škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia DSG 1.6 dizel garanti uzatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Abdül

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba,

Aracım 2014 kasım çıkışlı olup, 2016 kasıma kadar garantisi devam etmekte. Aracı ilk aldığımda garantisini uzatırım diye düşünüyordum. Ancak kaskoydu vergiydi trafik sigortasıydı o kadar masraf var ki bu kararımı tekrar gözden geçirdim.

Aracın tek kullanıcısı benim, ayda 1000 km civarında yol yapıyorum. 3 4 ayda bir uzun yol yapıyorum. Aracı da çok hızlı ve zorlayarak kullanan birisi de değilim. Bugüne kadar da herhangi bir arıza çıkmadı. Bu şartlar altında garanti uzatmak çok da mantıklı gözükmedi bana. 1 yıl 800 TL 2 yıl 1700 TL ücreti var garanti uzatmanın.  

Malum dsg çok arıza yapar diye efsaneler geziyor, aracı da 2 3 yıl daha kullanmayı düşünyorum açıkçası. Oldu ya büyük bir sorun yaşarsam da iyi niyet garantisi adı altında şansımı denerim diye düşünüyorum.

Bu konuda sizin tecrübeleriniz ve görüşlerini merak ediyorum, paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 2014 model dsg aracımın da garantisi Temmuz'da bitiyor. Ben de aynı kararsızlığı yaşıyorum. Tecrübesi olan arkadaşlar lütfen fikir versin.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg'nin ne zaman ne yapacağı belli olmuyor maalesef. Şahsen işimi şansa bırakmazdım. Tabii bu şahsi fikrim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arabayı alırken uzattım garantiyi. Gerçi garantilik bi işim de olmadı ama kafam rahat kullanıyorum uzatmaların 1. Yılındayım daha bir yıl var iyi böyle tavsiye ederim. Otomatik ender beyin dediği gibi kapalı kutu Şansa bırakmak büyük risk Bencede

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;563760
Dsg'nin ne zaman ne yapacağı belli olmuyor maalesef. Şahsen işimi şansa bırakmazdım. Tabii bu şahsi fikrim.

Aynı fikirdeyim. Aracım 2013 Temmuz ruhsatlı, 2 yıl garanti uzatması yaptım. İyi ki yaptırmışım, geçen hafta içinde garantiden DSG kavrama değişimi, vites topuzu (nikelajı soyuldu) ve sağ ön tekerdeki dişli değişti.
DSG ile ilgili söylenenlere de hiç bakmıyorum, arabamdan çok memnunum, size kalmış ama ben olsam garantiyi uzatırdım. Ne zaman ne çıkacağı belli olmaz...

Çevrimdışı skodosky

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 2014 sıfır aracımı kasım 2014 te alırken 3 yıl garanti uzatma yaptırdım.2200 dü galiba verdigim ücret ancak şöyle demişlerdi.aracı aldıktan en fazla bır ay sonra garanti uzatmanız lazım yoksa sonra 2 yıllık zorunlu garantinin bitiminde yaptıramazsınız.2013  modellerde 2 yıl bitimine yakın yapıyorduk o garanti uzatımı sınırlı arızalarda gecerlıydi,2014 deki aynı aracın ilk 2 yıl yanı zorunlu garanti gibi devamı yani dediler.bu garantiyi zaten vdf sigorta veriyormuş.ben aracımı avek ist dan aldım 1 ay sonra yuce auto nun içindeki sigorta yerinde yaptırdım.verdikleri evraklarda vdf garanti gibi biseylerden bahsediyordu.ama bende iyi yaptım bilmiyorum 2200 ver 3 yıl uzatmaya zorunlu 5 yıl talımım servise.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracım 16 aylıkken bende 2 yıl garanti uzattım. Benim aracımda şu ana kadar arıza yapmadı ama geçenlerde vites topuzundaki nikelaj dökülmesinden vites topuzu değişti. Direksiyon simidinde şu an için gözükmesede ufak dökülmeler var belki değişecek. Arada sunroof temizliğine, ön takım yağlatmaya gidiyorum. Bu saydıklarım garantiden dolayı bedavaya geliyor. Sonuçta kul yapımı ne zaman ne olacağı belli olmaz. Ha bişey çıkmazsada yapcak bişey yok sigorta işi böyle .

Çevrimdışı Sutlage

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 2015 DSG Style sıfır aracımı alırken sigorta uzattım. Kredi taksitlerime eklettirdim. DSG bu, ne kadar güzel olsa da içinden ne çıkacağı belli olmuyor. 4 yıl sonra da zaten satarım diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
merhaba,
olaya sadece dsg diye bakmayın lütfen,
2 yıllık garantim bittikten sonra su pompası arızası verdi araç, değişen parçalara triger setini de ekledim (1200 tl yerine 1500 tl vererek 1-2 yıl sonra vereceğim bu değişiklik durumunu 2 kez vermek yerine tek seferde verdim)
2 hafta önce iyi niyet garantisi kapsamında kavrama değişikliği yapılma durumu ortaya çıktı (arabayı zorlamadan, dsg kullanımına uygun davransamda mekanik arıza olabiliyor). Daha parça gelmedi ve benim işlem olmadı olduğunda forumda ayrıntısını yazıyor olacağım. bana işçilikten düşen pay 400 tl olacak ama iyi niyet uygulamasalar rakamı varın siz düşünün.
bu ve bunun gibi büyük olası sıkıntıları garantiyi uzattığınızda kafanıza çok takmıyor olacaksınız. Ama tabi herşeyden önce sizin maddi durumunuz önemli çünkü uzatmada da güzel bir para ödüyorsunuz.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben benzer sekilde garanti uzattirmadim.

Garanti uzatmak icin istedikleri fiyat onemli. Bir de ek olarak garanti bozulmasin diye yetkili servise vereceginiz bakim fiyatlarini hesaplayin. Tum toplam yuklu bir miktarsa zaten garantiyi siz cebinizden oduyor olacaksiniz.

Kisaca garanti uzatma maliyeti cikabilecek arizalari cebinizden yaptirma maliyetine yakinda bence bosu bosuna yzattirmaya gerek yok

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu adamların elinde her tür veri var. Düz mantık olarak bakınca, sigorta için verilen ücretten işletme masrafları, vergi vb gibi bir sürü maliyet çıktıktan sonra geriye kalan para sigorta dönemi boyunca ortaya çıkacak "tazminatlardan" yüksek olmalıdır.

2 yıl 1700 lira sigorta bedeli varsa, 3. ve 4. yıllardaki olası arızaların ortalama maliyeti bu bedelin önemli oranda altındadır.

Sigorta yaptırmayı düşünüyorum ama henüz emin değilim. Luk firmasının DSG tamir setinin görece makul fiyatla çıkması,  yıllar geçtikce özel servislerin yetkinliğinin artması falan da düşünülünce pek gerek yok diyebilirim. Yepyeni bir kasa, motor, şanzıman ile çıkan araç çıkar çıkmaz alınırsa ek garanti güzel olabilir. Bir dünya bilinmez var ne de olsa.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bence bu iş biraz kasko yaptırıp yaptırmamak gibi bir durum. kaza yapmazsın boşa gibi olur bir kazada epey fazla karlıda olur .  bende düşünüyorum ama kararsızım . mayıs ayında bitiyor. 18-24 arası olduğu için de fiyat birazda yükseliyor acaba en azından 1 yıl mı yaptırsam diye düşünüyorum.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de 2015 model octavia dsg var. Alırken bende 3 yıl uzattım. 1230 tl ödemiştim. Bana mantıklı geldi uzatmak. Sonuçta ne zaman ne olacağı belli olmaz. Mekanik ve elektronik tahmin edilemez bir durum bence.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;564262
Bende de 2015 model octavia dsg var. Alırken bende 3 yıl uzattım. 1230 tl ödemiştim. Bana mantıklı geldi uzatmak. Sonuçta ne zaman ne olacağı belli olmaz. Mekanik ve elektronik tahmin edilemez bir durum bence.
Baya uygun bi rakam a yaptırmışınız

Çevrimdışı gercekefe

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2015 Eylül de satın alırken 2+3 yıl garanti uzatma yaptırdım. 2.600 tl civarı bir rakam ödedim. toplam 5 yıl garantili oldu. Ben de kafam rahat araç kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım ama bu sıkıntı olmayacağı anlamına gelmiyor. Ben de garanti uzatmayı tavsiye ederim.