škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Led ampul

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı edizguzel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Aracımın iç mekan ampüllerini ve geri vites, sinyal ampüllerini led ile değiştirdim çok güzel oldu ama 2 sıkıntım var içerideki ampüller kapalı iken az şekilde yanmaya devam ediyor; stoplardaki ampüller de arıza ışığı yaktı çözümü konusunda sizlerin yardımını bekliyorum.
Teşekkürler.

« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, 22:04:39 Gönderen: edizguzel »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ledlerin tipik sorunu. Arıza ışığı yakmayan led alın. Ben uzun süre sorunsuz kullanmıştım

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: edizguzel;643742
Merhaba,
Aracımın iç mekan ampüllerini ve geri vites, sinyal ampüllerini led ile değiştirdim çok güzel oldu ama 2 sıkıntım var içerideki ampüller kapalı iken az şekilde yanmaya devam ediyor; stoplardaki ampüller de arıza ışığı yaktı çözümü konusunda sizlerin yardımını bekliyorum.
Teşekkürler.

Bu kısık yanma ledler de olagandır çünkü az enerji ile ışıma temelinde üretildigi icin dir. Sıkıntı yapmaz normaldir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İç ampuller arıza ışığı yakmaz. Kapalıyken hafif ışıması bir süre sonra sistem komple elektriği kestiğinden tamamen söneceklerdir. Ben de değiştirdim fakat hafiften yanıp yanmadıklarına hiç dikkat etmedim.

Dış ışıklandırmada CANBUS destekli ERROR FREE gibi özellikteki arıza ışığı yakmayan diye alırsanız ampul üzerindeki paralel direnç ile flamalı ampul kadar akım geçireceğinden arıza yakmaz. Ya da uygun watt ve omajda (10-20 watt/15-20 ohm) paralel direnç bağlamak gerekiyor. Çinden alınan malzemenin hangisinde üzerinde yazanla örtüşüyor o da ayrı mesele!

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: rsimsek;643760
İ flamalı ampul kadar akım geçireceğinden

Bazıları çok ısınıyor, dikkat...

Photon marka almıştım Fabia'ma, sıkıntı olmamıştı...