škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Son model araçta buda mi ya dedikleriniz..

3806 · 97 · 17645

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam gule gule kullanin. Ses ve gevseme sikayetleriniz icin baska bir yetkili servise gidin derim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579302
Tesekkurler yorum için.
O zmn octavia (arkadaş anlatmis) 46 bine fln geliyor.demekki octavia beklentilerimizden çok aşağı bir araba.yani adamlar bizim vergi sistemine gore çok ama aslında ucuz bir aracmi üretiyorlar.

aynen öyle oluyor ekstra opsiyon istediğinizde de onunda vergisini ayrıyetten ödediğiniz için aracın fiyatları uçuyor ( octavia nın bütün opsiyonlarını alınca 110 - 120.000 lere denk geliyor )

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;579371
Fikirlerinize saygim sonsuz fakat bence siz arabadan sıkılmışsınız.....

Aracim 2016 1.6 tdi octavia style + sunroof + teron. Suspansiyon calisma araliginda sorun yasamadim sunroofda sorun yasamadim yol tutusta sorun yasamadim. Bana gore tek hata yalitim. Ama yinede fikrinize saygim sonsuz. İyi gunler

Araçtan sıkılma olayı nerden çıktı.daha 2 ay oldu alalı.2 sene geçsin bakalım önce.
Siz bu aracı toplam neye mal ettiniz acaba.
Sunroofta hiç ses yokmu yanı.servise gidince soyleyim başkasında yok bende var diye.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579441
Araçtan sıkılma olayı nerden çıktı.daha 2 ay oldu alalı.2 sene geçsin bakalım önce.
Siz bu aracı toplam neye mal ettiniz acaba.
Sunroofta hiç ses yokmu yanı.servise gidince soyleyim başkasında yok bende var diye.

İndirimlerle 95 bin tl ye aldim. Dediginiz sorunlari yasamadim. 16 inc jant varsa yol tutusunda sıkıntı oluyormus sanirim bende 17 var s1 evo2 270 lastikleriyle birlikte gayet guzel tutusu var. Sunroof gayet duzenli ses yapmadan guzel calisiyor. Dedigim gibi bu arac sinifina gore tek kotu yani yalitim. Ama sizde haklisiniz insan 80-90 bin verdikten sonra dahada iyisini bekliyor ama malesef ulkemiz sartlarinda audi a4 200 bin tl olmus. A4 tabiki cok guzel araba ama fiyat-kalite karsilastirmasinda hangisi verilen paraya yakin hakkini veriyor. A4 200 binlik hakkini veriyor mu acaba tartisilir

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sunroofta ses oluyor fakat servise gidip yağlatmanız gerekiyor 2 3 ay ses gelmiyor. Veya kendiniz bi sprey alın ses geldikçe sıkın gitsin basit bi iş aslında

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579487
17 jant sunroof guzel indirim yapmislar

Teron jant ve sunroof disinda koltuk isitma on park sensoru vs de var 100.500 tl den 95 bin tl ye aldim. Antalya skoda cag otomotivden

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579302
Tesekkurler yorum için.
Japona on yargilisiniz sanki :)
Önyargı yok, bizzat 4 yıl süreyle, sıfır olarak satın aldığım çok ünlü bir japon marka otomobil kullandım ve mide bulandırıcı olay (yolcu mahalline 2 defa fare girdi) yaşadım. Bunun yanı sıra, konforu ciddi anlamda baltalayan 7-8 olumsuz etken oluştı ve aracı sattım. Soğudum ve sattım.....
Fransız, Japon ve uzakdoğu araçları, asla bir alman aracı kadar konfor ve keyif yaşatmaz. Bu kesin.... !!
Bu kanaate, ancak arabadan ve konfordan anlayanlar varabiliyor, kulaktan dolma, "japon efsanedir" sözleriyle yaşayanlar bunu anlayamaz. :gaz:
Son sözler biraz iddialı ve kışkırtıcı oldu, ama gerçekler.....

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fazladan verdiginiz 40 bin aracin uretimine degil devletin kadasina giriyor. Emin olun arac uretimine gitseydi xok daha kaliteli olurdu.

Zaten baz fuyat 80 bin verince Tr de 160 binlik arabaya biniyor olursunuz. O zaman da bu sikintilarinuz bazilari halloluyor.

Ama devir ekonomi devri oldugu icin ust sinif araclarda bile eski kalitelerini yakalamak mumkun olmuyor

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Allah vermiş nimeti kul şukretmez. Bu araba euro ncaptan 93 puan almış. güvenlikli konforlu donanımlı atik şık kullanışlı rahat . Ne sesinden ne yalıtımından. clio olmuş 70000 tl gidin 90000 tlye fluence alın. 90000 vermişsin millet 300000 verip bmw alıyor sen 90000 e 300000 tl lik arabanın konforunu arıyorsun. octavia bmw gibi olsa kimse bmw almazdı zaten. Bu aracı beğenmeyenler almanya ile ingilterede satış adetlerine baksınlar. Avrupalı işini biliyor. Bizi de ancak fluence ile fiat paklar vesselam.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;579494
Teron jant ve sunroof disinda koltuk isitma on park sensoru vs de var 100.500 tl den 95 bin tl ye aldim. Antalya skoda cag otomotivden

Mükemmel başka söz söylenmez.
Alıntı yapılan: Levcho;579499

Fransız, Japon ve uzakdoğu araçları, asla bir alman aracı kadar konfor ve keyif yaşatmaz. Bu kesin.... !!
Bu kanaate, ancak arabadan ve konfordan anlayanlar varabiliyor, kulaktan dolma, "japon efsanedir" sözleriyle yaşayanlar bunu anlayamaz. :gaz:
Son sözler biraz iddialı ve kışkırtıcı oldu, ama gerçekler.....

:) Kötü olaylar yasamissiniz.ama japondaki motor sağlamlığı konusunda kesinlikle soz söylenemez.hele otomatik şanzıman da daha yakalayabilen yok.
Ama tabiki konfor anlamında ancak üst segmentlerde (mazda) yaklaşıyorlar.
Bakalım Nissan yeni Pulsar getirdi bakacağız satışlara.

Alıntı yapılan: salih21;579514
Allah vermiş nimeti kul şukretmez. Bu araba euro ncaptan 93 puan almış. güvenlikli konforlu donanımlı atik şık kullanışlı rahat . Ne sesinden ne yalıtımından. clio olmuş 70000 tl gidin 90000 tlye fluence alın. 90000 vermişsin millet 300000 verip bmw alıyor sen 90000 e 300000 tl lik arabanın konforunu arıyorsun. octavia bmw gibi olsa kimse bmw almazdı zaten. Bu aracı beğenmeyenler almanya ile ingilterede satış adetlerine baksınlar. Avrupalı işini biliyor. Bizi de ancak fluence ile fiat paklar vesselam.

Ne demek ya Allah vermiş sukretmeyiz.galiba siz sükrün ne olduğunu bilmiyorsunuz.
Evet çok sukur arabamiz var.ama bunlar kul yapısı bunun nesine sukur edeyim.
Almanya ingiltere avrupadaki yollarla bizim yollar aynimi ki orayla kiyasliyorsunuz.oradaki fiyatlar ucuz olduğu için satış çok olamazmi.
Belki onlarda da bu araç bizdeki Fiat gibidir.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579518

:) Kötü olaylar yasamissiniz.ama japondaki motor sağlamlığı konusunda kesinlikle soz söylenemez.hele otomatik şanzıman da daha yakalayabilen yok.

Ya Fatih bey, siz hakkaten çok geri kalmışsınız. 7-8 yıldır
Toy ota nin dizel motoru dökülüyor, Türk insanı dernek kurdu Toy ota mağdurları diye aratın internetten. Kaç kişi mahkemeye verdi malum firmayi arabasını iade etti veya parasını iade aldı. Aynı firmanın yarı otomatik şanzıman tek kavrama, konforsuz ve arızaya meyilli. Tam otomatik şanzımani hala 4 vites ve sadece benzinli de var, şehiri içi 12-13 yakiyor. Geçen yıl bu firma gitti BMW den motor aldı da durumu toparladı.
Hon da desen, yarı otomatiği yok, tam otomatik vitesi sehir içi 12 yakıyor,  öyle motor sağlam olsa ne yazar.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A7 çıktığı zaman, 2010 A5 Elegance TSI DSG aracım vardı.  Arabamın değeri 40-42 bin değerindeydi. 65 civarında bir rakam da A7 isteniyordu. A5 ten memnun olduğum için A7 yi test edip,  az inceledim.  Aradaki 25 bin TL lik fark ve karşılaştırma dan çıkan sonuç; A7 nin daha iyi bir araç olmadığıydı.  

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;579544
Ya Fatih bey, siz hakkaten çok geri kalmışsınız. 7-8 yıldır
Toy ota nin dizel motoru dökülüyor, Türk insanı dernek kurdu Toy ota mağdurları diye aratın internetten. Kaç kişi mahkemeye verdi malum firmayi arabasını iade etti veya parasını iade aldı. Aynı firmanın yarı otomatik şanzıman tek kavrama, konforsuz ve arızaya meyilli. Tam otomatik şanzımani hala 4 vites ve sadece benzinli de var, şehiri içi 12-13 yakiyor. Geçen yıl bu firma gitti BMW den motor aldı da durumu toparladı.
Hon da desen, yarı otomatiği yok, tam otomatik vitesi sehir içi 12 yakıyor,  öyle motor sağlam olsa ne yazar.

Siz maşallah çok ilerdesiniz.
Benim agzimdan Toyota ciktimi hiç.dikkat ederseniz iki uc keredir Nissan ve Mazda yazıyorum. hondaya gelirsek adamlar 1 milyon km garanti veriyor.adamlarin şanzımanı yagsiz çalışıyor siz neden bahsediylrsunuz.bnm kayinpederin civic var 10 senedir onda araç daha sanzimandan motordan hicbirsekilde sıkıntı çıkarmamış.gecen geldiler yagina suyuna baktım bir gr yağ kalmamış adam 1.5 2  oldu bi koydurmustum dedi.otomatik araci.hadi Volkswagen grubu araçlara bu sekilde binelimde gorelim bakalım ne oluyor.motor kucagimizda gezeriz.

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579518

Ne demek ya Allah vermiş sukretmeyiz.galiba siz sükrün ne olduğunu bilmiyorsunuz.
Evet çok sukur arabamiz var.ama bunlar kul yapısı bunun nesine sukur edeyim.
Almanya ingiltere avrupadaki yollarla bizim yollar aynimi ki orayla kiyasliyorsunuz.oradaki fiyatlar ucuz olduğu için satış çok olamazmi.
Belki onlarda da bu araç bizdeki Fiat gibidir.

Yemek te kul yapisi şükretmeyelim mi

Avrupada araba fiyatlarini karsilastirin derim. Ucuz mu degil mi gorursunuz