škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İstanbul seyahati düşünüyoruz!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2 aile olarak otobüsle ist.seyahati düşünüyoruz.octi ile epey zor olacak artı park sorunları olacak.3 kişi ile benzin ekonomik olmayacak.bir valizle 3-4 gün halledebiliriz.İstanbul'da ekonomik olarak nerelerde kalabiliriz ve nereler gezilmesi gerekiyor.boğaz turu,sultanahmet,fatih,ayasofya,yerebatan sarnıcı gibi yerler düşünüyoruz.akvaryum aklımda.ama kalma yeri olarak öğretmen evleri artı marmara üniversite kampüsü işletmeleri var sordum 70 tl kişi başı kahvaltı dahil.tavsiyelerinizi bekliyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer kamu kurumlarında kalabiliyorsanız önceden yer ayırtarak geliniz. Yiyecek işini de ya orada yada gezeceğiniz yerlerde ayak üstü bile halledebilirsiniz. Eminönü nden tekneler ile boğaz turları vardır. Topkapı sarayı Kapalıçarşı ve Mısırçarşı  sını Sultanahmet civarını muhakkak gezin. Ancak unutmayın ki  İstanbul da ulaşım bir dert ve sizi toplu ulaşımı bile kullansanız  usandıracak düzeyde.

İlgi alanınıza göre Koç müzesi, Hava müzesi. Florya akvaryum, Arkeoloji müzesi vb. yerleri gezersiniz. Biz de sizin tersinize tatile Ege veya Akdeniz e gitmez isek geldiğiniz zaman tanışıp eşlik etmek isteriz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen haziran sonu 3 günlüğüne gitmiştim. selimiyede kalmıştık. 3 günde sadece vapur jetonuna 120 tl vermiştim.

gezi olarak 1. gün Topkapı Sultanahmet çemberlitaş selimiye camii mısır çarşısı kapalı çarşı ve civarını Gülhane parkını yani tarihi yarımada olarak tabir edilen bölgeyi gezdik.

2. gün Eyüp te cuma namazı , teleferik pier loti, minia türk ve 3-4 gibi boğaz turu.

3. gün galata kulesi taksim meydanı Dolmabahçe sarayı karşıya geçip biraz Üsküdar

tabi tüm bunları biraz yürüyüp mızmızlanan çacuklar ile yaptık. hep ayakta hep yürüme 3 günlük gezi için ideal bir gezi programı oldu daha fazlasına zaten zaman yetmiyor.

geçen ay samsuna gezmeye gitmiştim öğretmen evinde 1 hafta önceden yer ayırtmıştım. sizde öyle yapın aksi takdirde yer bulmanız zor olur. taksim civarında 3 yıldız otellerde işinizi fazlası ile görür. bi yatak bi duş olsun kafi. hem gezeceğiniz yerlerede merkezi olur.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2013, 22:13:44 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;440490
Eğer kamu kurumlarında kalabiliyorsanız önceden yer ayırtarak geliniz. Yiyecek işini de ya orada yada gezeceğiniz yerlerde ayak üstü bile halledebilirsiniz. Eminönü nden tekneler ile boğaz turları vardır. Topkapı sarayı Kapalıçarşı ve Mısırçarşı  sını Sultanahmet civarını muhakkak gezin. Ancak unutmayın ki  İstanbul da ulaşım bir dert ve sizi toplu ulaşımı bile kullansanız  usandıracak düzeyde.

İlgi alanınıza göre Koç müzesi, Hava müzesi. Florya akvaryum, Arkeoloji müzesi vb. yerleri gezersiniz. Biz de sizin tersinize tatile Ege veya Akdeniz e gitmez isek geldiğiniz zaman tanışıp eşlik etmek isteriz.
kamu kurumlarından sadece marmara kampüsünü aradım kişibaşı odada 70 tl 12 yaşındaki ufaklık da dahil aynı 140 tl kahvaltı var.ama gezecek olduğumuz yerlere uzaklık nedir bilmiyorum.mısır çarşısı,Topkapı sarayı gezmeden olmaz tabii ki.

Alıntı yapılan: mdindas;440497
geçen haziran sonu 3 günlüğüne gitmiştim. selimiyede kalmıştık. 3 günde sadece vapur jetonuna 120 tl vermiştim.

gezi olarak 1. gün Topkapı Sultanahmet çemberlitaş selimiye camii mısır çarşısı kapalı çarşı ve civarını Gülhane parkını yani tarihi yarımada olarak tabir edilen bölgeyi gezdik.

2. gün Eyüp te cuma namazı , teleferik pier loti, minia türk ve 3-4 gibi boğaz turu.

3. gün galata kulesi taksim meydanı Dolmabahçe sarayı karşıya geçip biraz Üsküdar

tabi tüm bunları biraz yürüyüp mızmızlanan çacuklar ile yaptık. hep ayakta hep yürüme 3 günlük gezi için ideal bir gezi programı oldu daha fazlasına zaten zaman yetmiyor.

geçen ay samsuna gezmeye gitmiştim öğretmen evinde 1 hafta önceden yer ayırtmıştım. sizde öyle yapın aksi takdirde yer bulmanız zor olur. taksim civarında 3 yıldız otellerde işinizi fazlası ile görür. bi yatak bi duş olsun kafi. hem gezeceğiniz yerlerede merkezi olur.
120 tl kaç kişi gidip geldiniz öyle yahu,aile kalabalık herhalde.yer ayırtmadan gelinmez zaten.eğer dediğiniz gibi taksim gezilecek yerlerin merkezindeyse orayı düşünelim ammavelakin oralarda ekonomik otel biraz zor.4 gün düşünüyoruz.arkadaşımın 12 yaşında birde 4 yaşında çocuğu var bizimki 12 yaşında sorun olmaz gibi.taksimde odada kişi başı 100 tl den aşağı biraz zor gibi.istanbul için tüm yol masrafları dahil herşey 2000 tl bütçe öngörüyorum.

Alıntı yapılan: lrfan;440495
Hocam tarih aralığı nedir?
hocam 25 ağostos veya 1 eylül itibariyle 3-4 gün düşünüyoruz.ama boğazda tekne turu üsküdar anadolu hisarı civarları düşünüyoruz.
irfan hocam önce
a)nerde kalmalıyız mevkii olarak
b)nasıl bir yer kamu tesisleri mi otel mi
c)toplu taşımamı taksi mi
d)gezilmesi gereken yerler olmazsa olmaz nereleri gezmemiz gerek

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
30 Ağustos'a kadar İstanbul'dayım, elimden geleni yaparım. Telefonumu biliyorsun zaten, kafana takılan bir şey olunca hemen ara  ;)

Kamu kurumu misafirhaneleri iyi olur, mesela Beyoğlu veya Cankurtaran Öğretmen evi, keza yazın Sultanahmet'te bulunan bazı öğrenci yurtlarını da yazın kiraya veriyorlar. Eminönü, Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde konaklaman ulaşım açısından güzel ve kolay olur.

Bunları bir yokla, olumsuz ise otellere bakarız...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;440533
30 Ağustos'a kadar İstanbul'dayım, elimden geleni yaparım. Telefonumu biliyorsun zaten, kafana takılan bir şey olunca hemen ara  ;)

Kamu kurumu misafirhaneleri iyi olur, mesela Beyoğlu veya Cankurtaran Öğretmen evi, keza yazın Sultanahmet'te bulunan bazı öğrenci yurtlarını da yazın kiraya veriyorlar. Eminönü, Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş gibi yerlerde konaklaman ulaşım açısından güzel ve kolay olur.

Bunları bir yokla, olumsuz ise otellere bakarız...
eyvallah hocam çok teşekkürler ilginize ve bilginize.otellerden ziyade günübirlik kiralık ev düşünüyorum daha makul daha rahat olacağından eminim.

irfan hocam müze kartla nerelere gidebiliyoruz mesela koç müzesi dahil midir,bir tane müze kartla sadece bir kişi mi kullanabiliyor.ayrıca boğaz manzaralı bir kahvaltı mekanı da düşünüyoruz neresi olabilir.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
120 tl vapur jetonunu 3 kişi olarak verdim ama tüm ana ulaşım nerdeyse vapurla oldu. Anadolu yakasında selimiyede kaldık haliyle tüm gezilecek yerlerde karşıda olunca . bide taksi kullandım sabah akşam iskeleye inmek çıkmak için. araba 3 gün otoparkta yattı . songün Fenerbahçe stadını araba ile turladım.  müze kart topkapıda geçerli Dolmabahçe Yerebatan da geçerli değil. kültür ve turizm bakanlığına bağlı yerlerde geçerli milli saraylara veya belediyeye ait yerlerde geçerli değil.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;440582
120 tl vapur jetonunu 3 kişi olarak verdim ama tüm ana ulaşım nerdeyse vapurla oldu. Anadolu yakasında selimiyede kaldık haliyle tüm gezilecek yerlerde karşıda olunca . bide taksi kullandım sabah akşam iskeleye inmek çıkmak için. araba 3 gün otoparkta yattı . songün Fenerbahçe stadını araba ile turladım.  müze kart topkapıda geçerli Dolmabahçe Yerebatan da geçerli değil. kültür ve turizm bakanlığına bağlı yerlerde geçerli milli saraylara veya belediyeye ait yerlerde geçerli değil.
:syg::syg:Gezilecek yerler karşıdaysa o zaman
karşıdan bir yer bakmam gerek.anadolu yakasında nereler var gezilecek yerler,ayrıca siz otelde mi kaldınız fiyat durumları nedir?

Çevrimdışı turgutktu

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üsküdar bölgesinde ucuz ve temiz oteller var Üsküdar'dan bir vapur ile ister Eminönü'ne ister Beşiktaş'a yada saatlerini yakaladığınız takdirde (günün her saati yapılmıyor) haliç ve Kabataş tarafına ulaşım sağlayabilirsiniz haliç vapuruna binerseniz Eyüp tarafına rahat ulaşım sağlamış olursunuz Kabataş tarafına geçerseniz Dolmabahçe yada füniküler ile taksim bölgesine rahat ulaşmış olursunuz
kahvaltı için büyük Çamlıca'ya çıkmanızı öneririm boğaz manzarası ve daha fazlası :)
Üsküdar'da Kuzguncuk tarafında fethi paşa korusu var tavsiye edilir
adalar turu atmanızı da öneririm
not: Saatler ve gün uyarsa seve seve eşlik ederim
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2013, 12:43:51 Gönderen: turgutktu »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul'a gelince gezilecek ilk aklıma gelenler genelde Avrupa yakasında (Beyoğlu, tarihi yarım ada, Taksim, boğaz yolu, müze ve saraylar), Anadolu yakasında kalırsanız akbil kart alınabilir, ekonomik olur vapur - tramvay ile ulaşım

Ekonomik kalacak yer bulursan gerisi kolay, dediğim öğretmen evlerini sordun mu Hocam?

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turgutktu;440631
Üsküdar bölgesinde ucuz ve temiz oteller var Üsküdar'dan bir vapur ile ister Eminönü'ne ister Beşiktaş'a yada saatlerini yakaladığınız takdirde (günün her saati yapılmıyor) haliç ve Kabataş tarafına ulaşım sağlayabilirsiniz haliç vapuruna binerseniz Eyüp tarafına rahat ulaşım sağlamış olursunuz Kabataş tarafına geçerseniz Dolmabahçe yada füniküler ile taksim bölgesine rahat ulaşmış olursunuz
kahvaltı için büyük Çamlıca'ya çıkmanızı öneririm boğaz manzarası ve daha fazlası :)
Üsküdar'da Kuzguncuk tarafında fethi paşa korusu var tavsiye edilir
adalar turu atmanızı da öneririm
not: Saatler ve gün uyarsa seve seve eşlik ederim
Turgut bey ne demek sadece bizi mutlu edersiniz senle tanışırım buda bize yeter,rehberlik yapmandan mutlu olurum umarım denk gelir.

Alıntı yapılan: lrfan;440633
İstanbul'a gelince gezilecek ilk aklıma gelenler genelde Avrupa yakasında (Beyoğlu, tarihi yarım ada, Taksim, boğaz yolu, müze ve saraylar), Anadolu yakasında kalırsanız akbil kart alınabilir, ekonomik olur vapur - tramvay ile ulaşım

Ekonomik kalacak yer bulursan gerisi kolay, dediğim öğretmen evlerini sordun mu Hocam?
irfan hocam düşüncem günlük kiralık daireler düşünüyorum,öğretmenevleri bana sıkıcı gelecek görünüyor.Ev daha rahat olur otel ilede fifti fifti olacak gibi.Ayrıca önce anadolu yakasında ki yerler daha sonra avrupa yakasında ki yerleri gezelim diyorum bir ora bir bura yapmayalım diyorum.akbil ile uğraşmak istemiyorum ama zaman bakalım ne gösterecek.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam ben orduevinde kalmıştım burda bile sıkışıklık vardı. . ama öğretmen evlerindede yer yoktu. 3 yıldız oteller var oda kahvaltı kadıköy sahile yakın . ancak istanbulda gezilip görülecek yerler hep avrupa yakasında olduğundan ve 3 günlük bir program ucu ucuna yetişeceğinden konaklamayıda bu bölgede yapman avantaj olur. ben üsküdardan vapurla taaaaa eyüpe gittim pier loti teleferik falan karşıya minia türke vapurla geçtim tekrar vapurla eminönüne ordan boğaz turuna çıktım. anlıycağın deniz üstünde seyehat yoğunlukta oldu. selimiyeden tam kadıköy iskeleye 6 tl taksi yazıyor. araba ile insen 5 tl otopark parası verip üstüne 1 km de yol yürümek cabası idiki hiç işime gelmedi. yine üsküdara 2 dakkada bir dolmuşlar vardı 3 kişi 6 tl ye üsküdar iskeledesin.  sen avrupa yakasında kalacak yere bak bence anadolu yakası ters kalıyor. öğretmen evleride sanırım 40 tl civarında 7 yaş altı ücretsiz veya % 50 indirimli sanırım. geçen ay samsunda kişi başı 37,50 tl ye kalmıştık kahvaltı dahil kamu personeli statüsünden.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üsküdar'da daire sordum günlük 100 tl dedi iskeleye 5 dk yürüme mesabesindeymiş..otele gerek yok diye düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;440716
Üsküdar'da daire sordum günlük 100 tl dedi iskeleye 5 dk yürüme mesabesindeymiş..otele gerek yok diye düşünüyorum.

Güzel, bizim eve yakın o zaman