škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arkadaşlar benzinli moped arıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yeni taşındığım yerde görev yerine 400 m mesafeye gidip gelmeye çarşı pazara gitmek için performans olarak beni taşısa yeterli diyebileceğim ne önerirsiniz.
A2 ehliyeti yok b ehliyetli kullanabileceğim rampa sıkıntısı cekmeyecegim bandrol vize sorunu mümkünse olmayan ne tavsiye edersiniz.tecrubeyle sabitli kullanici arkadaslarin tavsiyeleri  onemli.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2017, 19:16:37 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elektrikli bisiklet sizin işinizi görür bence. 1, 5 kw altında güce sahip olan olanlara tescil ve ehliyet gerekmiyor diye biliyorum.

Lenovo S580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
400 metre ve çarşı için bence güzel bir şehir bisikleti işinizi görür, elektriğe motora gerek yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=62]fenomen[/MENTION]

Bu mesafe için normal bisiklet işinizi görür aslında, pedal çevirmem diyorsanız benim 1200 W lık El.bisikletim var menzil olarak 40-50 km gidiyor akünün durumuna göre, yokuşları sorunsuz tırmanıyor, sürat olarak 45 km ye sınırlı yani her türlü işinizi görür. Ama sanırım artık onlara da plaka ve ruhsat istiyorlar galiba.

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=62]fenomen[/MENTION] kardeş. Ben de senin yerinde olsam benzinli scooter bakardım.(Moped değil scooter)  ki Fabia combi aracım olmasına rağmen sıklıkla motor kullanıcısıyım. Elektrikli bisikletin batarya ömrü, şarjı gücü bilmem ne uğraşılmaz.Scooter candır. Seni heryere götürür, yokuş çıkar, pazar alış verişi yapar, çarşıda gezdirir. B sınıfı ehliyet ile kullanabileceğin 50cc altı scooterlardır. Bu kriterde araştırma yapabilirsin.
Tavsiye edebileceğim ise Daelim beagle .
http://www.daelimtr.com/%C3%BCr%C3%BCnler/7/beagle/

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;620133
Elektrikli bisiklet sizin işinizi görür bence. 1, 5 kw altında güce sahip olan olanlara tescil ve ehliyet gerekmiyor diye biliyorum.

Lenovo S580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
maalesef rampa nedeniyle elektrikli bisklet sorun oluyor ve bizzat denedm başkasının bisikletiyle ama çkmadı

Alıntı yapılan: mşah;620152
[MENTION=62]fenomen[/MENTION]elektrikli bsiklet işimi maalesef görmedi.

Bu mesafe için normal bisiklet işinizi görür aslında, pedal çevirmem diyorsanız benim 1200 W lık El.bisikletim var menzil olarak 40-50 km gidiyor akünün durumuna göre, yokuşları sorunsuz tırmanıyor, sürat olarak 45 km ye sınırlı yani her türlü işinizi görür. Ama sanırım artık onlara da plaka ve ruhsat istiyorlar galiba.
aku yarımken tırmanmıyormuş bizzat enedim tırmanmadı 2 akulu bisiklet denedim maalesef 200mt dik olmayan rampayı tırmanmadı
Alıntı yapılan: Baysun;620158
[MENTION=62]fenomen[/MENTION] kardeş. Ben de senin yerinde olsam benzinli scooter bakardım.(Moped değil scooter)  ki Fabia combi aracım olmasına rağmen sıklıkla motor kullanıcısıyım. Elektrikli bisikletin batarya ömrü, şarjı gücü bilmem ne uğraşılmaz.Scooter candır. Seni heryere götürür, yokuş çıkar, pazar alış verişi yapar, çarşıda gezdirir. B sınıfı ehliyet ile kullanabileceğin 50cc altı scooterlardır. Bu kriterde araştırma yapabilirsin.
Tavsiye edebileceğim ise Daelim beagle .
http://www.daelimtr.com/%C3%BCr%C3%BCnler/7/beagle/
fiyatı epey yuksek geldi bana ama kuba fıghter 50cc var 3400 tl benzinli otomobil ehliyeti ile plaka ve ruhsat gerekiyormuş bandrol sigorta yok sadece vize var.
bahsetiğim makina bu
https://www.youtube.com/watch?v=WcCrdNjZaeM

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;620473
maalesef rampa nedeniyle elektrikli bisklet sorun oluyor ve bizzat denedm başkasının bisikletiyle ama çkmadı

aku yarımken tırmanmıyormuş bizzat enedim tırmanmadı 2 akulu bisiklet denedim maalesef 200mt dik olmayan rampayı tırmanmadı
fiyatı epey yuksek geldi bana ama kuba fıghter 50cc var 3400 tl benzinli otomobil ehliyeti ile plaka ve ruhsat gerekiyormuş bandrol sigorta yok sadece vize var.
bahsetiğim makina bu
https://www.youtube.com/watch?v=WcCrdNjZaeM

Karar sizin tabii ama KUBA çin malı bir motor ve lastik ebatlarına bakarsanız 10 inch, Daelim KORE aracı, 12 inch lastik kullanır. Boyut olarakta iki motor arasında farklar var.Birde alacağınız KUBa ile gelen lastiği mutlaka değiştirmeniz gerekecek :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baysun;620530
Karar sizin tabii ama KUBA çin malı bir motor ve lastik ebatlarına bakarsanız 10 inch, Daelim KORE aracı, 12 inch lastik kullanır. Boyut olarakta iki motor arasında farklar var.Birde alacağınız KUBa ile gelen lastiği mutlaka değiştirmeniz gerekecek :)

Kafam karıştı şimdi birde Peugeot marka moped var acaba onun durumu nasıl Bir Ligi'nde yok.arastirmam lazım.

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;620539
Kafam karıştı şimdi birde Peugeot marka moped var acaba onun durumu nasıl Bir Ligi'nde yok.arastirmam lazım.
[MENTION=62]fenomen[/MENTION] Peugeot Kisbee den bahsediyorsun sanırım. Hiç girme bence. Hem pahalı hem servisi parçası pahalı. 2. el de bakabilirsin. Mesela honda today var ama 2005 modeli bile 3500 TL falan . Bence param diyorsan KUBA yı l, uzun ömürlü ve keyifli diyorsan daelim i al.