škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 octavia almayı düşünüyoruz...

61musty · 38 · 13818

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 61musty;483419
Hocam bi ara ix35 düşündük tam bayiye gittik tam alıyoduk son anda vazgeçtik..Şimdi peder verso alalım diyor..FAkat cidden o parayı haketmeyen bi araba...Civic de seçeneklerimiz arasında...Civi hem ucuz hem sağlam araba..Çok yakıyor ama lpgli..Fakat octavia en güçlü seçenek gibi duruyor ama civice göre baya tuzlu..:D:D

sıfır civic tüplü alıp yolda kalan tanıdıklarım var, bildiğiniz ylda kaldı. başka birinden daha duydum. iyi araştırın derim

Çevrimdışı 61musty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: merman;483629
sıfır civic tüplü alıp yolda kalan tanıdıklarım var, bildiğiniz ylda kaldı. başka birinden daha duydum. iyi araştırın derim

Yakıttanmı yolda kaldı lpgde sıkıntı olduğundanmı ? Yani lpglidemi çok yakıyor ?

Çevrimdışı RS DRIVER

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende octavia 1.2 tsi optimal dsg var. herşeyinden memnunum sadece piyasasından memnun değilim. 2. elde araç çok ölüyor sanırım..bir iki tane ilan var nette onlarda nerdeyse aracı bedavaya verecek..böyle bir riskin olduğunu bilseydim skodaya yanaşmazdım..en son bir konu açtım bi göz atabilirsiniz. selamlar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Pişman Mustafa;483675
bende octavia 1.2 tsi optimal dsg var. herşeyinden memnunum sadece piyasasından memnun değilim. 2. elde araç çok ölüyor sanırım..bir iki tane ilan var nette onlarda nerdeyse aracı bedavaya verecek..böyle bir riskin olduğunu bilseydim skodaya yanaşmazdım..en son bir konu açtım bi göz atabilirsiniz. selamlar.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=3387&page=245

Dün satılan bir octaviamız var, fiyat bilgisini paylaştım.

Çevrimdışı merman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 61musty;483648
Yakıttanmı yolda kaldı lpgde sıkıntı olduğundanmı ? Yani lpglidemi çok yakıyor ?

sıfır civic ile yolda kalan 2 kişiden duydum, biri 2-3 kez yolda kaldı uzun süre serviste kaldı araç, sonra elektronik aksamında çıktı sorun, diğerinin detayını bilmiyorum oda sıfır aldı lpg li civic le yolda kaldı.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim arkadaşta var LPG'li Civic 2012 model. Gayet memnun araçtan.

Çevrimdışı 61musty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bide civic kasa değiştermeseydi iyiydi..Ama octavia varken civi uzak gibi.

Çevrimdışı erhandemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende var 2014 honda civic 1.6 premium eco orjinal lpg aractan cok memnunum bende ilk basta octavia optimal dusunuyordum ama benim icin en iyisi honda oldu tavsiyem hondadan yana bende otv indirimli aldim yakit lpg de 100 kmde 9.2 gosterdi artik geri kalanini siz hesaplayin cok ekonomik tek eksisi bagaj oda octavia da var
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2014, 20:00:32 Gönderen: erhandemir »

Çevrimdışı ozimos

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 61musty;483364
Merhaba arkadaşlar...Sene sonu nasipse octavia alamayı düşünüyoruz...ötv indiriminden yaralanacağız..Engelliler için...Engelli kardeşim var...Fakat octavia dsg biraz pahalı gelidi bu yüzden 1.6 optimal düz vites almayı düşünüyoruz...Bu araba hakkındaki düşünceleriniz nelerdir..Kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim ?..Bide 3 doanım seçeneği var..Optimal sizce yeterlimi donanım olarak..Ambitiondan çok bi farkı varmıdır ?Son sorumda bayiye gittiğimde liste fiyatından indirim yaparlarmı yaparlarsa ne kadar bi indirim uygularlar? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Öncelikle engelli indiriminden yararlanacağınız iiçin 52 bin (+/-)aralığında sunulacaktır. Eğer eleagnce alırsanız 54-55 civarı bi ödemde yaparsınız. bence aradaki farkın önemi omadan DSG alınmalıdır. Bizzat bende sizin gibi aldım 54 bine mal ettim. Kesinlikle DSG öneririm kesinlikle müthiş performans ve kullanım k0laylığı sunuyor.Tabi yinede sizin kararınız.

Çevrimdışı 61musty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhandemir;484746
Bende var 2014 honda civic 1.6 premium eco orjinal lpg aractan cok memnunum bende ilk basta octavia optimal dusunuyordum ama benim icin en iyisi honda oldu tavsiyem hondadan yana bende otv indirimli aldim yakit lpg de 100 kmde 9.2 gosterdi artik geri kalanini siz hesaplayin cok ekonomik tek eksisi bagaj oda octavia da var

Kardeş neresi ekonomik..9.2 lt mi ekonomik hemde lpgde...Octavia ortalama 4 lt yakıyor...

Çevrimdışı erhandemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 61musty;487199
Kardeş neresi ekonomik..9.2 lt mi ekonomik hemde lpgde...Octavia ortalama 4 lt yakıyor...
Benzin 5 lira 50 kurus lpg 2lira 30 kurus kardesim onu hesap et birde yaklasik 1 hafta once gidis gelis tam 200 kmlik bir yolculuk yaptim 35 lira ile gidip geldim km yaptikca tuketim dusuyor birde 10 binde sonra gor sen civic hangi 1.2 tsi 200 kmde 35 tl yakiyor soyle bana birde dizelle kiyasliyorsun hadi dizelden 10 tl fazla yaksin ne var ben bunda once arabaya binmiyormusun essege biniyormusum sanki 7 sene skoda kullandim

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhandemir;487209
Benzin 5 lira 50 kurus lpg 2lira 30 kurus kardesim onu hesap et birde yaklasik 1 hafta once gidis gelis tam 200 kmlik bir yolculuk yaptim 35 lira ile gidip geldim km yaptikca tuketim dusuyor birde 10 binde sonra gor sen civic hangi 1.2 tsi 200 kmde 35 tl yakiyor soyle bana birde dizelle kiyasliyorsun hadi dizelden 10 tl fazla yaksin ne var ben bunda once arabaya binmiyormusun essege biniyormusum sanki 7 sene skoda kullandim

Benzin nerde 5.50 çok merak ettim

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG için 9 litre demek 5 lt benzin maliyeti demek. Bence yeterince ekonomik. Ama Civic ile octavia çok farklı felsefelerin arabaları. Aynı potaya sokmamak lazım bence.

Çevrimdışı erhandemir

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: METŠAHİN;487241
LPG için 9 litre demek 5 lt benzin maliyeti demek. Bence yeterince ekonomik. Ama Civic ile octavia çok farklı felsefelerin arabaları. Aynı potaya sokmamak lazım bence.
Onceki aracimda 200 kmlik yolu benzijle 60 tl ye mal iluyordu bu benim icin cok iyi octavia daha cok agirbasli araba civic sportif bir arac bende hem sportif olmasi hemde lpgli omasi icin sectim benzinden gına gelmisti
Saygılar...

Çevrimdışı Ozgurruh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hazır konusu açılmışken arkadaslar, otomatik vites ile ilgili bir sıkıntısı var mi ? Yani ileri dönemde düz değil otomatik alınca, öyle sorun çıkartirsa da ne kadar maliyeti olur.