škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Tsi EcuFast sonrası yakıt tüketimi ve kullanım farklılığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar daha önce ecufast ile performans videolarını atmıştım o zaman daha yeni yapılmıştı ve araba iyice alışınca herşey rayına oturdu.. 1 hafta boyunca 50km şehir içi(nadiren dipledim gazı) 150 km şehir dışı ama sürekli kırmızı ışık olan bi bölge her 5 6 km boyunca ve her ışıkta honda civic,a4,bmw 320d olmak üzere kendimi tatmin açısından 30 km boyunca onlarla drag halindeydik ışıklar ortadan kalkınca önümde 40 km lik bi düz alan kalıyordu ordada 160 km/h ile gittim ve dönüşte aynı şekilde olmuştu.. bu son atacağım resimlerle beraber 1 haftalık yaktığım yakıt , yaptığım km olacak ve sizlerin değerlendirmesini rica ediyorum.. benim hesaplamamla ortalama 28 kuruş yakmış durumda (son 100 km 90 100 110 arasıydı)..

hesaplamayı yaparken yol güzergahınıda dikkate alın lütfen videolardada görüceksiniz zaten bol ışıklı bi double yol :)

Kullanımda ara hızlanmalar çok iyileşti istediğiniz lüx bi aracı rahatça harcama durumuna gelebiliyosunuz bi özgüven bi coşku geliyor insana :) aracın ani hızlanmaları sayesinde tek şeritli yollarda veya farklı durumla seri hızlanarak kaza riskinide azaltabilirsiniz.. altımızda bi canavar (bize göre tabi ) olması güzel bi duygu :)

93 km sabit ile yakılan yakıt miktarı
https://www.youtube.com/watch?v=KMCusJvL4P8

110km sabit ile anlık tüketim

https://www.youtube.com/watch?v=u7sUjFhYRFo

« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2015, 23:21:04 Gönderen: octavia7_ »

Çevrimdışı Furki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Güle Güle gez abi, bende yakın zamanda Yüncüler veya yazılım yapan başka bir yerde 130 beygir yapıcam kara kobrayı :)

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Furki;511600
Güle Güle gez abi, bende yakın zamanda Yüncüler veya yazılım yapan başka bir yerde 130 beygir yapıcam kara kobrayı :)

Yaptır gel tüketim kapıştıralım :gaz::D

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Ben de Samsun EcuFast a uğramayı düşünüyorum ama Tork un sınırlarını aşıp da DSG ye zarar verir miyiz diye de aklıma takılıyor..

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dervişbey;511622
Ben de Samsun EcuFast a uğramayı düşünüyorum ama Tork un sınırlarını aşıp da DSG ye zarar verir miyiz diye de aklıma takılıyor..

sanmıyorum bi sıkıntı çıkacağını bide düzgün bi dynoya çıkarsınız içiniz rahat olur.. benimde dsg dyno testinde tork 590 nm çıktı yanlış ölçtü dyno:D

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dervişbey;511622

Hocam sizin orjinal parça konusunda hassaslığınızı bildiğimden EcuFast vb yazılımlar yerine O.CT firmasını tercih etmenizi öneririm.

Neden derseniz yeni nesil Bosch un EDC kodlu beyinleri bir süre öncesine kadar kırılamıyordu. O.CT firması parasını vererek bu beynin yazılabilmesi için gerekli özellikleri direkt olarak satın aldı. Yani bir nevi orjinal ürün diyebiliriz.

O.CT nin Türkiye distribitörü ise Ender Elektronik. Fiyatlar normalin biraz üzerinde ama orj ve sağlıklı uygulamaların hepsinde durum bu şekilde zaten.

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende chip düşünüyordum ancak garantiden çıkacağını söyledi servisteki arkadaşlar ve dsg ye zarar verir diye vazgeçtim hem araç orjinal haliyle de gayet performanslı :)

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;511756
bende chip düşünüyordum ancak garantiden çıkacağını söyledi servisteki arkadaşlar ve dsg ye zarar verir diye vazgeçtim hem araç orjinal haliyle de gayet performanslı :)

evet sizin garantiden çıkar ama benim garantiden çıkmadı dsg konusunda limiti belli aşmadıkça sıkıntı yok :)

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: octavia7_;511758
evet sizin garantiden çıkar ama benim garantiden çıkmadı dsg konusunda limiti belli aşmadıkça sıkıntı yok :)

Sizin nasıl garantiden çıkmıyor?
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;511985
Sizin nasıl garantiden çıkmıyor?

ben yüncülerde yaptırdığım için sorun olmadı

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yüncüler yapınca garantiden çıkmıyor mu??? Çıkmıyor ise bende 1.2 tsi ma yaptırmak istiyorum...

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;512107
Yüncüler yapınca garantiden çıkmıyor mu??? Çıkmıyor ise bende 1.2 tsi ma yaptırmak istiyorum...

kendileri yaptığı için ve bende sürekli orada bakım yaptırdığım için herhangi bi arızada başka yere gitmezsem sıkıntı olmıcak bi arıza olunca yüncülerde yaptırmam gerekiyor garantiden değişmesi için

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Anlamadığım nokta yüncülerden başka hiçbir Skoda servisi bu işlemi yapamıyor mu ben Denizlideyim Tekirdağ'a gidip Chip taktırmanın anlamı yok hem siz garanti kapsamında olduğunu söylüyorsunuz Denizli'deki bayi garantinden çıkabileceğini söylüyor bu servislerin birbirlerinden haberi yok galiba eğer garantinden çıkmayacaksa bende taktırmayı düşünürüm beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: medcezir03;512199
Benim Anlamadığım nokta yüncülerden başka hiçbir Skoda servisi bu işlemi yapamıyor mu ben Denizlideyim Tekirdağ'a gidip Chip taktırmanın anlamı yok hem siz garanti kapsamında olduğunu söylüyorsunuz Denizli'deki bayi garantinden çıkabileceğini söylüyor bu servislerin birbirlerinden haberi yok galiba eğer garantinden çıkmayacaksa bende taktırmayı düşünürüm beni aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler

ben yüncülerden başka yere gitmediğim için garanti dışı kalmıyor.. yoksa şuan gidip başka yerde arıza tamiri yaptırmaya çalışsam chip olduğunu anlarlarsa garanti dışı olacak yüncülerde yapılmış filan dinlemezler..  yüncüler yaptıkları işin arkasında durdukları için garanti dışı kalmadı.. he birde şöyle diyim dışarıda yaptırdınız mesela araç tamamen garanti dışı kalmıyor şanzıman ve motor garanti dışı kalıyor..
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 15:21:08 Gönderen: octavia7_ »

Çevrimdışı medcezir03

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben yüncüleri aradım 1.6 tdı dsg için 700 tl fiyat verdiler %20 gibi performans artışı olur dedi garanti için ise kimse anlayamaz chip olduğunu dedi ancak anlarlarsa garantiden çıkacağını söyledi birde denizliye 700km yani değermi o kadar yolu gitmeye kararsızım :confused: