škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bizim araçların 2.el piyasası neden çok az ve çok yavaş ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;654920
2015-2016 tsi dsg 110 piyasası 110-120 bine çıkmış durumda..

saçmalık tamamen. bu araçlar 80-90 milyara satıldı. 2016 yılında benim Ambition 75HP araç 49.900 du sıfırı şuan olmuş 2. el 70-80 arası.

Elveda ekonomiğ

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu 2011 octavia mpi 102 beygir motoru

buda passat mpi 102 beygir motoru . fark varmı yok. ( birisi motor kapağı olmadan çekilmiş sadece) ve audi 1.6 mpi motorda aynı .

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;653829
2016 yılında Fabia Combi Türkiye'de satılmıyor iken Doğuş Oto Esenyurt'ta özel sipariş ile getirmiştim. Şahsen alırken 10 yıl binerim diye almıştım, son vergi artışları ve döviz kaynaklı artıştan sonra bu süreyi 15 yıla çıkardım. Aracımdan fazlasıyla memnunum, satmak gibi bir düşüncem yok.

Satıp araba almak da ayrı bir çile. Dürüst insan çok az artık. İnsanların tek derdi, kazaları sanayide hallettirip aracı kazasız göstermek. Motor ve şanzıman arızalarından ise bahsetmiyorum bile. Ara sıra meraktan ilanlara bakıyorum, o kadar yalan söyleyen satıcı var ki; güvenip de araba alınmaz. Özel konfigürasyon ile sipariş ettiğim Fabia Combi'yi satmam satamam :D

Ben de station wagon bi araç bakıyorum 2 aydır ancak dediğiniz gibi piyasa ve araclar hiç alınacak gibi değil. En sonunda tamam bagajım yetmiyor ama sonuçta sıfır aldım ve herşeyini bildiğim bi aracı kullanmak yerine gecmisinden emin olmadığım aracı almayacağım dedim ve o defteri kapadım. Ancaak hocam satarsanız nolur ilk bana haber verin bir şekilde anlaşırız :) Sonuçta Fabia Combi. :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;654963
Ben de station wagon bi araç bakıyorum 2 aydır ancak dediğiniz gibi piyasa ve araclar hiç alınacak gibi değil. En sonunda tamam bagajım yetmiyor ama sonuçta sıfır aldım ve herşeyini bildiğim bi aracı kullanmak yerine gecmisinden emin olmadığım aracı almayacağım dedim ve o defteri kapadım. Ancaak hocam satarsanız nolur ilk bana haber verin bir şekilde anlaşırız :) Sonuçta Fabia Combi. :)

Yazıda kendimi gördüm :D ne zaman sahibinden e girsem yok yok en iyisi benim kendi aracım diyorum..

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şehiriçi değil de şehirdışı seyahat için bagaj ihtiyacı port bagaj ile çözülebilir. Combi her zaman daha mantıklı bir seçim ancak Türkiye'de station wagon sevilmez. Tavan bagajına bakın, aracınızı bagaj nedeniyle değiştirmek yerine basit bir çözüm olur.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;654965
Yazıda kendimi gördüm :D ne zaman sahibinden e girsem yok yok en iyisi benim kendi aracım diyorum..

Yıllarca bildiğim bir şey varsa o da, "en iyi araba bindiğin, senin olan arabadır" derim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;654983
Yıllarca bildiğim bir şey varsa o da, "en iyi araba bindiğin, senin olan arabadır" derim.

İnsanoğlu olarak biraz aç gözlüyüz hep daha üstü hep daha üstü :(:(

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;655004
Bizim araçların ikinci elleri 115.000 - 120.000 TL civarı olmuş :0

Sahibinden.com'da görüyorum bende o fiyatları,ama o fiyattan satabilen var mı hiç onu sanmıyorum :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;654963

Aracımı satma düşüncem olursa ilk işim forumda satılığa çıkarmak olacak. Burada çok güzel insanlar tanıdım, ve aracımı buradaki insanların almasını isterim.

Not: Bu saatten sonra yurt dışına yerleşir isem satarım gibi duruyor :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;655005
Sahibinden.com'da görüyorum bende o fiyatları,ama o fiyattan satabilen var mı hiç onu sanmıyorum :)

Skoda henüz 2020 model Fabia fiyatlarını belirlemedi. Piyasada da araba yok. Araba olmayınca ikinci el fiyatları sıfır fiyatlarını geçti. Tam bir fırsatçılar ülkesiyiz.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;655034
Skoda henüz 2020 model Fabia fiyatlarını belirlemedi. Piyasada da araba yok. Araba olmayınca ikinci el fiyatları sıfır fiyatlarını geçti. Tam bir fırsatçılar ülkesiyiz.

Fiyatı arz-talep belirler.

Çevrimdışı sineng

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;655034

araba olsada ötv veya herhangi bir indirim olmaz ise ucuz olmayacak.
Bu yüzden kimse ucuza satmak istemez.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sineng;655045
araba olsada ötv veya herhangi bir indirim olmaz ise ucuz olmayacak.
Bu yüzden kimse ucuza satmak istemez.

benim beklentim bir ötv indirimi gibi bir şey olacağı yönünde,piyasa doydu,ötv ,indirimi olmazsa yeni sene durgun geçer.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gümrükte binlerce araba bekletiliyor. Piyasaya sürülmüş araçların eritilmesi gerek. Bayiler elimizde araç kalmadı safsatasına giriyor. İlginçtir ki haftasonu bayiler insan kaynıyor ve araçlar da satılıyor. Noterde arkadaş var, her gün bir dünya araç alınıp satılıyor diyor. Piyasa durgun dediğimiz günlerde bile arkadaş aynı şekilde bahsetti. Kriz bu işin neresinde halen anlamadım.