škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ağır bakımları nezaman yapılmalı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kusura bakmayın çok fazla araştırma imkanım olmadı belki forumda daha önce açılmış böyle bir konu vardır benim aracım 62000 kilometredir şu anda Sizce ağır bakımları ne zaman yapılmalı triger ne zaman değiştirilmeli Ustam Triger ömrünün 5 yıl olduğunu söyledi 5 yıldan sonra 10 yılda gidebilir ama 5 yıldan sonra nerede ne zaman yolda bırakacak belli olmaz dedi 1200 lira işçilik dahil fiyat istedi sizin yorumunuz nedir

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
62bin km triger için erken bir zaman. Ustaya sormak lazım kendi arabası olsa değiştirir miydi diye? Kayış/zincir durumuna göre de değişim zamanı değişecektir, aksi bir durum olmadıkça. Genelde tiriger için en kötü 80, 100, 120 bin km gibi zamanlar belirtilir. 200 bin km ömrü olanlar da var. Genleşme-uzama varsa gergi ayarı yapılabilir. Yıpranma ve deformasyon durumunda tabi ki değişim şart. En azından ustanız neden değiştirilmesi gerektiğini açıklaması gerekir!

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17282]Umut Yeti[/MENTION]

bende 65.000km'ye ulaştım, cumartesi günü servise gideceğim benimde aklımda trigerin durumu vardı, gittiğimde soracağım yanıt yazarım.
 65K için ağır bakım olarak aşağıdakileri sıraladım:
 Filtre ve Yağ değişimi
 Ön-Arka Disk ve balata kontrolü/değişimi
 Fren hidroliği kontrolü
 Sunroof kontrolü
 Ön düzen kontrolü
 Direksiyon ve hidroliği kontrolü
 Klima Kontrolü
 DSG kontrolü
 Akü kontrolü/değişimi

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben Yetimi 87.000 km de sattım her bakıma götürdüğümde trigeri sordum. Hep aynı cevabı aldım. bunlarda zincir var öyle hemen kopmaz değişim zamanını da zaten anlarsın öyle bir ses yapmaya başlar ki kendiliğinden gelirsin zaten .

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cevap veren arkadaşlara ayrı ayrı Çok teşekkür ederim Serhat arkadaşım sende gittiğin zaman ne diyecekler merak ettim yazarsan iyi olur

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Umut Yeti;640032
Cevap veren arkadaşlara ayrı ayrı Çok teşekkür ederim Serhat arkadaşım sende gittiğin zaman ne diyecekler merak ettim yazarsan iyi olur

Servis randevusu cumartesi günü, muhtemelen pazartesi yada salı günü teslim alırım aracı. haftaya bilgi vereceğim

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;640043
Servis randevusu cumartesi günü, muhtemelen pazartesi yada salı günü teslim alırım aracı. haftaya bilgi vereceğim

Merak içerisinde bekliyorum. :)

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Umut Yeti;640272
Merak içerisinde bekliyorum. :)

teslim aldım Yeti'mi :)

öncelikle triger değişimi için 120.000 diyorlar fakat birkaç bin Km önceden de gelebilirsiniz dediler 110.000km gibi :)
 setin kayışlı olduğunu zincir olmadığını da öğrendim.

ben ufak bir ağır bakım geçirdim denebilir
 60.000km'de yapılan periyodik filtre yağ değişimi
 akü değişimi
 klima gazı dolumu
 rot kontrolü
 fren hidroliği eklenmesi
 ıvır zıvır birkaç değişim ekleme temizleme filan :)

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle keyif ve iyi günlerde binmeye devam edin aracınıza. Yetkili servistemi yaptırdınız işlemleri? Yetkili ise hangisi? Nekadar fatura çıktı? Triger için fiyat aldınızmı?
sevindim triger için o km leri söylemeleri :) kafam bayağı rahatladı şuanda.
Ben ay başında tanıdık ustaya götürdüm
yağ filtre değişimleri yapıldı. balata ıvır zıvıra gerek olup olmadığı kontrol edildi ama değişmedi. şanzuman yağını kontrol edip hallettim dedi. mobil1 koydurdum motora yağ olarak. 525 tl ödeme yaptım.
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2018, 15:54:23 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Umut Yeti;640281
Güle güle keyif ve iyi günlerde binmeye devam edin aracınıza. Yetkili servistemi yaptırdınız işlemleri? Yetkili ise hangisi? Nekadar fatura çıktı? Triger için fiyat aldınızmı?
sevindim triger için o km leri söylemeleri :) kafam bayağı rahatladı şuanda.
Ben ay başında tanıdık ustaya götürdüm
yağ filtre değişimleri yapıldı. balata ıvır zıvıra gerek olup olmadığı kontrol edildi ama değişmedi. şanzuman yağını kontrol edip hallettim dedi. mobil1 koydurdum motora yağ olarak. 525 tl ödeme yaptım.

Triger için fiyat almadım :(
önce yetkili servise gidip aracımı kontrol ettirdim yapılacakları ve gerekenleri çıkardı, yaklaşık bir fiyat verdiler ve rakamda uçuşa geçtiler :)

sonra çıkıp özel servisime gittim yapılacakları anlattım ve yaptırdım :)