škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start-stop belirsizliği ve cikmazi

3806 · 50 · 9123

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracim 1.2 dsg .arkadaşlar bu start stop canımı sıkmaya başladı.
1.direk iptal edilmiyor.kontak kapanıp açılınca oto.devreye giriyor.
2.bazen tam durmadan motor duruyor ve insan ister istemez panikliyor
3.çok kısa sürede devreye giriyor
4.(bu onemli)normal d ye alıp gidecegin yere gidiyon varınca frene basıp duruyorsun ve d de iken stop ediyor ama durunca mecbur p ye alacaz ve p ye alırken vitesi tekrar çalışıyor ardından tekrar stop ediyor.BU HERKESTE BOYLEMİ?
5.bazen stop ettikten sonra manuel çalıştırın yazıyor.NORMALMİ?
Arkadaşlar şimdilik bu kadar yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım hepsi aynı

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yeren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
zamanla alışırsanız daha efektif kullanırsanız belki bu kadar rahatsız etmez. ben sürekli şartlara göre aktif ediyorum veya iptal ediyorum alıştığımdan bunu refleks olarak yapıyorum ve bu durumda faydalı bi özellik bence. durup motor stop ettikten sonra P ye hızlı şekilde alırsanız çalışıp yeniden stop etmez ve o dediğiniz motoru manuel çalıştırını bana hiç demedi

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeren;575230
zamanla alışırsanız daha efektif kullanırsanız belki bu kadar rahatsız etmez. ben sürekli şartlara göre aktif ediyorum veya iptal ediyorum alıştığımdan bunu refleks olarak yapıyorum ve bu durumda faydalı bi özellik bence. durup motor stop ettikten sonra P ye hızlı şekilde alırsanız çalışıp yeniden stop etmez ve o dediğiniz motoru manuel çalıştırını bana hiç demedi

Kesinlikle yarayışlı bir özellik ama işte bu şekilde olunca kafa taktiriyor.p ye hizli almaya kalmiyorki mandala basıp ittigim an çalışıyor.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hepsi normal. P'ye alırken R'de motoru çalıştıracak kadar kolu tutarsanız çalışır. Denildiği gibi hızlı hareket ettirin. Motoru yeniden çalıştırma durumu benim anladığım durup motor stop ettiğinde d'de iken kapıyı açıp kapatırsanız sonrasında manuel çalıştırın diyor. En azından benim başıma gelen bu.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;575238
Hepsi normal. P'ye alırken R'de motoru çalıştıracak kadar kolu tutarsanız çalışır. Denildiği gibi hızlı hareket ettirin. Motoru yeniden çalıştırma durumu benim anladığım durup motor stop ettiğinde d'de iken kapıyı açıp kapatırsanız sonrasında manuel çalıştırın diyor. En azından benim başıma gelen bu.

Ama r den önce n var ki oralara gelmeden çalışıyor.ışık hiziylada itemeyiz demi ama.
Dediginiz gibi bu kapı olayı baya etkili araçta.bnmki octavia bugün tam kapanmamış kapı calistirdim gidecem ama olmuyor d ye alıyorum araç bağırıyor p ye al diye ve d de gitmiyor baktım kapı açık :) sevdim bunu.ve çoğu özelliği kapıya bağlamışlar açılınca iptal oluyor.
Bnm bu manuel çalıştırın durumu şöyle ; start stopu kapatıyorum durunca uzun kalacaksam p deyken aktif ediyorum araç stop ediyor gitmek gerektiğinde gaza basiyorum çalışmıyor manuel çalıştırın diyor.herhalde manuel aktif ettiğim için sadece stop ettiriyor bilemedi :)

Çevrimdışı chnkty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç durmadan motoru kapatmasında bir sakınca olmuyor. Çok yavaş ise kapatıyor motoru.
Motoru yeniden çalıştırın diyorsa eğer emniyet kemerini çıkarmışsınızdır. Start stop emniyet kemeri takılı değilse çalışmaz. Devrede iken kemer çıkarılırsa da anahtara bi el atıp marşa basmanız lazım.
Çok kısa sürede devreye girmesi bence gayet iyi. Tamamen kapatılması ise yazılım üzerinden ayarlanabiliyormuş.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uzun süreli duraklamalarda da start stop devredeyse motoru kendiniz çalıştırın diyor.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
start stop keşke her çalıştırmada devreye girmese. Bundan önceki aracımda ben devreye alırsam sürekli devrede kalırdı, kapatırsam da sürekli kapalı kalırdı. Çok daha kullanışlıydı. Octavia da sürekli kapatmak zorunda kalıyorum.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Strat-stop sistemi kodlama ile tamamen devre dışı bırakılıyor. Sanırım bu işi Maltepe'de ENDER ELEKTRONİK yapıyor. İletişime geçerseniz bilgi verir .

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
golf te de aynı durum geçerli, en iyisi aracı ilk çalıştırırken devre dışı bırakmak, sonrasında istediğimiz zaman devreye alırsınız.

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;575291
uzun süreli duraklamalarda da start stop devredeyse motoru kendiniz çalıştırın diyor.

Aynen evet..dusunsene isiktasin 2 dk ışık var stop etmiş tam kalkacan çalışmıyor manuel çalıştır diyor tabi o anda bir panik havası 2016 model araba almisin ama ışıkta kalmissin hehe :) :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2dk degil de cok daha uzun duraklamalarda oluyor. Trafikte hic basima gelmedi.

Ama atiyorum evin onune geldim birinin gelmesini bekliyorum s&s devreye girdi sonrasinda manuel calistirmam  gerekiyor

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence ss düğmesinin çalışma şekli yanlış!!! Düğme ters çalışıyor.  Aslında normalde kontağı açınca ss kapalı olmalı, düğmeye basınca aktifleşmeliydi diye düşünüyorum  (Bunu daha öncede başka bi konuda yazmıştım,  tekrar oldu).

Çevrimdışı 3806

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bulentperu;575360
Bence ss düğmesinin çalışma şekli yanlış!!! Düğme ters çalışıyor.  Aslında normalde kontağı açınca ss kapalı olmalı, düğmeye basınca aktifleşmeliydi diye düşünüyorum  (Bunu daha öncede başka bi konuda yazmıştım,  tekrar oldu).

Çok doğru .seçmeli olsun demi yanı.