škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 tsi performans / yakıt tüketimi (video)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tsi nin en sevdiğim yanı virajlı,inişli, çıkışlı yollarda gaza dokunduğun gibi o gücü hissetmen, motoru yüksek devirde tutup hızlanmasını beklemyorsun, istediğin zaman sakin kullanıp makul tüketim değeri elde etmek mümkün tabi kişiye göre değişir. Yani bir elinde iki taş var istediğini kullanırsın, ben kullanırken çok keyif alıyorum gaza basınca homurdanması'da ayrı his insanı iyice gaza getiriyor

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;500522
160lık CC 0-100 8,5
177lik CC 0-100 8,4

140lık Octi 0-100 8,5

Aynı anda bassanız büyük ihtimal 100-120'ye kadar kafa kafaya giderdiniz:) Uzunda da güçlü olan kazanırdı.

videoda göründüğü gibi 200 e kadar kopmuyoruz aynı kalıyoruz ama araç sahibini tanımadığım için cc verilerine baktığımda 1.4 tsi 160 yada 2.0 tdi 177 hp ile verilerimiz tutuyor tabi 2.0 tdi belli bi hızdan sonrada bizden daha iyi bi ivmeleme yaşatır

Alıntı yapılan: mşah;500528
Tsi nin en sevdiğim yanı virajlı,inişli, çıkışlı yollarda gaza dokunduğun gibi o gücü hissetmen, motoru yüksek devirde tutup hızlanmasını beklemyorsun, istediğin zaman sakin kullanıp makul tüketim değeri elde etmek mümkün tabi kişiye göre değişir. Yani bir elinde iki taş var istediğini kullanırsın, ben kullanırken çok keyif alıyorum gaza basınca homurdanması'da ayrı his insanı iyice gaza getiriyor

aynen dediğiniz gibi performansıyla yakıtıyla oldukça tatmin ediyor canın sıkıldıkça gaza basıp zevkini hissettiriyor araç

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Passat CC nin boş ağırlığının 1520kg olduğunuda unutmamak lazım:) Octaviada 1265kg görünüyor aradaki fark ciddi gitmemesi normal :D

2.0 TDI 140 cr ile denemişliğim var bence sütçü beygirlerinden başka birşey yok ivmelenmesi falan vasat geldi bana.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ton başına beygir değerlerini de göz önüne almak lazım karşılaştırmalarda.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...