škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yağmur sensörü sadece hortum tutunca çalışıyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben daha önce Octavia a7 mı ilk satın aldığım yağmurlu günde, sollama esnasında kamyondan fırlayan su birikintisi ile 2-3 sn kadar kör ilerlemek zorunda kalmıştım. Elle müdahale sonucu önüm açıldı ve o gün bizim grup araçların ne denli dandik bir silecek sensör sistemi olduğunu anladım. Ayrıca son silecek vuruşundan sonra tık diye bir sesle 2-3 mm kadar kalkıp inerdi silecek. Uyuz edici günlerdi vesselam...

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta silecek yok gibi birşey.Az yağmurda ya hızlı çalıştırıyorum ya da sensörün çalışmasını bekliyorum.Yağmurdan görünmez oluyor yine çalışmıyor bazen de çalışıyor.Sensörü beklemek görüş alanını kapatıyor.Kaza riski yaratıyor.Skoda servisleri ilgisiz.Üstüne para verdik bir de silecek sistemini iptal etmek için.

Çevrimdışı hmulusoy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;647079
Benim araçta silecek yok gibi birşey.Az yağmurda ya hızlı çalıştırıyorum ya da sensörün çalışmasını bekliyorum.Yağmurdan görünmez oluyor yine çalışmıyor bazen de çalışıyor.Sensörü beklemek görüş alanını kapatıyor.Kaza riski yaratıyor.Skoda servisleri ilgisiz.Üstüne para verdik bir de silecek sistemini iptal etmek için.

Dediğinizi 2016 Poloda -biraderin arabasında- yaşıyodum ben de. otomatiğe almıyodum bu yüzden. Elimle ya da fasılalı olarak kullanıyodum. Kendi aracım fabiada da fasıla ayarı beni bekletiyor, elimle müdahele etme hissi doğuruyor. Aklımda yağmur sensörü ekletmek vardı arabamı ilk aldığımda ama bu yaşadıklarımdan sonra vazgeçtim. En iyisi elle tek tık aşağı çekip çalıştırmak galiba :)

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu güncelliyorum.Sıfır aldığım arabamda yaşadığım problem yetkili servisde cam değişimi sonrası da düzelmemişti.2 yetkili servis de problem olmadığını iddia etmişti.Ancak son cam değişimi sonrası düzeltilmesi için hiçbir şikayetim olmamasına rağmen (umut kesmiştim) servisden çıkınca kendiliğinden düzelme olduğunu farkettim.