škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-stop belirsizliği ve cikmazi

3806 · 50 · 9124

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CanoCan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
buyrun arkadaşlar , yararı olur inş. ;

Start Stop Fonksiyonu ne zaman calismaz;

Start Stop Fonksiyonu su sartlar altinda calismaz yani ya Motor kapanmaz yada Motor calismaz;

• Klima Kompresörü en yüksek Hizda calisiyor, misal Ön camin bugusunu cözmek icin.

• Fren yada Direksyon Yardimi gerektiginde, örnek olarak bir yamac üzerinde yuvarlandigimiz zaman

• Kemerkilidi takili degil ise veya Sürücü kapisi yada Motor Kaputu aciksa

• Aracin ici cabuk sogutulacak veya isinacaksa

• Hava Üfleme manuel en yüksek seviyede ise

• Akü dolulugu az bir seviyede ise

• Arac gereken isletme isisina ulasmadiysa

• Geri Vites "R" takili ise

• Geri gidildiyse veya Direksyon asiri sekilde döndürüldüyse (rückwärts gefahren oder das Lenkrad stark eingeschlagen wurde (Manevra Modu)

• Arka cekic calisiyorsa

• duracagi an Vites degistirildiyse

• Parklenkassistent "Park Assist" (PLA) calisiyorsa

• Havali Suspansiyonlar aktif seviyeyi düzeltiyorsa (su anda sadece Touareg de var

• Dizel Partikulasyo Filtresi (DPF) temizleniyorsa (sadece Dizel Motorlar icin)

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12963]CanoCan[/MENTION] arkadaşımız güzel bilgi vermiş tesekkurler.
Ben burdaki yazdiklarimizin hepsini tek tek deneyecem demiştim ve yaptım .
1.surucu emniyet kemeri kesin takılı olacak bunu biliyoruz .kemer takılıyken surucu kapısı açılsın kapansın çalışıyor.diyelim araç stop etti durduk.surucu araçtan dışarı çıktı ve belli sure sonra geldi tekrar kemeri taktı gaza veya frene bastı çalışıyor manuel çalıştır demiyor.ama uzun gidersek manuel diyor.
2.donuslerde tekerleğin konuma gore davranıyor.açı çoksa stop etmiyor ama az ise ediyor.bu arada soyle birşey oldu;tekerlek hafif sola dönüktü durdum stop etti ve araç biraz ileri gitti o arada direksiyon hafif döndü ve araç çalıştı .Araç p de idi ayağımı frenden cekmistim.sasirdim.galiba bu bilgiyi ilk kez duyduk.
3.hepimizin merak ettiği ; d de iken stop edip p ye alırken çalışma olayıda arkadaşların dediği gibi.cok hızlı yapmaya gerek yok ama yavaşta yapmayacagiz.birazcik hızlı alacağız p ye .
4.Araci seri kullanımda geç devreye girdiğini ama sakın kullanımda erken devreye girdiğini gordum.mesela seri kullanımda tam durmadan stop etmiyor ama sakin de hafif hareket halindeyken stop ediyor.
5.geri viteste ve sıcaklık 90 dereceyi bulmadan stop etmiyor.
6.klimayi teferruatlı deneyemedim.
Arkadaşın verdiği bilgilerden akunun az olduğu durumlarda stop etmediği biliyorum.
Bu arada benim araç 2016 1.2 tsi dizellerde nasıl bilmiyorum.bide önceki yorumlarda Euro5 ve Euro6 motor arasında farklılık olabileceği yazılmıştı.
Ama bu konuyu tam olarak kafamdan silemedim.deneyecegim bir kaç şey daha var.

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tekrar çalıştırın uyarısını şoför kapsını açınca da veriyo

Çevrimdışı murat3218

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sistem manuel araçlarda çok düzgün çalışıyor. Otomatiklerde biraz sıkıntı galiba, zamanlı zamansız stop etmesinden birçok kişi şikayetçi.