škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 112782

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim araçtada aynı uyarı vardı Aykan servise bildirdim 3 gün sonra parça geldi gelin değiştirelim dediler komple vites mekanizması değişiyor. Hazır değişmişken vites topuzunuda değiştirttim.
servis formu 4.400 dü garantiden ödeme yapmadım
aracım 47binde

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben servise sorduğumda sürüşe etkisi yok yolda kalmazsın dediler. Ayrıca motor ve şanzıman için 5 yıl garanti varmış. Bu nedenle bu arızayı yaşayan arkadaşların önce şanzıman garantisini zorlamasını tavsiye ederim.
Kısmetse 29 Haziran yaptıracağım.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durma;617269
Arkadaşlar ben servise sorduğumda sürüşe etkisi yok yolda kalmazsın dediler. Ayrıca motor ve şanzıman için 5 yıl garanti varmış. Bu nedenle bu arızayı yaşayan arkadaşların önce şanzıman garantisini zorlamasını tavsiye ederim.
Kısmetse 29 Haziran yaptıracağım.
Bu güzel bir bilgi, ancak yazılı bir dayanağı var mı? Servise bunu sorar mısınız acaba? İlk defa Siz bu bilgiyi paylaşıyorsunuz. Genelde, garantisi dolan araçlardan, sabit servis bakımı yoksa, şanzıman arızası masrafını tam alıyorlar.

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;617294
Bu güzel bir bilgi, ancak yazılı bir dayanağı var mı? Servise bunu sorar mısınız acaba? İlk defa Siz bu bilgiyi paylaşıyorsunuz. Genelde, garantisi dolan araçlardan, sabit servis bakımı yoksa, şanzıman arızası masrafını tam alıyorlar.
Ne yazık ki bunu yazılı olarak teyit edemem. Ama servisi yada satıcıyı arayarak 5 yıl motor garantisi var mı diyerek sorulabilir. 29 haziran da servise bakıma gideceğim. Bu sabah da aynı hatayı aldım. Bakım randevusunda bu hatayı da ileteceğim. Servis danışmanı arkadaş. Sorun değil 5 yıl motor ve şanzıman garantisi var hallederiz dedi. Başka birşey söylersem yalan olur.

Tabii ki bu durum garanti süresi dolsa da periyodik bakımlarını yetkili serviste yaptıran araçlarda geçerli. Diğer adıyla iyi niyet garantisi.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2017, 17:24:38 Gönderen: durma »

Çevrimdışı baran83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim aracın garantisi biteli 2 ay olmuştu. Bu sorun için servise gittiğimde iyi niyet garantisiyle % 70 ini karşılayacaklarını söylediler yani tamamını karşılamayacaklarını belirttiler. Benim ödemem gereken yaklaşık 1400 tl ymiş. Tabi bende yaptıramadım böyle kullanmaya devam ediyorum maalesef

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;617539
tutarı 2500 tl nasıl %70 karsılamışlar öylw

Aynen ben de yaptırdım garantiden değişti. Tutar 2500 TL civarındaydı. Bir gariplik var o hesapta.

Çevrimdışı baran83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Acaba servisten servise fark var mıdır? Yani bir servis 2500 diğeri 4000 küsür diyor olabilir mi? Ya da zamanı da önemli. Benim bahsettiğim olay nisanın sonları gibiydi

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baran83;617772
Acaba servisten servise fark var mıdır? Yani bir servis 2500 diğeri 4000 küsür diyor olabilir mi? Ya da zamanı da önemli. Benim bahsettiğim olay nisanın sonları gibiydi

Benim geçen sene sonbahardaki fiyat. Bu kadar zamanda neredeyse iki katına çıkması garip. Acaba başka bir şeyler de mi değişecek vites mekanizma ile beraber.

Çevrimdışı baran83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;617778
Benim geçen sene sonbahardaki fiyat. Bu kadar zamanda neredeyse iki katına çıkması garip. Acaba başka bir şeyler de mi değişecek vites mekanizma ile beraber.

Bana söylenen sadece vites mekanizmasıydı. Ben yaptıramayacağımı söyledim ama bakım zamanı geldiğinde yaptırma şansım var mı diye sorduğumda, yapılır ama tekrardan Almanya ya yazı yazılır bu fiyat gelir mi belli olmaz dediler. Anladığım kadarıyla bana şimdi verilen fiyat ile 2 veya 3 ay sonraki fiyat aynı olmayabilirmiyormuş. Tabi bu kadar fark olmaması gerekir bencede

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar parçayı değiştirttim fakat bu sorun devam ediyor.servise götürdüm soket yerinden oynamış sebebi buymuş dediler ,hallettiler fakat yine aynı arıza devam ediyor ekranda yine hata gözüküyor.anlaşılan şu ki bu adamlar bu konuda hiçbir şey  bilmiyorlar.yazık günah tek diyecegim bu elim kolum bağlı bekliyorum sonu ne olacak diye

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abdullahoz;618535
Arkadaşlar parçayı değiştirttim fakat bu sorun devam ediyor.servise götürdüm soket yerinden oynamış sebebi buymuş dediler ,hallettiler fakat yine aynı arıza devam ediyor ekranda yine hata gözüküyor.anlaşılan şu ki bu adamlar bu konuda hiçbir şey  bilmiyorlar.yazık günah tek diyecegim bu elim kolum bağlı bekliyorum sonu ne olacak diye

Hocam ücretli olarak mı değiştirttiniz.

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Daha önce yazdığım gibi şu anda aracım periyodik bakım nedeni ile serviste. Ayrıca bu hata mesajının çıktığını da söyledim. Şikayetler hanesine eklediler. İlk servis kabul anında yazılım güncellemesi ile düzelir dediler. Saat 14 de aradılar ve vites mekanizmasını degistirecegiz dediler. Tabii uzatılmış garantiden olacağı için maliyet konusunda şu anda birşey diyemiyorum
Bu arada 2014 ocatvia 1.6 TDI için şanzıman yazılım güncellemesi de çıkmış. O güncelleme de yapilacak
Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam aracınızı bilgisayara bağladılar ve vites mekanizması arızalı gösterdiği için değişmesi gerektiğini söylediler.İnşallah sıkıntı çıkmaz sizinkinde ama göreceksiniz aynı arıza devam edecek.Acil bir bilirkişi gerekiyor bu sorunun çözümü için.İşleminizi yaptırdıktan sonra bilgi verirseniz sevinirim.