de birazcık korktum. Sizleri de aradılar mı aradılarsa Ne yaptınız özellikle Yeti kullanıcılarından duymak istedim o yüzden buraya konu açtım ben yaptırmaktan korktum dedigim gibi yaptırmayı şimdilik düşünmüyorum yaptırmazsam herhangi bir cezası bir şeyi varmıdır?
 yardımlarınızdan dolayı teşekkürler.
Ayrıca bu yazıyı cep telefonundan mikrofon kullanarak yazıyorum O yüzden yanlışlar olduysa kusura bakmayın

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Arkadaşımın yakıt tüketimi epey bir artmıştı, ama zamanla rejime girdiğini söyledi. Onun da aracı 1.6 TDI.

Yetkili servise giderseniz bu yazılımı illa yüklüyorlar. Sanırım emisyon işleriyle ilgili bir takım işler için...

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abi teşekkür ederim yorumun için Şahsen ben gitmeyi düşünmüyorum okuduklarımdan sonra. Aracın yakıtından çekilişinden çok memnunum çünkü. yakıt sarfiyatı artsın çekişten düştü istemiyorum. Bir de başka başka problemler çıkıyormuş sanırım sadece yakıt sarfiyatı da değil

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herhangi bir cezası veya yaptırım yok. Eğer aracın tüketiminden memnunsanız bence hiç yaptırmayın VW emisyon güncellemesi ile alakalı bir konu Türkiye'de standartlar içerisinde olduğu için herhangi bir sakıncalı durum yok.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim. Bir yaptırımı yoksa hiç yaptırmaya niyetim yok. Böyle birşey iyi birşey olsun diye yaptırılır ama bukadar şikayet varsa ne gerek var...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yaptıranlar için geri dönüş de mümkün. Özel servisler eski yazılım varsa elinde yükleyebiliyor, ama bu bir risk tabi, göze alırsanız...

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu güncelleme işi arabalarda da aynı cep telefonları ve ya PC'lerdeki gibi galiba. Güncel yazılımla daha fazla özellik veya ek birkac birşey gelecek zannediyor insan ama hiç öyle olmuyor, makinayı agirlaştırmak veya yavaş çalışmasına neden olmaktan başka bir şeye yaramıyor. Arabalarda da emisyonu düşürecez diye bizlere itelemekten başka bir şeye yaramıyor galiba.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güncelleme/aktivasyon sadece yazılımsal olmuyor, bazen kronik arıza tespit edilen bir parçanın değişmesi şeklinde de oluyor!

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu kısım ilginç geldi!
Alıntı
...
Ancak testler, Avrupa standartlarında 2010 VW Golf'ü gerçek dünyada bir laboratuvardakinden %411 daha fazla zehirli gaz yayar.

Araç ayrıca, yazılım düzeltmesiyle donatıldıktan sonra %7 daha fazla yakıt yaktı. Bu, VW'nin reklamı yapılan yakıt tüketiminden %26 daha fazla tüketilmesi anlamına geliyordu. ...

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
%26 yakıt artışı çok yüksek bir oran.. Doğayı kirletmeyi sevmeyen biriyim. Lavaboya ne mutfak yağı dökeriz ne klozete tuvalet kağıdı atarız ne kullanılmış kağıt karton cam metal eşyaları evsel atıklarla birlikte çöpe atarız.. Sigara kullanıyorum izmaritini dahi fırlatıp sağa sola atmam. Kısacası mümkün mertebe heryerde herzaman elimden geleni yapıyorum. Varsın benimde aracım salınım yapsın yaptırmayacağım ben mecbur kalmazsam veya yasalarla zoraki dayatılmazsa..

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
nükleer santral kuralım, fabrikaların (ağir sanayi dahi) hiçbirinin hem aşağıdan hem yukarıdan atıklarını denetlemeyelim, otobusler kamyonlar arkasından siyah gri ne çıkarsa cıksın denetlenmesin (bunlar muayeneden nasıl geçiyor onu da anlamış değilim), millete seçimde yandaşa surekli yakacak yardımı diye kalıtesiz dandık komurleri verdikçe verelim, avrupada 1 tane rafineri olmasın bütün rafinerileri çevre 3. dünya ülkelerine yaslasınlar, avrupa ha bire benzini mazotunsa en kalitelisini alsın arta kalan bi halt yere satılamayacağı in iç pazarda eritilmeye çalışılsın. Avrupalı kendine göre araç cıkarıp sonra o aracı dandik mazotlu 3. dünya ülkesine çaksın. O o çakılan aracın katalitik konvertörü hükümetinin aldırmak zorunda bıraktığı dandik mazotla ayvayı yesin. Vatandaşa bi dünya servis parası cıksın ama hic garantiye girmesin (neymiş kalitesiz yakıt, sanki yakıtı sahte rakı yapan memmet agadan alıyoruz).
Sonra gelelim efendim emisyon şöyle emisyon böyle çevreye duyarlılık, koltuk altına bilmem ne sıkmayalım. vallahi ağlarken gülüyorum.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umut ben o güncellemeyi yaptıralı nerdeyse 1 yıl oluyor. Bende sendeki gibi tedirginlikler yaşamadım değil ama vosmer de ki eleman ile bu konuları açıklıkla konuşabilecek bir güven ortamımız var ona açıkça sordum; hocam hiçbir sıkıntı ve yakıt artışın olmayacak dedi, sadece ilk başlarda,   .... mış gibi gibi gelecek ve sonra her şey düzelecek neticede marka bunu planlayarak çıkarıyor zaten biz de önce kendi araçlarımıza uyguluyor ve durum değerlendirmesi yapıyoruz demişti bende okey verdim. SONUÇ: Ben hali hazırda bir sıkıntı yaşamıyorum, buda afaki değil yaşanan.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı drakan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende aracımı almadan önce izmir wosmere gittim kontrol için eksoz emisyon yazılım güncellemeniz gelmiş dediler yaklaşımları çok iyi değildi zaten kontrol etmemek için bir sürü gereksiz şeyler öne sürdüler bende oraya baktırmadan çıktım sonra güncelleme ile ilgili internette araştırma yaptım ww eksoz değerlerini düşük göstermek için yazılımsal bişey yapmış şimdi bunu geri çekiyolar sanırım

Çevrimdışı swordfish01tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Güncellemenin aracı hantallaştırdığını duydum. Yerinizde olsam gitmezdim.