škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ek SORU; Aynaların manuel kapatılması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aracımı teslim aldım (1.6 Diesel DSG Elegance) ve bir sorum olacak.
Aynaları manuel nasıl kapatabiliyoruz?
Şu anda otomatik mod olarak çalışıyor, ancak ihtiyaç anında ben nasıl kapatma komutu verebilirim.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2013, 18:26:49 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Levcho kardeşim hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız sağlıkla kullanın aracınızı. Şoför kapısında dikiz aynaları ayarladığınız düğmeyi aşağıda gösterdiğim kırmızı halkadaki şekle (manuel ayna kapama) getirirseniz aynalar kapanacaktır.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanit icin tesekkurler. Ben o dugmeyi hareket halindeyken denedim :-) , bundan dolayi olmadi sanirim.
Aynalarin otomatik kapanmasi iptal ediliyor mu peki? Yani kapilar kilitlenince acik kalsinlar. Ayar menusunda oyle bir opsiyon goremedim.
Tesekkurler

Çevrimdışı demir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;450268
Yanit icin tesekkurler. Ben o dugmeyi hareket halindeyken denedim :-) , bundan dolayi olmadi sanirim.
Aynalarin otomatik kapanmasi iptal ediliyor mu peki? Yani kapilar kilitlenince acik kalsinlar. Ayar menusunda oyle bir opsiyon goremedim.
Tesekkurler

ayarlar menüsünde var aynanın otomatik kapatılması.
Çentiği kaldır tamamdır.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayna sorusunun yanına, ek konu açmadan 2 soru daha sormak isterim.
1. Ekrandaki opsiyonlarda göremedim ; Start/Stop'u iptal edebiliyoruz mu? Kontağı açınca kapalı gelsin, ben istersem aktif edeyim.
2. Anahtarsız çalıştırma olası arıza durumunda, aracı nasıl çalıştırıyoruz? Araç anahtarı mevcut, onu nereye takacağız.

Teşekkürler.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
A7'de sonunda koymuşlar demek sevindim, bilgi için teşekkürler

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;450368
Ayna sorusunun yanına, ek konu açmadan 2 soru daha sormak isterim.
1. Ekrandaki opsiyonlarda göremedim ; Start/Stop'u iptal edebiliyoruz mu? Kontağı açınca kapalı gelsin, ben istersem aktif edeyim.
2. Anahtarsız çalıştırma olası arıza durumunda, aracı nasıl çalıştırıyoruz? Araç anahtarı mevcut, onu nereye takacağız.

Teşekkürler.

2. sorunun cevabını ben de bilmiyorum, bende de var inşallah arıza yapmaz :)
1. sorunuzda, bildiğim kadarıyla ekrandan start/stop özelliğini iptal edemiyorsunuz, sadece vitesin üst kısmındaki düğmeden iptal edebilirsiniz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizdeki fiat puntoda aynı şeyi istedim servisten, pc ye bağlantı yapıp halletti ama şöyle; start stop iptal tuşuna bastığın gibi kalıyor, hafızada tutuyor, iptal durumundaysa hep iptal, açık durumdaysa hep açık, taa ki o tuşa tekrar basana dek....rahatladım artık...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: foreverpdr;450577
2. sorunun cevabını ben de bilmiyorum, bende de var inşallah arıza yapmaz :)
1. sorunuzda, bildiğim kadarıyla ekrandan start/stop özelliğini iptal edemiyorsunuz, sadece vitesin üst kısmındaki düğmeden iptal edebilirsiniz.
2. sorunun cevabı, aracın kullanım kılavuzunda 117. sayfada yer alıyor.
Olası anahtar algılamama durumlarında, anahtarın kendisi ile MARŞ düğmesine basmak gerekiyormuş.
Start stop olayı ile de barışık olarak alışacağız. Araba soğukken, her seferinde iptal edeceğiz. Isınınca bir daha zaten sorun yok.
Çok uzun vadede, sürekli şehir içi kullanımda, marş motorunda bir arıza oluşabileceğini düşünüyorum.