škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Belirlenemeyen Arızalar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 34kadir24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Aracımın birkaç sefer servise gitmesine rağmen çözülemeyen sıkıntılar var. Sırayla anlatacağım okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

1)  2014 haziran ayından bu yana arabamda çalışma sıkıntısı var. kontağı çevirip bıraktığımda marş motoru dönüyor ama motora hareketi veremiyor, ardından akü zayıf ve fren balatası arızası veriyor.(Ama biraz uğraş sonucunda araba çalışıyor) Sadece kontak açıkken ise durup dururken akü zayıf sinyali veriyor.(aküde ve frenlerde sıkıntı olmamasına rağmen)

2) Camların otomatiği bazen çalışıyor bazen çalışmıyor bazende camı kapatırken arada bir şey kalmış gibi kendini otomatik aşağıya indiriyor.

3) Sağ sol ayna ayarı yaparken sol ayna ayarı seçili olmasına rağmen sağ aynayı ayarlıyor.

Üç sefer servise gitmesine rağmen sıkıntılar halledilemiyor. Merak ettiğim yer acaba arızalar bir nedene bağlı olabilir mi? Yani arabanın kafası çok karışık gibi :) Buraya kadar okuduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Görüşlerinizi bekliyorum Saygılar..

Çevrimdışı faris

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Camı kaldırırken kendiliğinden otomatik olarak inmesi benim aracım Dada oldu servis garantiden motorunu Değişti sorun kalmadı.
Aynanında bi ayarı var yanlış hatırlamıyorsam bi tarafa müdehale edildiğinde diğer tarafıda ayarlıyordu bakmanızda fayda var

Çevrimdışı 34kadir24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: faris;522938
Camı kaldırırken kendiliğinden otomatik olarak inmesi benim aracım Dada oldu servis garantiden motorunu Değişti sorun kalmadı.
Aynanında bi ayarı var yanlış hatırlamıyorsam bi tarafa müdehale edildiğinde diğer tarafıda ayarlıyordu bakmanızda fayda var

Bolero ekrandan senkron ayarla secilidir. Onu kaldirin duzelir.

Çevrimdışı 34kadir24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şimdide camlar kendiliğinden inip kalkıyor ,motorunda sorun olabilir mi acaba?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınızı hangi tarihte satın aldınız?
Şu anda kaç km'de?
Kaç defa bakıma gittiniz?
Yakıtı nereden (hangi marka) alıyorsunuz?
Aracı çok sık mı kullanıyorsunuz?
Anahtarsız çalıştırma v.b. akım çeken ekstralar mevcut mu?
Aracı çalıştırmadan önce akü seviyesi % kaç gözüküyor? (kontak kapalıyken km sıfırlama tuşuna basılı tutun, akü doluluk seviyesi gelecektir)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 numara ariza degil benim 2011 aractada oyle sofr aynasini ayarlarken sag aynada aara geciyor. Eger durumu bozuksa sag aynayi ayrica ayar yapiyorum.

2 numarada. Cami kapatirken calisan aracin kontagini kapatip anahtari cikarirken bazen aynisini yapiyor, ama ben bunu arza olarak degerlendirmiyorum, kontagi acip camlari kapatiyorum bi sorun olmuyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 34kadir24;523008
Şimdide camlar kendiliğinden inip kalkıyor ,motorunda sorun olabilir mi acaba?

Anahtar uzaktan kumandasinida bence kontrol ettirin . Araca surekli ikaz gonderiyr olabilir.

Çevrimdışı 34kadir24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracı haziran 2013 te aldım. 70 bin küsürde bakımları eksiksiz arızalardan dolayı ayriyetten bir kaç sefer servise gitti arızayı bir türlü halledemediler. yakıtı çoğunlukla opetten alıyorum bazen de petrol ofisi. Aracı biraz sık kullanıyorum bir seneye yakın haftada 2 sefer istanbul düzce ye gidip geldim şimdi ise haftada bir gidip geliyorum(ayriyettende şehir içi kullanıyorum). ekstra hiç bir şey mevcut değil.Araba elegance 1.6 tdi dsg 2013 model. Akü seviyesine şimdi baktım %80 gözüküyor. 3 saat önce arabayı kapatmıştım.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç yazılımını sıfırlayıp, yenilediler mi?

Çevrimdışı 34kadir24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;523044
Araç yazılımını sıfırlayıp, yenilediler mi?

Verdikleri kağıtta sadece bir kaç parça değiştiği yazıyor yazılımla ilgili herhangi bir şey yok

Çevrimdışı 34kadir24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;523017
Anahtar uzaktan kumandasinida bence kontrol ettirin . Araca surekli ikaz gonderiyr olabilir.

Şu anda sadece ön sağ camda sorun var cam açıkken yavaş yavaş yukarı kalkıp duruyor en sonunda tamamen kapanıyor

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılımı yenilemek,  konfor beyni kontrol, kablo oksidi/temassızlık gibi seçenekler akla geliyor.  Motor yıkanması veya sele/suya maruz kaldıysa ihtimal güçleniyor..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca orijinal olmayan lamba,  ampul vb. Ürün kontrolü,  akü ölçümü ve şarj kontrol edilebilir..

Çevrimdışı 34kadir24

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;523056
Yazılımı yenilemek,  konfor beyni kontrol, kablo oksidi/temassızlık gibi seçenekler akla geliyor.  Motor yıkanması veya sele/suya maruz kaldıysa ihtimal güçleniyor..

Yorumunuz için teşekkürler. Arabanın garantiside haziranda bitti. Tekrar götüreceğim bu sefer daha detaylı bir şekilde ilgileneceğim. Servisten çıktığında sorun yok denilip bir 1 hafta sonra tekrar sorun çıkıyor.İnşallah başıma fazla iş çıkarmaz.