škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 112773

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baran83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: karamell;614907
Aynı olayı ben yaşadım 2014 model 45 bin km aeacı cebimden yaptırdım, kesinlikle aracın arkasında durmuyor distributor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba

Ne kadara mal oldu cebinizden ödemek?

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,
Ben de de dün akşam oldu sanırım ama hata mesajını okuyamadan kayboldu ve hiç birşey yokken yola çıkalı 10 dk olmuş ve yaklaşık 60-80 ile giderken oldu. Bu arada soyulmadan dolayı vites kolu değişmiştir.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı hatadan dolayı aracımın vites mekanızması "ek garanti" altında ücretsiz değişti. tabı yanında dıreksıyon ve vıtes topuzu da değişti. ama sunu soyleyebılırım gordugum hata servıslerın bızlere dayattıgı gibi oyle ekranda sureklı olarak kalan bır hata degıldı. test surusunde de yasanınca değiştirmek zorunda kaldılar. ve suan vites gecışlerimin cidden ınanılmaz rahatladıgını hıssettım arac da oldukca serılestı muhtemelen aracı hantal hale getıren sey buydu.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Motora su gelmiş veya motor yıkatılmış olabilirmi arkadaşlar otm. vites şarteri ıslanmış ise arızalanmıştır değişmeden düzelmiyor malesef clioda yaşamıştım

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2015 1.4 tsı da aynı sıkıntıyı bende yaşadım sanırım 4-5 kez ekranda hareket sonrası bir uyarı çıkıyor ama okuyamıyorum vites P konuma alın gibi bişey
yarın özel servisde bilgisayara bağlatıcam bakalım bişey çıkacakmı
yoksa İzmit de servis olmadığından İst a gideceğim.

Çevrimdışı karamell

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sorundqn kurtuluş yok arkadaşlar bendede aynı sorun oldua araç 45 binde kendi cebimden para verecek vites mekanizması denen paraçayı değiştirmek zorunda kaldım, 2014 model elegance cr 16 tdi araç

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim aracımda da 40000 km de aynı arızayı verdi ve uzatılmış garantiden değişti.
Yazılarda dikkatimi çeken bir durum var. Genelde bu arıza sanki vites topuzu değişmiş kişilerde mi ortaya çıkıyor. Benim de vites topuzumda aşınması nedeniyle daha önceden (1-2 yıl önce gibi. Tam hatırlamıyorum) değişmişti. Vites topuzunu değiştirirken bir sorun mu ortaya çıkıyor acaba. Gerçi vites topuzu olayı kronik arıza idi. Bir çok kişide değişmiştir ama bununla ilgili bir anket düzenlenebilir mi forumda acaba?
1.Vites topuzu değişen ve vites mekanizma arızası olan
2.Vites topuzu değişmeyen ve vites mekanizma arızası olan
3.Vites topuzu değişen ve arızası olmayan
4.Kaç km de arıza verdiği
Aklıma gelen sorular. Siz ne düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;616696
Benim aracımda da 40000 km de aynı arızayı verdi ve uzatılmış garantiden değişti.
Yazılarda dikkatimi çeken bir durum var. Genelde bu arıza sanki vites topuzu değişmiş kişilerde mi ortaya çıkıyor. Benim de vites topuzumda aşınması nedeniyle daha önceden (1-2 yıl önce gibi. Tam hatırlamıyorum) değişmişti. Vites topuzunu değiştirirken bir sorun mu ortaya çıkıyor acaba. Gerçi vites topuzu olayı kronik arıza idi. Bir çok kişide değişmiştir ama bununla ilgili bir anket düzenlenebilir mi forumda acaba?
1.Vites topuzu değişen ve vites mekanizma arızası olan
2.Vites topuzu değişmeyen ve vites mekanizma arızası olan
3.Vites topuzu değişen ve arızası olmayan
4.Kaç km de arıza verdiği
Aklıma gelen sorular. Siz ne düşünüyorsunuz?

Vites topuzum 1000km önce değişti, bugün bu hatayı ben de aldım. 2015 Nisan , 70bin km araç

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
vites topuzum değişmedi fakat aynı hata bende de oldu. yaklaşık 40bin km'lerde felan.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@karamell @Listeriatros @macrostr @yusufk5757 @Abdullahoz @dryusufbal

Arkadaşlar, aşağıdaki ankete katırlmadıysanız, lütfen katılın. Bir istatistik çıkar zamanla....
İstersneiz konunun sonuna yaşadığınız hatayı yazınız ve yapılan işlemi, harcanan ücreti de yazabilir siniz.
Teşekkürler

http://skodaturkey.com/showthread.php?t=37100
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2017, 10:26:12 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce katılmıştım, sanırım "0-50k sorun yaşamadım dikkat etmiyorum" seçen 4 kişiden biriydim. Not olarak düşeyim nazar değmesin performans, vites geçişi veya herhangi konuda şikayetim yok. Sadece bu ekran bir göründü kayboldu o kadar. ELM327 ile bağlandım hiçbir hata kodu okuyamadım. Bu kabloyu ilk defa çalıştırıyorum, belki becerememişimdir. İlk fırsatta service uğrayacağım.

Çevrimdışı yaltunay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim vites topuzum değişmedi, aynı hatayı bende de verdi .Son gittiğim bakımda vites sistemini değiştireceğiz dediler. Garantisini 2 yıl uzatmıştım alırken. Garantiden değiştirecekler. Haber bekliyorum servisten. 90bin bakımından sonra bu hata ortaya çıktı. En son 105 bin bakımı yaptırdım. Bakımda söyledim bu hatayı.

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 2015 model 1.4 tdi dsd rapid spaceback bende benzer uyarıyı nerdeyse 15.000 km den beri alıyorum, başlarda o kadar hızlı görünüp kayboluyordu ki ne olduğunu anlayamamıştım, en son 1 hafta önce aldım bu uyarıyı açıkçası sürüşe hiç bi etkisi olmadığı için önemsememiştim, bu kadar büyük meblağlar tutuyor maden ihmal etmeyelim, servisten randevu aldım hemen, ayrıca benimde vites topuzum vs. değişmedi.

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sanırım vites topuzu değişimiyle alakası yok gibi duruyor. Denk gelmiş sadece. Garanti bitmeden halletmeye bakın. Yaklaşık 2500 TL civarı bir para tutuyor yoksa.
Merak ettiğim bir diğer şey, bir çok kişi gibi ben de bir süre bu şekilde araca bindim. Çünkü yazıyı okuyamadan kayboluyordu. Araç bilgi ekranında da bir sorun yazmıyordu. Sürerken bir fark varmış gibi de gelmiyordu. Pek önemsemeyip uzun süre bindim. Ta ki buradaki yorumları okuyana kadar. Yaptırmasak ne olurdu acaba? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Listeriatros;616835
Sanırım vites topuzu değişimiyle alakası yok gibi duruyor. Denk gelmiş sadece. Garanti bitmeden halletmeye bakın. Yaklaşık 2500 TL civarı bir para tutuyor yoksa.
Merak ettiğim bir diğer şey, bir çok kişi gibi ben de bir süre bu şekilde araca bindim. Çünkü yazıyı okuyamadan kayboluyordu. Araç bilgi ekranında da bir sorun yazmıyordu. Sürerken bir fark varmış gibi de gelmiyordu. Pek önemsemeyip uzun süre bindim. Ta ki buradaki yorumları okuyana kadar. Yaptırmasak ne olurdu acaba? Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.

bunu bende merak ediyorum, aracı servise götürünce sorarım artık, cevabı paylaşırım burada