škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

indirimli skoda

azref · 21 · 5742

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azref

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar benimde sıfır araç almama vesile olan bir abimizden birçok bayiden alamadığımız indirimi onun bağlantıları sayesinde alabiliyoruz sıfır araç düşünenlere şiddetle tavsiye ederim selamlar

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı azref

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_Carizma;565266
biraz daha açar mısın konuyu ?

galerici bir abimiz var ticareti çok düzgün her marka ve modelde bayilerden sağlam indirimler alıyor bir kısmını kendine büyük kısmını müşteriye yansıtıyor sende indirimle alıyosun arabayı

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba ben octavia 1.6tdi dsg beyaz + sunroof + 17 jant + krom paket almayı planlıyorum. Kaça gelir bu şekilde.

Çevrimdışı azref

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;565273
Merhaba ben octavia 1.6tdi dsg beyaz + sunroof + 17 jant + krom paket almayı planlıyorum. Kaça gelir bu şekilde.

üstat yarın direk kendisiyle irtibat kurunuz ben özelden cebini yazarım selamlar

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu okuyan abilerim, kardeşlerim dikkat. Azref lütfen sen de alınma hemen belki de hayırlı bir iş işlemeye çalışıyorsundur bilemiyorum ama kafamdaki dolandırıcı kalıbına çok uyan şeyler yazıyorsun.

Kimse kimseye ticareti güzel diye yok pahasına araç vermez, bayilerin kar marjları zaten düşük, satış temsilcisi patrona karşı sorumlu.

Fakat 50- 100 binlik alışverişlerden bahsediyoruz, böyle "ticaret yapan abimiz çok iyi fiyat alıyo aracı dereci" konularının ardından genelde güzel dolandırıcılık hikayeleri çıkıyor.

:ddd:

"Herkesin sahip olamayacağı bir fırsata ile karşı karşıyasınız, çok ucuza alacaksınız, sınırlı stok, bitti bitiyor, 80lik aracı 65e alıyorsun işte" gibi duyunca beyin eriten söylemlere kanmayın. Klasik taktikler.

Bu gibi dolandırıcılıklarda araç başı 5-6 bin cepten vererek 2-3 kişiye araç alınır, hop forumda duyulur. Zaten meraklısı çok, sonra 5-6 kişiden 20şer 30ar bin peşinat toplanır ortadan kaybolunur :)

Belkide benim içim çok kötü :heyo:

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;565310
Konuyu okuyan abilerim, kardeşlerim dikkat. Azref lütfen sen de alınma hemen belki de hayırlı bir iş işlemeye çalışıyorsundur bilemiyorum ama kafamdaki dolandırıcı kalıbına çok uyan şeyler yazıyorsun.

Kimse kimseye ticareti güzel diye yok pahasına araç vermez, bayilerin kar marjları zaten düşük, satış temsilcisi patrona karşı sorumlu.

Fakat 50- 100 binlik alışverişlerden bahsediyoruz, böyle "ticaret yapan abimiz çok iyi fiyat alıyo aracı dereci" konularının ardından genelde güzel dolandırıcılık hikayeleri çıkıyor.

:ddd:

"Herkesin sahip olamayacağı bir fırsata ile karşı karşıyasınız, çok ucuza alacaksınız, sınırlı stok, bitti bitiyor, 80lik aracı 65e alıyorsun işte" gibi duyunca beyin eriten söylemlere kanmayın. Klasik taktikler.

Bu gibi dolandırıcılıklarda araç başı 5-6 bin cepten vererek 2-3 kişiye araç alınır, hop forumda duyulur. Zaten meraklısı çok, sonra 5-6 kişiden 20şer 30ar bin peşinat toplanır ortadan kaybolunur :)

Belkide benim içim çok kötü :heyo:

Hocam çok doğru söylüyorsun :gut:

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu tür olaylarda dikkatli olmak gerekir inş bir sakatlık yoktur.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Passat türkiye forumda da buna benzer bir uyarı yaptılar geçen, dikkatli olmak gerek

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azref;565267
galerici bir abimiz var ticareti çok düzgün her marka ve modelde bayilerden sağlam indirimler alıyor bir kısmını kendine büyük kısmını müşteriye yansıtıyor sende indirimle alıyosun arabayı

Yanlış anlamayın ama ben galericilik ve düzgün ticaret söylemlerini yanyana getiremiyorum aklım mantığım almıyor şu zamanda.örnek bağcılar oto center..

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen yıl bir tanıdığım ve 4 arkadaşı iş yerinde başka bir(memur) arkadaşının aynı böyle bir teklifiyle tam hatırlamıyorujm 60 bin tl lik İ30 u 45 bin tl ye diye 10ar bin tl kapora vs vererek sipariş etti hemde parayı sağlam olsun diye banka hesabına yatırdılar hatta aralarından bir kaçı kasko plaka vs işlemi diye 1000 tl daha verdiler uğraşmıyalım diye sonra araç yola çıktı gemide 15 gün gümrükte 10 gün yolda 3 gün en sonda 2 sonra ankara iskitlerde bir sokakta tır dan indirilip teslim edilcek diye bilgi aldık:D:D:D düşünün artık:wax2:sonra gelmedi tabi mahkeme vs Hatay'da bir şirket hesabına yatmış parlar şirket bir kadın adına açılmış kadın ortada yok bizim adam bankadan çekmiş 45 bin kredi karısının haberi yok doğum hediyesi diye araba alcak sözde şimdi hala borç ödüyo 35 bini elinde ama faiz ve 10bin lira gitti evde kopan cayırtıyı saymıyorum:)

Arkadaşlar haklı  dolandırıcılıkların altında hep bir ucuz alma uyanıklık vs var

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Filo sahiplerinin sahip oldukları araç sayısına bağlı olarak bayiilerden çok daha ucuza araç aldığı doğrudur.

Arkadaşın anlattıklarının doğru olduğunu varsayarsak, buradaki sıkıntı aracın 0km 2.el olmasıdır.

Çevrimdışı azref

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yorumlarınızı üzülerek okudum fakat paranızı direk bayiye yatırabiliyorsunuz burada kimsenin kimseden para istediği filan yok iyilikten maraz doğar derler sanırım durum bu selamlar

Çevrimdışı mkfc66

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evvet bir savunma bekliyoruz konu sahibinden...

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azref;565348
Arkadaşlar yorumlarınızı üzülerek okudum fakat paranızı direk bayiye yatırabiliyorsunuz burada kimsenin kimseden para istediği filan yok iyilikten maraz doğar derler sanırım durum bu selamlar

Dostum insanları dikkatli olmaya davet ediyoruz sadece, size şahsi olarak doğrudan bir hüküm veren yok. Aynı durumda sende olduğunda burada " bir abimiz varmış iyi fiyat alıyormuş onun aracılığıya alacağım" yazdığını görseydim, "dikkatli ol kardeşim" diye sana da yazardım.  

"cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir" diye de bilinir bu durum.

Eski muhasebecimin bir sohbet sırasında eski müşterisinin verilerinin yine eski bir HDD üzerinde olduğunu söylemesi üzerinebenim "ver abi ben hemen bi flasha atayım sana" deyip diski kasaya takmam ile hayatımda ilk deva bir HDD'nin alev aldığını gördüğüm günden bu yana riskli durumlarda iyilik yapmamaya çalışıyorum, olayda bir suçum olmadığına inandırmak için çok dil dökmüştüm:)