škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Tsi EcuFast sonrası yakıt tüketimi ve kullanım farklılığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;512315
ben yüncüleri aradım 1.6 tdı dsg için 700 tl fiyat verdiler %20 gibi performans artışı olur dedi garanti için ise kimse anlayamaz chip olduğunu dedi ancak anlarlarsa garantiden çıkacağını söyledi birde denizliye 700km yani değermi o kadar yolu gitmeye kararsızım :confused:

eğer bi arıza olduğunda aracı buraya getirecekseniz yüncülerde yaptırın ama yok sadece yazılımı burda attırıp bi sorun olsada denizlide servise girerseniz orada yaptırın bi problem oldu diyelim servise gidiceksiniz gidip yazılımı yapan kişiden orjinalini yükletip öyle gidebilirsiniz o zaman sorun olmaz

Çevrimdışı degerbal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;512315
ben yüncüleri aradım 1.6 tdı dsg için 700 tl fiyat verdiler %20 gibi performans artışı olur dedi garanti için ise kimse anlayamaz chip olduğunu dedi ancak anlarlarsa garantiden çıkacağını söyledi birde denizliye 700km yani değermi o kadar yolu gitmeye kararsızım :confused:

yazılımı sadece yüncülere yaptırmak zorunda değilsiniz bu işin başında bir kişi var diğerlerinde sadece makine var ordan yapıp o tek kişiden onay alıyorlar diyeyim
 o yüzden int araştırarak size yakın bir şube bulablirsiniz.

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aykut kardeş sana göre yakıt değerleri azaldı mı arttı mı yoksa nötr mü ?

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kime_ne;554598
Aykut kardeş sana göre yakıt değerleri azaldı mı arttı mı yoksa nötr mü ?

Tekirdağdan aydına gittim 1.100 km fln yol yaptık ortalama 4.5 ti 5 kişi + full bagaj geçen hafta aydından dönerkende 2 kişi döndük ve karabük fln dolandık 1700 km yol hiç 120 altına düşmedim ve çoğu zaman yüksek hızlarda kullandım 6.2 ile eve gelmiştim toplam maliyeti ise 480 tl idi

Çevrimdışı Çağrı yldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;554662
Tekirdağdan aydına gittim 1.100 km fln yol yaptık ortalama 4.5 ti 5 kişi + full bagaj geçen hafta aydından dönerkende 2 kişi döndük ve karabük fln dolandık 1700 km yol hiç 120 altına düşmedim ve çoğu zaman yüksek hızlarda kullandım 6.2 ile eve gelmiştim toplam maliyeti ise 480 tl idi
Herkese merhaba bizim 1.2 tsı 105 hp dsg aracımız var. Şuanda 16bin km yi devirdi aracımız. 12.03.2016 tarihinde Ecufast yazılım yaptırdık Alper abiye. Yazılım yapılalı 4 gün oldu ve 200 km oldu bu 4 günlük süreçte(hepsi İstanbul Şehir içi ve akıcı yollar) ilk gün yazılım gerçekten yakıt tasarrufu sağladı fakat daha sonraki sakin kullanımlarda yakıt sürekli fazla 9 ortalama ile gezdik. 15.03.2016 gecesi kadıköyden Ümraniyeye gittik köprü yolundan 80 km sabit diğer kullanımlarda pedala hafif dokunarak gittik ve ortalama 8 litre yaktı aracımız. Bu değerler bir problem mi var sorusu getirdi aklıma. Sizlerinde yorumlarını bekliyorum bu konuda. Teşekkürler

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Çağrı yldrm;565550
Herkese merhaba bizim 1.2 tsı 105 hp dsg aracımız var. Şuanda 16bin km yi devirdi aracımız. 12.03.2016 tarihinde Ecufast yazılım yaptırdık Alper abiye. Yazılım yapılalı 4 gün oldu ve 200 km oldu bu 4 günlük süreçte(hepsi İstanbul Şehir içi ve akıcı yollar) ilk gün yazılım gerçekten yakıt tasarrufu sağladı fakat daha sonraki sakin kullanımlarda yakıt sürekli fazla 9 ortalama ile gezdik. 15.03.2016 gecesi kadıköyden Ümraniyeye gittik köprü yolundan 80 km sabit diğer kullanımlarda pedala hafif dokunarak gittik ve ortalama 8 litre yaktı aracımız. Bu değerler bir problem mi var sorusu getirdi aklıma. Sizlerinde yorumlarını bekliyorum bu konuda. Teşekkürler

biraz daha gezildikçe rayına oturur diye düşünüyorum 400 500 km den sonra hala düşmemişse tekrar gidip gösterin bence.. ben hiç böyle bi problem yaşamadım.Şehir içi fazlalaştı ama şehir dışıda baya düştü

Çevrimdışı Çağrı yldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;565596
biraz daha gezildikçe rayına oturur diye düşünüyorum 400 500 km den sonra hala düşmemişse tekrar gidip gösterin bence.. ben hiç böyle bi problem yaşamadım.Şehir içi fazlalaştı ama şehir dışıda baya düştü

Bilgiler için teşekkür ederim. Umarım kendine gelir araç. Keşke 1.4 tsı alsaymışız baksanıza yakıt değerlerine :)

Çevrimdışı Çağrı yldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Önceki yorumda belirttiğim gibi 1.2 tsı dsg octavia aracım çok yakıyordu fakat yazılımdan sonra 400 km yaptıktan sonra düşmeye başladı. 500 km devirdik yazılımdan sonra. Değerler şöyle oldu... 95 sabit yazılımsız 5.6.. 95 sabit yazılımlı 5.1 litre.. 120 sabit yazılımsız 5.8... 120 sabit yazılımlı 5.4 litre 130 sabit 5.5 litre yaktı. (not: lüleburgaz-silivri arası denendi) Ve bir şey daha tam ölçemedim ama 160 dan sonra ekonomiklik sağlamıyor yazılım galiba. denersem yine yazıcam.Performansa gelince 1.4TSI 122 hp passat golf jetta hiç yanaşamıyor 3-4 boy fark atıyor rahatça. :gaz: Maşşallah diyim :) Yazılımı öneririm hepinize çok sert kullanıyorsanız biraz daha çok yakar haberiniz olsun :) :gut:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Çağrı yldrm;568927
Önceki yorumda belirttiğim gibi 1.2 tsı dsg octavia aracım çok yakıyordu fakat yazılımdan sonra 400 km yaptıktan sonra düşmeye başladı. 500 km devirdik yazılımdan sonra. Değerler şöyle oldu... 95 sabit yazılımsız 5.6.. 95 sabit yazılımlı 5.1 litre.. 120 sabit yazılımsız 5.8... 120 sabit yazılımlı 5.4 litre 130 sabit 5.5 litre yaktı. (not: lüleburgaz-silivri arası denendi) Ve bir şey daha tam ölçemedim ama 160 dan sonra ekonomiklik sağlamıyor yazılım galiba. denersem yine yazıcam.Performansa gelince 1.4TSI 122 hp passat golf jetta hiç yanaşamıyor 3-4 boy fark atıyor rahatça. :gaz: Maşşallah diyim :) Yazılımı öneririm hepinize çok sert kullanıyorsanız biraz daha çok yakar haberiniz olsun :) :gut:
Bu veriler Yol bilgisayarı Verisi mi?

Çevrimdışı Çağrı yldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;568935
Bu veriler Yol bilgisayarı Verisi mi?

Evet hocam yol bilgisayarı verisi. Bide eklemeyi unuttum bir depo ile 780 km yaptı İstanbul şehir içinde.:gut:

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Çağrı yldrm;568937
Evet hocam yol bilgisayarı verisi. Bide eklemeyi unuttum bir depo ile 780 km yaptı İstanbul şehir içinde.:gut:
Yazılım sonrası yb ile depo ölçümünun tutmadığı yazılıyor.  Dogrulamakta yarar var..

Çevrimdışı Çağrı yldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;568939
Yazılım sonrası yb ile depo ölçümünun tutmadığı yazılıyor.  Dogrulamakta yarar var..

Açıkçası kullanım olarak yakıt tasarruf ettiğiini anladık çünkü daha geç benzin aldık. bende ondan endişe ediyordum ama rahatladım. Ayrıca yakıt aynı kalsa bile kar çünkü performans ve pedal hissiyatı çok çok iyi :)

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;568939

Bende ecufast Chip yaptırdım. Yol bilgisayarında kesinlikle sapma olmadı. Çok titizim bu konuda sürekli spritmonitor.de sitesinde yakıtı takip ederim. Uzun yol yapmadım bu yüzden uzun yol verisi paylaşamam ancak normal gündelik kullanımda herhangi bir değişiklik yok. Muhakkak uzun yolda bir miktar düşüş olur ancak ben 1.4 TSI Superb.den performans hissiyatı olarak çoook memnunum.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende yaptırmak istiyorum Octavia aracım için ancak benim araç temmuz 2015 üretimi bu tarihten sonraki Octavia ve sanırım diğer modellerde delphi beyin olduğu için yazılım yapılamıyor. Yazılımın çıkmasını sabırsızlıkla bekliyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Allah Allah çok ilginç.

Benim bildiğim Octavia ilk çıktığında Bosch'un tuning protection'lı EDC beyinlerini kullanıyordu. Kırılamayan beyinler bunlardı ve bunlara da zaten yazılım çıktı. Hemen sonrasında aynı şekilde Delphi beyne geçtiklerini sanmıyorum. Ben bir araştırın derim