škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti 1.2 dsg 1 depo ile 450 km yaptım ışık yandı helppp

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fyavuz86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
YETİ 1.2 DSG 1 depo ile 450 km yaptım ışık yandı,
sizde tuhaf değilmi??
neden böyle oldu  en az 550KM filan bekliyordum.

-- sakin kullanım.
-- jant lastik 17''
-- klima açılmadı.
-- aracda yazılım var 125hp.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şehiriçi ve fazla dur kalklarda yakıt oranı artıyor. hiç durmadan sabit bir hızla giderseniz. kilometre oranı artıyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
YETİ 1.2 DSG ile 13 hatta 14 litre yaktığını görüyoruz sıkışık trafikte, hele İstanbul trafiği, saç baş yolduran şeyler sık oluyor bu aralar.

Yazılımın farkı nasıl olur bilemedim tabi.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;401313
Yazılımın farkı nasıl olur bilemedim tabi.

Yazilim dusuruyor diye yorumlar okudum ama rakam gercekten yuksek. 1.2 motoru yeni golf icin dusunuyordum:hmm:

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
benim arabada 1.2 dsg 1 depo ile 700 km yapıyor hemde aşırı performans lı kullandığımıza rahmen

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aşırı performansdan kastınız nedir?180 190 arası gittiğinizde ortalamaya baktınız mı hiç :) istanbulda yetiyle ş.i trafikte ortalama min 9 lt yakarsınız.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Arabayı daha çok annem kullanıyor.
Arabanının gittiği yollar;
Yogun trafik,TEM e bağlantı yolu bilirsiniz orda herkez çok hızlı kullanıyor ve sollamalar çok ve gaz tepkilerini biraz sert kullanıyor annem yoksa ben araba ile 6,6 yakmış biriyim  durum böyle olunca yakıt bu oluyor :(

Çevrimdışı stroom

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla daha denemedim bu bayramda deneyeceğim  ama 1 depo ile 700 gitmesi lazım bu aracın disel bakarsakta 700 den  fazla gitmesi lazım 450 km 1 depo harcarsak bu arabaları toplamaları lazım küllen zarar skoda böyle arac üretirse batar

trafikte çok yakıyor doğru 1400 kg 1.2 motor kaldırıyor tüketim cok fazla oluyor ben 50 tl 15 gün muş gibi yerde yiyorum istanbulda olsam batarım her halde.............

Çevrimdışı tolga7482

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar istanbulun nalet şehir içi trafiğinde ben ortalamımı 11 lt.ye çıkarmayı başardım. daha doğrusu sevgili belediye başkanı başardı. (2. göstergeden bahsediyorum) dilerim ümraniyedeki yol bozma çalışması da bittikten sonra bu ortalama düşer:(

Çevrimdışı Fyavuz86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı

göstege manya
sizde tuhaf değilmi??
neden böyle oldu en az 550KM filan bekliyordum.

'' göstege manyağı oldum, İbre düşüyor gözümün önünde :) ''
Yeti çok yanılttı beni, Hele bide astra 1.3 dizel den sonra bu km görünce acaba iyi yanlış mı yaptım diye düşünmüyor değilim ..

Çevrimdışı crgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
şehir içinde sıkışık trafikte gayet normal.. ayrıca dizelden inip benzinliye binerseniz gayet normal bu farklar..

trafikte 2 saat kaldım geçen gün ortalama 17lt/100km di.
bu hesapla depodaki son damla bitse 323 km yapabilecektim..

benim yeti normal trafik şartlarında 8.5lt yakıyor istanbulda..
şehirler arası 5.6 gordum en düşük..

Çevrimdışı ichief

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fyavuz86;401283
sizde tuhaf değilmi??
neden böyle oldu  en az 550KM filan bekliyordum.

-- sakin kullanım.
-- jant lastik 17''
-- klima açılmadı.
-- aracda yazılım var 125hp.

Yazılım ne bu arada kardeş

Çevrimdışı Blackhawk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
selamlar resimdeki araç sizinkimi geçenlerde sahibinden sitesinde satilik olarak gormustum araci sanirsam baya bi modifiye vardı uzerinde dogru ise öndeki gündüz farlari nasıl yerleştirdiklerini ve resmin büyük bir resmini ekleyebilirmisiniz bi hayli araştırdım ama bulamadım bunu yapan yer ? bu arada aracımı ilk aldığımda bende 450 km gittigini biliyorum aracın bir depo ile ama bu aracı tanımakla birlikte yükseliyor ben bir depo ile 700 görenlerdenim ama trafiksiz ve şehirler arası yolda şuan saat gibi bir depo ile 550 km gidiyorum istanbul trafiğinde araca elinizden geldiğince az fren yapın araç 10 50 km hızlarda cok cok yuksek harciyor agarlıgından dolayı 1.2 motor insana hiç yakmaz bu imajı veriyor fakat kullandığımız araç neredeyse bir jeep statüsünde ve bir corsa araç değil altımızdaki unutmayalım gülü seven dikenine katlanır şahsi fikrim bu aracta 1.4 seçeneği olsa idi dsg tadından yenmezdi

Çevrimdışı yeti301111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fyavuz86;401550
sizde tuhaf değilmi??
neden böyle oldu en az 550KM filan bekliyordum.

'' göstege manyağı oldum, İbre düşüyor gözümün önünde :) ''
Yeti çok yanılttı beni, Hele bide astra 1.3 dizel den sonra bu km görünce acaba iyi yanlış mı yaptım diye düşünmüyor değilim ..

Merhaba,

Yeti'mi tam 1 yıldır genelde istanbul trafiğinde kullanıyorum. İzlenim ve önerilerim size aktarıyım. Yeti  bir suv segmentine ait ve 1,5 tona yakın ağırlığı mevcut. Aracın üstünde 1,2 cc 105 hp motor var. Araç ilk kalkış anında çok ciddi yakıt sarfiyatında bulunuyor. Ve her hızlanmak için gaza abandığınızda ciddi yakıt tüketimi oluyor.

Aracı kullanırken mümkün olduğu kadar az fren yapın ve sabit hız ile gitmeye ve mümkün olan en yüksek vites ile gitmeye çalışın. Örneğin eşim aracı kullanırken yakıt sarfiyatı 11-13 arasında seyrederken ben az fren yaparak kullandığımda tüketim rakamlarının 8-9 arasına kadar düşürebildim. Sabahları işe giderken kozyatağı - levent arasını stabil bir hız ve yüksek viteste giderek 5,8-6,3 arasında tüketim yaktığınıda gördüm.

dizel bir b segment araç ile YEti'yi kıyaslamak pek doğru bir eşleşme değil. Bunu düşünerek canınızı sıkmayın.

Emin olun Yeti'nin b segment bir araca göre çok daha fazla artısı mevcut. Hele ki uzun yolda kendini gerçekten çok hissettiriyor. Arabanızın tadını çıkarın :)

Çevrimdışı Fyavuz86

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ichief;402233
Yazılım ne bu arada kardeş
Aracı aldığım kişi REMAPS chip tuning de uygulama yapmış total de 125hp oldugu söylendi.

Alıntı yapılan: Blackhawk;402238
selamlar resimdeki araç sizinkimi geçenlerde sahibinden sitesinde satilik olarak gormustum araci sanirsam baya bi modifiye vardı uzerinde dogru ise öndeki gündüz farlari nasıl yerleştirdiklerini ve resmin büyük bir resmini ekleyebilirmisiniz bi hayli araştırdım ama bulamadım bunu yapan yer ? bu arada aracımı ilk aldığımda bende 450 km gittigini biliyorum aracın bir depo ile ama bu aracı tanımakla birlikte yükseliyor ben bir depo ile 700 görenlerdenim ama trafiksiz ve şehirler arası yolda şuan saat gibi bir depo ile 550 km gidiyorum istanbul trafiğinde araca elinizden geldiğince az fren yapın araç 10 50 km hızlarda cok cok yuksek harciyor agarlıgından dolayı 1.2 motor insana hiç yakmaz bu imajı veriyor fakat kullandığımız araç neredeyse bir jeep statüsünde ve bir corsa araç değil altımızdaki unutmayalım gülü seven dikenine katlanır şahsi fikrim bu aracta 1.4 seçeneği olsa idi dsg tadından yenmezdi

Selam;
Doğru sahibinden.comda satılık ilanı vardı Taki ben alana kadar :)

Detaylı resimlerin bulunduğu sahibinden.com linki;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-hatasiz-skoda-yeti-95331984/pasif-ilan/#classifiedTitle

Daha sakin kullanmaya calışıyorum bakalım bu arda dün yaptığım son test de 100km = 9.5/10lt.
depoyu fulledim,
İst anadolu yakası bazen akıcı bazen trafik sonucunda 100 km yaptım.
Pompaya yanıştım ve tam 9.5 litre benzin aldı, Bana göre kesin veri: İst. trafik ve seri kullanım sonucunda 9.5 lt yakar gider......