škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 tsi yağ tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Asilguzelkoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba araştırmam sonucu birçok kişi 1.2 tsi motor için Motul 8100 X-CLEAN+ 5W-30 5 lt yağ kullanmış fakat doğru kullanım sanırım bu yağın kutusu üzerinde  wv504 yazan. Wolksvagen için üretilen tip wv504 olarak belirtilmiş diye okudum.
Liqui Moly markasını da gayet kaliteli olarak biliyorum. Daha önceki araclarımda kullanmış ve memnundum fakat. TSİ motor için Liqui Moly nin hangi 5W30 veya 5w40 Olanını kullanmalıyız. Bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. iyi günler.)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17398]Asilguzelkoylu[/MENTION]

Ben Motul SPESİFİC kullandım WV motorlarına özel olanı ve memunn kalmadım zaten sahtesi de çok. Neredeyse 10 yıldır Petronas kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım size tavsiyem Petronas Syntium 3000 AV 5-40 kullanın. Niye motul kullandınız derseniz Petronas'ın 3000 AV sini bulmak zor temin edemedim mecburen Motul aldım.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hepsiburadadan satıcısı yine hepsiburada olan castrol edge 5-30 LL alın geçin. Hem sahte almamış olursunuz, hem ucuza hemde kaliteli yağ alırsınız.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] [MENTION=12735]elliyedi[/MENTION]
önerileriniz için teşekkürler.  Araç sabah ilk marşta yaklaşık 3 - 5 saniye 1.2 tsi motorlarda sanırım kronik olan zırıltılı şekilde çalışıyor. Sonra normal yüksek devir sesine geçiyor. Bu sebeple alakalı olarak 5-40 a geçiş yapmayı düşünüyorum. Bi ihtimal o sesi kesebileceğini yada daha az zarar vereceğini tahmin ediyorum. sizce değişiklik olurmu 5w30 dan 5w40 a geçmem

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Kesinlikle faydası olur. Ben bile 1,4 TSİ için 5-40 kullanıyorum zaten bakım kitapçığında bunları belirtiyor. 5-30 iki yıl yada 30 bin km bakımlar için, 5-40 bir yıl yada 15 bin km için olduğunu belirtiyor, biz zaten bakımları her yıl yapıyoruz o yüzden 5-30 gerek yok. Sıcak iklim bölgesinde yaşadığımız için 5-40 yazın koruyucu özelliği daha fazla 5-30 dış ortam sıcaklığı max 30 derceye kadar 5-40 40 derce ve üstü için koruyuculuğu geçerli. Bahsettiğim motor yağını kullanın farkı göreceksiniz, hele Castrol hiç almayın çünkü Yağ üreticisi bile değil fason ürettiriyor.
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2018, 18:47:02 Gönderen: mşah »

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracı ikinci el aldığımdan malesef kullanım kitapçığını teslim etmediler. Zamanla kaybolmuş. Aracın bu zamana kadar olan bakımları İzmir Egemot serviste yapılmış. Bakım zamanı geldiğinde ordan fiyat alıcam. Mehmet bey profilinizde izmirde olduğunuzu belirtmişsiniz. Bakımınızı nerde yaptırıyorsunuz. araçtan anlayan iyi ustanız varmı tavsiye edermisiniz? Son olarak araç 1.2 tsi araç kaç lt yağ alıyor acaba?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

İzmir Buca'dayım. Ben şimdilik servis işini bıraktım bakımı kendim yapıyorum, şimdiye kadar hep Yetkili servise gittim ama o da mecburiyetten DSG den dolayı. İyi niyetten kavrama da yeni değiştiği için servisi gözden çıkardım şanzımanda bir sıkıntı olursa başımızın çaresine bakarız atık.
Bunlar yaptığım işin referansı :D
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40062&page=2
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40062&page=27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
elinizden bukadarının geliyor olması çok iyi, bizden malesef okadar gelmiyor.  Petronas Syntium 3000 AV 5-40 yağı internette alabileceğim bir yer bulamadım malesef.genelde 3000 E var. birde 4 lt olarak satılıyor. 1.2 TSİ kaç lt alıyor acaba? bulursam bile ona göre alıyım

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;641821
...İzmir Buca'dayım. Ben şimdilik servis işini bıraktım bakımı kendim yapıyorum, şimdiye kadar hep Yetkili servise gittim ama o da mecburiyetten...

Zat-ı aliniz de profesyonel tamirci oldunuz galiba :srk::++:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@Asilguzelkoylu

Asil arkadaş, Yeti'niz kaç model? Bende bazı yeti'lerin kitapçıkları pdf olarak mevcut. İstersen e-postayla gönderebilirim.

adresim = trcepni@gmail.com

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Asilguzelkoylu;641834
elinizden bukadarının geliyor olması çok iyi, bizden malesef okadar gelmiyor.  Petronas Syntium 3000 AV 5-40 yağı internette alabileceğim bir yer bulamadım malesef.genelde 3000 E var. birde 4 lt olarak satılıyor. 1.2 TSİ kaç lt alıyor acaba? bulursam bile ona göre alıyım

3,9 lt alıyor. Buradan tereddüt etmeden sipariş verebilirsiniz: https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-aksesuar-tuning-petronas-syntium-3000-av-4lt-5-40-permormans-yagi-521888570/detay

Alıntı yapılan: Toygar;641837
Zat-ı aliniz de profesyonel tamirci oldunuz galiba :srk::++:

Yani. Anlatmaya gerek yok görüyorsun :D

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;641838
@Asilguzelkoylu

Asil arkadaş, Yeti'niz kaç model? Bende bazı yeti'lerin kitapçıkları pdf olarak mevcut. İstersen e-postayla gönderebilirim.

adresim = trcepni@gmail.com

Ne yalan söyliyim elinizde varsa cok sevinirim.)
aracım 2011 model 1.2 tsi dsg active paket

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Asilguzelkoylu;641842
Ne yalan söyliyim elinizde varsa cok sevinirim.)
aracım 2011 model 1.2 tsi dsg active paket

Elimde mevcut yedek olarak almıştım Nisan ayında, fiyat uygun gelirse alabilirsin.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Asilguzelkoylu;641842
Ne yalan söyliyim elinizde varsa cok sevinirim. aracım 2011 model 1.2 tsi dsg active paket

Merhaba Asil :o

Gerçi bendeki pdf kitapçıkların sadece 1 tanesi 2011'e ait. Diğerleri ise 2013 ve sonrasına ait ama, birçok hususta size yardımcı olacağını sanıyorum. E-posta adresini bildir (herkesin görmesini istemiyorsan yukarıda belirttiğim adresime yazabilirsin), hemen göndereyim. Görüşmek üzere.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] aracın bakımına şuan 12000 km var gözüküyor. ben şimdiden bilgi edinmek istedim. bakım zamanı bulmaya çalışırım. teşekkürler.
 [MENTION=7795]Toygar[/MENTION]  bey mail adresim a.guzelkoylu@hotmail.com . sağolun