škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Son model araçta buda mi ya dedikleriniz..

3806 · 97 · 17644

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.benim aracim 2016 1.2tsi style + sunroof octavia.
Şimdi araba alacakken kesinlikle ama kesinlikle acele etmeyelim .sadece markaya isme bakarak araçta almayalım.imkanimiz varsa kafamizdaki bütün firmaların araçlarını detaylı şekilde test edelim.motor verimini ,cekisini,frenlerini fln .motorlari aşağı yukarı biliyoruz ama ben sadece motorla bitmediğin anladım.aracin kapisindan,kapi fitilinden,koltuktaki sungerlere ,en azından kaputu kaldırıp bi göz atalım.gecelim arka koltuğa oturup deneyelim.kisacasi acele etmeden dikkatli olalım.
Gelelim bana; ya zaman gectikce kullandikca heves olayı azaldıkça insanın gözü kulağı farklı çalışıyor.ilk zamanlar aman boleroydu maxidot ekraniydi,start stoptu felan derken artık herşey normale bindi.yolda sadece gaza basıp gidiyor frene basıp duruyorum .ama şimdide kulak seste gõz ayrıntıda.
Motor kaputunu bayide hiç kaldırıp bakmamistim.bi actimki motor kapağı o kadar basit mi olur.sordum abi dizellerde var benzinliye yok dediler.nedenki 85 bin yetmedimi.cok özensiz çok.

Akuye baktım ismini bile okuyamadigim birşey.sorduk öyleymiş neden ya genemi az geldi para.

Sunroof gicirdiyor ,sorduk bunda oluyormuş öyle.peki dedik.

A sütunundaki kaplamalar oynuyor .sordum hepsinde olurmuş.ilginc.

110 u gecmene gerek yok camlardan ses yapıyor sordum abi genelde olur dediler . Superbde yokmus nedenki 85 bin yetmezmi ya

Kapılara gelince .bana her kapının kapanis sesi farklı geliyor.ve bu kadar kaliteli markada lop lop kapanması gerekir.ayrica cam açıkken kapatınca resmen reno Tofaş gibi sesi var.sasirdim....

Ses olayı var.110 u gecmene gerek yok.sordum,abi asfalttan o dediler.sifir kaymak gibi asfalt olması gerekirmiş.ya sahinle git o asfatta oda ses yapmaz.ve ufak çukura gir ne biliyim hafif çikintidan geç tüm lastik sesi içerde.takir tukur.

Arka cam düğmeleri ya çok basit ve kötü dizayn edilmiş.
Kafaliklar sadece yukarı aşağı hareket ediyor.öne arkaya yok.eksiklik bu
Bej döşeme alıyoruz ama zemin siyah.cok zıt hiç iyi değil.
Frene basiyorsun araba garrss guurss ediyor.Zenon far grubu var ama sis lambası sarı renk.neden beyaz değil acaba.
Ya kötü park sensoru bile opsiyonel diyor.hersey opsiyonel.
Kısaca ben bence bu verdigim parayı bu arabanın haketmedigini düşünüyorum.daha aşağı rakamlara olmalı.a ma aldık bir kere binelim biraz
Farklı goruslere saygım var...
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2016, 23:37:35 Gönderen: 3806 »

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla dediklerinize katılıyorum ama, Türkiye'deki vergilerden dolayı bu kadar yüksek fiyatlılar yoksa octavia nın gerçek fiyatı aracı alırkenki elinizdeki kağıtta yazıyor o kadarlık bir araç üstü komple vergi.

Çevrimdışı Leventce

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Valla hocam dediklerin hepsi dogru ama beni yanlis anlama bardagin dolu tarafina baksan ... birazda...

Mesela yakit degerlerini az olusuna ,arabanin gorunusune , gaza basinca tepki vermesine ... vs vs vs ..

Aslinda senin de belirttigin hatalar eksikler olmasa bence fiyati 120 olur en az... onun fiyatindaki araclari mukayese ediyorum .. acikcasi parayi hak ediyor ama eksikleri var diyorum bende senin givi

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın tüm eksilerini a dan z ye belirtmişsiniz artık ne diyelim.

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 3806;579208
Şimdi araba alacakken kesinlikle ama kesinlikle acele etmeyelim .sadece markaya isme bakarak araçta almayalım.imkanimiz varsa kafamizdaki bütün firmaların araçlarını detaylı şekilde test edelim.motor verimini ,cekisini,frenlerini fln .motorlari aşağı yukarı biliyoruz ama ben sadece motorla bitmediğin anladım.aracin kapisindan,kapi fitilinden,koltuktaki sungerlere ,en azından kaputu kaldırıp bi göz atalım.gecelim arka koltuğa oturup deneyelim.kisacasi acele etmeden dikkatli olalım.
Gelelim bana; ya zaman gectikce kullandikca heves olayı azaldıkça insanın gözü kulağı farklı çalışıyor.ilk zamanlar aman boleroydu maxidot ekraniydi,start stoptu felan derken artık herşey normale bindi.yolda sadece gaza basıp gidiyor frene basıp duruyorum .ama şimdide kulak seste gõz ayrıntıda.
Motor kaputunu bayide hiç kaldırıp bakmamistim.bi actimki motor kapağı o kadar basit mi olur.sordum abi dizellerde var benzinliye yok dediler.nedenki 85 bin yetmedimi.cok özensiz çok.

Akuye baktım ismini bile okuyamadigim birşey.sorduk öyleymiş neden ya genemi az geldi para.

110 u gecmene gerek yok camlardan ses yapıyor sordum abi genelde olur dediler . Superbde yokmus nedenki 85 bin yetmezmi ya

Kapılara gelince .bana her kapının kapanis sesi farklı geliyor.ve bu kadar kaliteli markada lop lop kapanması gerekir.ayrica cam açıkken kapatınca resmen reno Tofaş gibi sesi var.sasirdim....

Ses olayı var.110 u gecmene gerek yok.sordum,abi asfalttan o dediler.sifir kaymak gibi asfalt olması gerekirmiş.ya sahinle git o asfatta oda ses yapmaz.ve ufak çukura gir ne biliyim hafif çikintidan geç tüm lastik sesi içerde.takir tukur.

Frene basiyorsun araba garrss guurss ediyor.Zenon far grubu var ama sis lambası sarı renk.neden beyaz değil acaba.
Kısaca ben bence bu verdigim parayı bu arabanın haketmedigini düşünüyorum.daha aşağı rakamlara olmalı.a ma aldık bir kere binelim biraz
Sis farlari gorevini yerine getirebilmesi icin sari renkte. Sonradan bu farlari beyazlarla degistiriyorlar ancak beyaz farlar sis olusmasi durumunda islevsel degil.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Tespitlerinizin bir çoğu yanlış hocam.
Adamlar doğru söylemiş.Motor kapağı sadece dizellere konuyor vw grubu araçlarda.Motor zaten 1.2 , kapak olsa nolur olmasa nolur kanımca.

Sis farı beyaz olmaz , olursa sis farı olmaz o.Işığın rengi beyazlaştıkça görüş kötü hava şartlarında düşer.

Türkiyedeki paket sistemini asıl sorumlusu Yüce otodur.Getirdiği paket içeriklerinin saçma olması aracın kötü olduğu anlamına gelmez.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
......................

motor kapağı o kadar basit mi olur.sordum abi dizellerde var benzinliye yok dediler............................

Akuye baktım ismini bile okuyamadigim birşey.sorduk öyleymiş neden ya genemi az geldi para................................

Zenon far grubu var ama sis lambası sarı renk.neden beyaz değil acaba.
...................................

-Kaput altındaki keçenin, dizellerde olması, bence de mantıksız, yangına karşı alınan önlem olduğu belirtilirken benzinli motorda yangın riski yok mu?

-Akü markası burada bilindik olmasa da asgari yeterlilikten fazlasını barındırır, 5 sene rahat gidiyor, o konuya kafanızı takmayın.

-Xenon far grubu olması, sis farını da farklı olması anlamına gelmiyor, sis farı standardı hala halogen ile sınırlı, beyaz ampul takılırsa bir kere muayeneden geçemez, fiziksel olarak da sis koşullarında yakın zemine ışık yayması gerekiyor, o da bu koşula uyacak özellikte...

Güle güle kullanın.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence siz yanlış araç almışsınız. Satın o aracı. Motor koruma plastiği bile yokmuş, zaten güzel görünen far grubunuz var, sis farını siste açıyorsanız sarı olması çok işinize yarar,o sisin içinde de kimse bu arabanın farları beyaz sisler sarı ne kadar uyumsuz demez.  yok güzel görünsün gece gündüz sürekli açarım diyorsanız yine yanlış araç satın almışsınız. Kötü park sensörleri ni de anlayamadım, opsiyonel olması mı kötü, sensörler mi kötü? Frene basınca gelen sesler araç yeni olduğu için disk balatalar alışınca kalmaz birşey, kafalıklar da yukarı aşağı oksiput ( kafatasının arkasındaki en çıkıntılı bölüm) hizasına getirmeniz gerekiyor, kafanızın temas etmemesi gerekiyor. Kafalığı sabit olan (yukarı aşağı bile hareket etmeyen) son model araçlara bi göz atın isterseniz, iyi ki onlardan almamışsınız.
Bence siz bu araçla mutlu olamazsınız en güzeli satın kurtulun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence siz satın bu arabayı sis farı beyaz olan bi araba alın

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı görüşlere açık olduğunuzu belirttiğiniz için yazıyorum. Normalde bu tarz "serzeniş" dolu yazılara yanıt vermiyorum.
Bence açıkladığınız bir çok konuda boşuna canınızı sıkmışsınız. Araç almadan önce özellikle japon ve uzakdoğu markalarına bakmış olsaydınız, Octavia'nın iyi bir seçim olduğunu anlardınız. Ayrıca, arabanın iyi yanlarına da bakmakta fayda vardır.

1. Nerdeyse tüm orta sınıf markaların, giriş ve orta seviye benzinli model araçlarda motor kapağı yok. Hatta bizim şirkete geçen yol dizel Ford Focus aldık, dizel olmasına rağmen kapak yok. Bazı insanların hayat boyunca kapağı açıp görmeyeceği bir ekstra için üzülmeye gerek yok. :)
2. Akü ile alakalı bir sorun mu yaşadınız ki markasına taktınız? Bence markasına takmamak gerekiyor. Ne kadar iş yaptığına bakmak gerekiyor. Ben arabayı çok az kullanıyorum, bazen 3-4 hafta kontağa basmadığım oluyor. Aracım 2013 model ve anahtarsız giriş fonksiyonu olmasına rağmen, 4 hafta sonra sorunsuz marş basıyor, bir aküden başka ne isterim ki? :)
3. Sunroof iyi bir aksesuar ancak ses yapma konusunda premium markalar dahi başarılı değil. Sorun olmamalı, bu konuda haklısınız.
4. Benim araçtaki A sütün kaplamaları oynamıyor. Peki sizin araçtakıler, yerinden düşecek kadar ve ya rahatsız edici ses yapacak kadar mı oynuyor?
5. Bir tek yol sesi konusunda size hak verebilirim. Belki sınıfının en kötüsü değil, ancak yol sesi alıyor. Beni pek rahatsız etmiyor, aracın diğer ekstraları ve kullanım konforu, yol sesini amorti ediyor. :)
6. Kapının kapanış sesi umrumda değil, Siz bir de japon arabaların kapı seslerini dinleyin.
7. Arka cam düğmeleri de bence kötü değil. En azından çift kademeli değil mi?
8. Öne arkaya hareket eden kafalık D sınıfı üst seviye araçlarda var, sizin beklentiniz bence yanlış.
9. Bej yer döşemesi olsaydı, çabuk kirleniyor diye serzenişte bulunurdunuz eminim, neden koyu değildi derdiniz, bence. Benim aracın yer döşemesi de siyah, ancak paspaslar açık renk. Hiç umrumda değil. :)
10. Fren gıcırtısı bu segmentte bir çok markada var. Olmamalı ancak tamamen maliyetle alakalı....Ayrıca, bir çok şey bu gıcırtıya etken. Daha az gıcırtı istiyorsanız balatalı temiz tutmalısınız.
11. Led veya beyaz sis lambası hava olsun diye takılıyo. Ezelden beri sis lambaları sarı renk olurdu. Sis ortamında sarı renk daha net gösteriyor çünki sarı ışık sis ortamında daha az kırılıyor. :)
12. Bir çok C segment araçta arka sensör bile opsiyonel. Ön sensor opsiyonel olmasını hiç yadırgamadım. :)

Esen kalın, arabanızı sêvin ve güle güle kullanın. :)
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2016, 10:06:15 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi bana 2010 Model Astra H - 1.3 cdti easytronic'den sonra octavia çok lüks geldi :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam 9ncelikle bu aracin sayis fiyati 85 bin olsa da asil degeri 40 kusur bindir. Siz verginin de vergisini odediginiz icin 85 bin veriyorsunuz. Aslinda eder degeri 40 binlik bir araca bindiginizi unutmayin.

Bunun disinda yalitim, kapilar vs gibi konularda hakkiniz var. Keske biraz daha ozenilseymis. Ama cogu konuda da sanirim sinir bozuklugundan hatali elestirileriniz olmus.

Motor kapagi cogu markada benzinli aracta olmaz. Zaten bana hire girunum disinda bir faydasi da yok. Hergun motoru acip bakmadigimiza gore de gorsel eksikligi cok da onemli degil. Vag grubunda hicbir benzinli de kapak yok. Verdiginiz paranin hakkinin bu oldugunu dusunuyorsunuz ama millet 150 200 binlik passat a biniyor, ustelik 150hp ama kapak yok.

Yalitim kecesi adi ustunde yalutim icin. TSI motorun sesi icerden duyulmuyor. Bu nedenle keceye de gerek yok.

Sis fari hic bir aracta beyaz olmaz. Yagisli ve sisli havalarda optimum girus 3000kelvin degerindeki ampullerle olur. Bu kelcin degerinin isigi da sari renktir. Beyaz ampul sagda solda xenon la ayni olsun diye tabiri caizse apaci kardesliginin sonradan yaptigi bir uygulamadir. Sis fariba ihtiyac olan durumda burnunuzun dibini goremezsiniz beyaz ampulle.

Donanim paketlerinden soz etmissiniz. Keske dediginiz gibi en bastan her marka modele baksaymissiniz. O zaman bu kadar fazla donanimin bu kadar ucuza sadece Skoda da oldugunu bilir ona gore elestirirdiniz. Cogu markada std dinanimda adaptif bi xennon yoktur. Ayrica bej hali da yoktur. Bunun disinda yine diger markalardaki gibi araba bos gelip ustune ekstra hersey opsiyon da yapilabilurdi. Ama Skoda da bu tur bir sey henuz uok. Paketler baska markalarla karsilastirilinca gayet dolu.

Sunroof gzl dir ama ses yapar. Su ana kdr bir synroif lu aracim oldu onda da gicirti vardi. Farkli markalarin sunroof lu araclarina bindim ayni sikayet onlarda da var.

Kisacasi siz piyasadaki F/P orani en yuksek araci almissiniz. Begenmemis olabilirsiniz bu gayet dogal. Ama rakiplerini goz onune alirsaniz A7 den daha bir arac su an ne yazik ki yok. Daha iyisi icin 150 bin bandina cikip luks bir D sinifina yonelebilursiniz

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;579249
Hocam 9ncelikle bu aracin sayis fiyati 85 bin olsa da asil degeri 40 kusur bindir. Siz verginin de vergisini odediginiz icin 85 bin veriyorsunuz. Aslinda eder degeri 40 binlik bir araca bindiginizi unutmayin.

Bunun disinda yalitim, kapilar vs gibi konularda hakkiniz var. Keske biraz daha ozenilseymis. Ama cogu konuda da sanirim sinir bozuklugundan hatali elestirileriniz olmus.

Motor kapagi cogu markada benzinli aracta olmaz. Zaten bana hire girunum disinda bir faydasi da yok. Hergun motoru acip bakmadigimiza gore de gorsel eksikligi cok da onemli degil. Vag grubunda hicbir benzinli de kapak yok. Verdiginiz paranin hakkinin bu oldugunu dusunuyorsunuz ama millet 150 200 binlik passat a biniyor, ustelik 150hp ama kapak yok.

Yalitim kecesi adi ustunde yalutim icin. TSI motorun sesi icerden duyulmuyor. Bu nedenle keceye de gerek yok.

Sis fari hic bir aracta beyaz olmaz. Yagisli ve sisli havalarda optimum girus 3000kelvin degerindeki ampullerle olur. Bu kelcin degerinin isigi da sari renktir. Beyaz ampul sagda solda xenon la ayni olsun diye tabiri caizse apaci kardesliginin sonradan yaptigi bir uygulamadir. Sis fariba ihtiyac olan durumda burnunuzun dibini goremezsiniz beyaz ampulle.

Donanim paketlerinden soz etmissiniz. Keske dediginiz gibi en bastan her marka modele baksaymissiniz. O zaman bu kadar fazla donanimin bu kadar ucuza sadece Skoda da oldugunu bilir ona gore elestirirdiniz. Cogu markada std dinanimda adaptif bi xennon yoktur. Ayrica bej hali da yoktur. Bunun disinda yine diger markalardaki gibi araba bos gelip ustune ekstra hersey opsiyon da yapilabilurdi. Ama Skoda da bu tur bir sey henuz uok. Paketler baska markalarla karsilastirilinca gayet dolu.

Sunroof gzl dir ama ses yapar. Su ana kdr bir synroif lu aracim oldu onda da gicirti vardi. Farkli markalarin sunroof lu araclarina bindim ayni sikayet onlarda da var.

Kisacasi siz piyasadaki F/P orani en yuksek araci almissiniz. Begenmemis olabilirsiniz bu gayet dogal. Ama rakiplerini goz onune alirsaniz A7 den daha bir arac su an ne yazik ki yok. Daha iyisi icin 150 bin bandina cikip luks bir D sinifina yonelebilursiniz

Aynı donanım aynı model ve ekstradan xenon olmayan jetta'ya 97000 fiyat istemişlerdi. aynı platformda üretiliyor aynı firma üretiyor ama bakarsan vw amblemi olduğu için ekstaradan 15.000 tl veriyorsun. Ona bakarsan jetta da parasının arabası değil passatda.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Siz aracınızı satarken sattığınız kişiye bu bilgileri paylaşarak satın ve fiyatıda ona göre düşük tutun.Skoda yapmış bi hata koymuş 85 e siz skoda gibi olmayın arabanın hakkı neyse ona göre fiyat verin :ok: