škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü hakkında yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;654871
Yetmez 15dk. 3 günde aküyü bosaltıyorsa kamera ayarlarında sık aralıklarla kayıt yapıyordur ve hafiza kartın da kalındır sanırım. Bu şekilde kullanımda, her gün iyi bir km yapmıyorsan ve aracı kullandıgında s/s de acıksa akünün ömründen yersin ve sabahları marş almama geç marş alma ve ilerleyen zamanlarda hatta seni yolda bırakma durumu bile olabilir (şayet akü yeni de değilse). Tabi tüm bu olasılıklar kullanım şekline göre değişir ama. Kameranı bu şekilde kullanıcaksan başka bir harici güç kaynağı alternatifi yaratmanı tavsiye ederim. Ya da imkanın varsa araç yakınında elektrik alabileceğin, bir harici otomatik akü şarj cihazı ile aküyü birkaç günde bir şarja bağlaman iyi olur.

Günde 10-15 km kullanıyorum kullanmıyorum. SS i aracı çalıştırır çalıştırmaz kapatıyorum aracı sıfır 2016 ekimde almıştım. Normalde araca binince çalıştırır inince kapatırım kamerayı ama o gün unutmuşum.. Akü yu bi kontrol ettireyim o zaman :ok:

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;654878
Günde 10-15 km kullanıyorum kullanmıyorum. SS i aracı çalıştırır çalıştırmaz kapatıyorum aracı sıfır 2016 ekimde almıştım. Normalde araca binince çalıştırır inince kapatırım kamerayı ama o gün unutmuşum.. Akü yu bi kontrol ettireyim o zaman :ok:
Aklınızda bulunsun, sürekli çalışan araç kamerası, 4 günde aküyü tamamen bitiriyor. Gün için kısa kısa sürüşler yaparsanız, bu süre çok uzamaz ve ayrıca da aküye kalıcı zarar vermiş olursunuz. Ancak her gün 250km ve üstü sürmeniz gerekiyor ki akü sağlıklı kalabilsin.

Benim kuzenimde Polo TDI 2013 var, ondaki kamera 350ma cıvarı akım çekiyor ve 7/24 çalışıyor. Araç günlük 35km cıvarında mesafe geçiyor ve kuzenim her hafta sonu aküyü full şarj etmek zorunda kalıyor. Bir defasında aracı otoparkta 4 gün bırakmak zorunda kalmış ve kamera aküyü dördüncü gününde tamamen bitirmiş.

Size bir öneri; Park kiti alın ve en yüksek değere ayarlayın, akü o değere düşünce, park kiti kameraya giden enerjiyi kesiyor ve akünüz per olmuyor.
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2020, 12:04:01 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;654878

Sürekli çalışma durumunu (@Levcho) Levent sagolsun güzelce özetlemiş.
Seninki sürekli çalışmıyor, nadiren ve münferiden unutmalar aküye zarar vermez ama kaybedilen enerjiyi yerine koyarsan eğer.
Bu arada park halinde çalışmayacak kameranın da meşruluğu %60-70 kaybolur. :)
Kamera bence park halinde olan problemler için aslında gerekli. Seyir halinde olan işlerde genelde münakaşa pek olmamakta ama onun için de tabi lazim iyidir.

Bu nedenle bence kameranı park halinde kullanımını en kotu sarsıntı ve hareket durumuna ayarla ve yine çekim yapsın. Ama enerji durumuna bir çozüm yaratırsan; ki bence yaratmalısın, park halinde çekimi daha düşük bir fps ve çözünürlüğe ayarlayarak sürekli çekim yapmasını da sağlamalısın.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Park hali dediğim durum şu, kapalı otopark var en kuytu yere ben çekiyorum o yüzden kamerayı kapatıyorum. araca bindiğim an çalıştırıyorum. akü yü ölçtürüp kameraya çözüm bulacağım

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;654901
Park hali dediğim durum şu, kapalı otopark var en kuytu yere ben çekiyorum o yüzden kamerayı kapatıyorum. araca bindiğim an çalıştırıyorum. akü yü ölçtürüp kameraya çözüm bulacağım

Senin imkanın iyiymiş be. Kapalı garajda elektriğin de varsa hıç durma birtane akü şarj cihazı al mis gibi olur.
Bu arada sadece geceyi düşünme, gündüz biyerlere gittin dışarda park ettin yada tatile vs cıktın falan filan o zamanlarda işte ihtiyacın olur park halinde cekime.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende kamera kullanmaya başladım. Henüz almadım ama en mantıklısı, 20.000-30.000 mah'lık powerbank alıp, araç kullanılmadığı uzun süreçte o kullanılmalı. Ayrıca, aracı kuytu köşeye bırakanlar cemiyetine üye biri olarak söyleyebilirim ki ne kadar beladan uzak durursanız o kadar çok aracınıza dokanıyorlar :D AVM'de devasa katlı otoparkın en altta, en tenhaya gitme durumum oldu bir gün, döndüğümde birisinin verniğe zarar vermeyecek kadar değdini gördüm. Tampon plastiği benim araca sıyrılmış yapışmış ama zarar yok. Hepsini geçtim, dört ayaklı tüylü kardeşlerimiz sağ olsunlar aracın kuytuda korunaklı yatmasından nemalanıp, tepesine çıkıyor, inerken de fren olarak tırnak kullanıyorlar :D İlahi bir güç fazla uğraşma çizerim aracını diyor herhalde :D

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;654905
Bende kamera kullanmaya başladım. Henüz almadım ama en mantıklısı, 20.000-30.000 mah'lık powerbank alıp, araç kullanılmadığı uzun süreçte o kullanılmalı. Ayrıca, aracı kuytu köşeye bırakanlar cemiyetine üye biri olarak söyleyebilirim ki ne kadar beladan uzak durursanız o kadar çok aracınıza dokanıyorlar :D AVM'de devasa katlı otoparkın en altta, en tenhaya gitme durumum oldu bir gün, döndüğümde birisinin verniğe zarar vermeyecek kadar değdini gördüm. Tampon plastiği benim araca sıyrılmış yapışmış ama zarar yok. Hepsini geçtim, dört ayaklı tüylü kardeşlerimiz sağ olsunlar aracın kuytuda korunaklı yatmasından nemalanıp, tepesine çıkıyor, inerken de fren olarak tırnak kullanıyorlar :D İlahi bir güç fazla uğraşma çizerim aracını diyor herhalde :D

Aynen öyle bazen bana da denk geliyor "Kos Koca Konya Ovasında Hacet Giderecek Yer Bulamayanlar".

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde akü zayıfladı 4. yılına girdi orjinal aküsü. Marka öneriniz varmı ? Duracell akü çıkartmış deneyen oldu mu ?

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;654938
Benimde akü zayıfladı 4. yılına girdi orjinal aküsü. Marka öneriniz varmı ? Duracell akü çıkartmış deneyen oldu mu ?

Banada levent bey varta,yı tavsiye etti onu aldım aracın farları bile daha canlı yanıyor ayrıca aracımda viafo a129 kamera var sürekli kayıtta şu an sorun yok

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan22;654940
Banada levent bey varta,yı tavsiye etti onu aldım aracın farları bile daha canlı yanıyor ayrıca aracımda viafo a129 kamera var sürekli kayıtta şu an sorun yok

Ne kadar ve kaç amper lik aldınız ?

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;654941
Ne kadar ve kaç amper lik aldınız ?

Varta 60 amper blu dynamıc d53 kodlu akü 500 TL eski aküyü de verdim

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan22;654940

Güle güle kullan. Memnun kaldığına sevindim.
Ancak sürekli kamera kullanacaksan, üstelik 7/24, akü voltaj dengesini sürekli izlemen gerekecek. Akü voltajının 12.4 volt altına düşmesine kesinlikle izin vermemelisin.

Not: Özel isimler büyük harfle başlar .

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;654849
EBS akü ilk defa duyuyorum....
Günlük kullanımda akü şarj oluyorsa, gece boyunca kamerayı besleyecek voltajı her akü tutuyor zaten. Önemli olan akünün 4.yıl ve sonrası olan ömründe ne şekilde davranacak. Yeni akülerde sorun yok zaten.

EFB olacaktı hocam. Yanlış yazmışım.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;654977
EFB olacaktı hocam. Yanlış yazmışım.
:) Ya bende diyorum bilmediğimiz bi akü çeşidi mi var da biz duymadık. Neyse, olur böyle şeyler...:gaz: