škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bizim araçların 2.el piyasası neden çok az ve çok yavaş ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;655058
Gümrükte binlerce araba bekletiliyor. Piyasaya sürülmüş araçların eritilmesi gerek. Bayiler elimizde araç kalmadı safsatasına giriyor. İlginçtir ki haftasonu bayiler insan kaynıyor ve araçlar da satılıyor. Noterde arkadaş var, her gün bir dünya araç alınıp satılıyor diyor. Piyasa durgun dediğimiz günlerde bile arkadaş aynı şekilde bahsetti. Kriz bu işin neresinde halen anlamadım.

Bayilerin elinde şuan araç yok,mesela fabia yok hiçbiryerde.Gümrükte fabiaları bekletiyorsa skoda amacı nedir bilmiyorum?

Geçen sene bir dönem bayağı bir kriz vardı,satışlar düşmüştü faizler yüksekti,ÖTV indirim gelmesi ve faizlerin düşmesiyle satışlar arttı.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2020'lerin gelişi nedense Mart'ı buluyor. ÖTV indirimi de sadece satıcıya yarıyor.  Biniciye de yarıyor dense de bence o kadar değil. Çünkü sıfır alabilecek bütçesi olanın zaten tuzu kuru. Belki ikinci el bütçesinde bir miktar kişi, bu sayede hedef yükseltmiş oluyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;655059
Bayilerin elinde şuan araç yok,mesela fabia yok hiçbiryerde.Gümrükte fabiaları bekletiyorsa skoda amacı nedir bilmiyorum?

Geçen sene bir dönem bayağı bir kriz vardı,satışlar düşmüştü faizler yüksekti,ÖTV indirim gelmesi ve faizlerin düşmesiyle satışlar arttı.

Arkadaşlar ithalatçı firma Yüce Auto, 2019 model yılına sahip araçları gümrükte bekletemez. Çünkü ithalatına izin veren yazı bu yıl çıkmadı. Geçtiğimiz yıl 2018 sonuna kadar gümrüğe varmış otomobillere 4 ay süre uzatımı vermişlerdi, ancak bu yıl bu yazı çıkmadı. İş makinelerine bile 2 ay süre uzatımı verdiler, ve bu süre de yarın yani 29.02.2020'de bitiyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;655060
2020'lerin gelişi nedense Mart'ı buluyor. ÖTV indirimi de sadece satıcıya yarıyor.  Biniciye de yarıyor dense de bence o kadar değil. Çünkü sıfır alabilecek bütçesi olanın zaten tuzu kuru. Belki ikinci el bütçesinde bir miktar kişi, bu sayede hedef yükseltmiş oluyor.

Hocam 2020 model yılı araçların gelişinin Mart ayını bulması da doğal. Çünkü Avrupa'da Christmas/Noel ile başlayan tatil genellikle Epifani tatili ile sona eriyor. Yani çoğu Avrupa ülkesi 7 Ocak'ta iş başı yaptı. Araçların üretim, test ve evrak işlemleri en az 3 - 4 hafta sürüyor. Hazır olan araçların ihracat evraklarının düzenlenmesi, gemi yüklemeleri, yolculuk süresi ve Gebze'de ithalat işlemleri de en az 3 - 4 haftayı buluyor. Bu süreleri göz önünde bulundurunca süreç normal ne yazık ki.

Çevrimdışı sineng

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;655059

fabia olmamasının nedeni volkwagenin 1.0 motorlarda emisyonla ilgli bir problemi var. hazirana gelecek fabialar.. yetkili satıcıdan duymuştum. zaten bir emisyon muhabbetide vardı doğrudur yani.