škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 TDI DSG Octavia ilk sürüş verilerim

um1t · 12 · 3467

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracimi dün teslim aldim. depo neredeyse tamamen boştu. Hemen ilk benzinci olan Bp'ye girdim. 47 lt yakit aldim ve fulledim depoyu.  Kimi arkadaslar 44+6 litre şeklinde diyordu. Bu yüzden kafam biraz karışık.
51 km yol yaptim Aracimi Mersinden Erdemli ilçesine getirirken. Bunun 10km şehir icinde yoğun trafikte. 25-30 km'si otoban, 10-15 km'si ise sehirler arasi karayolu.
Rodaj konusunda biraz hassas olduğum icin arabaya hic yüklenmeden geldim
düşünceleriniz nedir ?
.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın. Mersin-Erdemli arasında (otobandan sonra) çok fazla ışık olduğunu ve aracın yeni olduğunu düşünürsek ortalamanız gayet iyi bence
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2015, 15:28:19 Gönderen: vatan38mekan06 »

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın, ilk 5 bin km den sonra yakıtınız dahada düsecektir, ilk yağ degisiminden sonrada oturacaktır, 1.6 tdi 4-5 lt gibi yakar, kullanım tarzına göre, seride 6lt, ekonomide 3lt leri görebilirsiniz,

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal veriler,

Benim yakıtımın düşmesi 20bin km den sonra oldu :)

Kullandığınız güzergaha göre yakıt çok etkileniyor. Şehir içinde max 7lt min 4-4,5lt yakabilir

Çevrimdışı görmeyen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun hemşerim kaça aldınız estra donanım eklettirdinizmi güle güle kazasız cezasız kullanın

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: görmeyen;505948
Hayırlı olsun hemşerim kaça aldınız estra donanım eklettirdinizmi güle güle kazasız cezasız kullanın

Teşekkür ederim toprağım, Elegance + panaromik Sunroof + 17'' jant + Kapı Kromları  toplamda 83.500e aldık.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben günlük 45+45 km yol gidip geliyorum ve gittiğim yollardan 21 km si bölünmüş 24 km si ise virajlı inişli çıkışlı yollarda oluşuyor. Ben bu yollarda ortalama 5,1 lt civarında yakıt gördüm ve aracım 16.000 km de olmasına rağmen Yakıt hiç değişmedi. Ortalama min.18 kel Max 22 krş yaktı. Sizce bundan sonra düşer mi?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;505998
Arkadaşlar ben günlük 45+45 km yol gidip geliyorum ve gittiğim yollardan 21 km si bölünmüş 24 km si ise virajlı inişli çıkışlı yollarda oluşuyor. Ben bu yollarda ortalama 5,1 lt civarında yakıt gördüm ve aracım 16.000 km de olmasına rağmen Yakıt hiç değişmedi. Ortalama min.18 kel Max 22 krş yaktı. Sizce bundan sonra düşer mi?

Benim yakıtım 4000km sonrası bariz düşmüştü daha da düşmedi bu saatten sonra ancak bakımdan bakıma 0.5 lt ya düşer ya düşmez pek bir beklentiniz olmasın o konuda

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun harika yakıt verileriniz.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt verileriniz olması gerektiği gibi, 34-35 km ortalama hızda 5.5 yakıyorum, son 1800 kmnin genel ortalaması, şehir içi şehir dışı karışık. Şehir dışı sabırlıysanız belli bir kmyi geçtikten sonra 3.5 litre gibi değerleri görebilirsiniz. Önünüzdekilerin milim milim ilerlediği trafikte 7-8 litreler normal.

Çevrimdışı Alp27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle