škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavan döşemisi, Sunroof

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı barbaros

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,
Ben de artık Skoda ailesinin yeni bir üyesiyim. Ekim sonunda Octavia Elegance 1.4 TSI manuel aracımı teslim aldım. Kendime göre bir çok opsiyon satın aldım. Anahtarsız Kessy sistemi, Canton müzik sistemi, 17 inç Teleron jant, Panoramik sunroof, renkli arka camlar, Bluetoth kontrollü üç kollu direksiyon, elektrik hafızalı ön sürücü koltuğu, 220 volt priz, ön park sensörü, bagaj spoileri, TSI lerde bulunmayan ön kaput altı yalıtım kaplaması. Bergama da yaşıyorum, aracımı İzmir Vosmer den satın aldım. Araç toplam 72.000 TL mal oldu, artı 1.150 TL kasko. Aracı aldım Bergama ya geldim tavandan bir tıkırtı sesi geliyor ki çok can sıkıcı. Sunroof arka kısmındaki tavan döşemesinden geliyor. Servisi aradım, sorunu anlattım randevu aldım ve gittim. İzmir e gidip gelmek oyalanmazsan en az yarım gün. Baktılar ve bugün bu saatden sonra yapamayız, başka bir gün gelin ve kontrol için aracınız iki gün burada kalmak zorunda kalabilir dediler. Arkadaşlar şimdi ben ne yapayım? Yolda giderken tavana elimi koyuyorum ses kesiliyor, muhtemelen yerine oturmamış. Bergama da baktırayım mı? yoksa mutlaka servise mi gitmeliyim. Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2013, 22:54:35 Gönderen: barbaros »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, aramıza hoşgeldiniz:)
Çok güzel donanımlarla iyi bir araç almışsınız, güle güle kullanın..
Muhakkak servise göstermenizi öneririm.
Belki dışarıda yapılır ama yaparken bir terslik olursa!
Bence riske girmeye gerek yok..

Çevrimdışı barbaros

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkür ederim Akif Hoca. Çok inceleyerek, çok özenerek aldım bu aracı fakat bu durum çok canımı sıktı. ne yapalım artık servise bırakıp iki gün sabır edeceğiz. Hocam bir de bu araçlarda ACT sistemi var mı? Aracım henüz 1500 km de. sabah çalıştırdığımda sanki iki silindir çalışıyormuş gibi geliyor sesi. soğuktan mı? İlginize çok teşekkürler, saygılarımla.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2013, 23:13:47 Gönderen: barbaros »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros;451693
Çok teşekkür ederim Akif Hoca. Çok inceleyerek, çok özenerek aldım bu aracı fakat bu durum çok canımı sıktı. ne yapalım artık servise bırakıp iki gün sabır edeceğiz. Hocam bir de bu araçlarda ACT sistemi var mı? Aracım henüz 1500 km de. sabah çalıştırdığımda sanki iki silindir çalışıyormuş gibi geliyor sesi. soğuktan mı? İlginize çok teşekkürler, saygılarımla.

TSI soğuk motorda ilk çalıştırma da 20-30 sn. sesli çalışır sonrasında ses duyulmaz.
Hafifte olsa, stop edince 2-3 defa fıs fıs sesi gelir.
Çok duyulmasa da vites değiştirirken tıs tıs sesi gelir.
Bildiğim kadarıyla, aracınızda ACT yok.

Çevrimdışı barbaros

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;451695
TSI soğuk motorda ilk çalıştırma da 20-30 sn. sesli çalışır sonrasında ses duyulmaz.
Hafifte olsa, stop edince 2-3 defa fıs fıs sesi gelir.
Çok duyulmasa da vites değiştirirken tıs tıs sesi gelir.
Bildiğim kadarıyla, aracınızda ACT yok.
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı barbaros

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam size Navigasyon ile ilgi bir sorabilirmiyim, yoksa yeni bir başlık mı açayım?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros;451702
Hocam size Navigasyon ile ilgi bir sorabilirmiyim, yoksa yeni bir başlık mı açayım?

Bildiğim birşeyse yardımcı olurum..
Yeni başlık açarsanız da daha çok kişi yardımcı olabilir..

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: barbaros;451690
Merhaba arkadaşlar,
Ben de artık Skoda ailesinin yeni bir üyesiyim. Ekim sonunda Octavia Elegance 1.4 TSI manuel aracımı teslim aldım. Kendime göre bir çok opsiyon satın aldım. Anahtarsız Kessy sistemi, Canton müzik sistemi, 17 inç Teleron jant, Panoramik sunroof, renkli arka camlar, Bluetoth kontrollü üç kollu direksiyon, elektrik hafızalı ön sürücü koltuğu, 220 volt priz, ön park sensörü, bagaj spoileri, TSI lerde bulunmayan ön kaput altı yalıtım kaplaması. Bergama da yaşıyorum, aracımı İzmir Vosmer den satın aldım. Araç toplam 72.000 TL mal oldu, artı 1.150 TL kasko. Aracı aldım Bergama ya geldim tavandan bir tıkırtı sesi geliyor ki çok can sıkıcı. Sunroof arka kısmındaki tavan döşemesinden geliyor. Servisi aradım, sorunu anlattım randevu aldım ve gittim. İzmir e gidip gelmek oyalanmazsan en az yarım gün. Baktılar ve bugün bu saatden sonra yapamayız, başka bir gün gelin ve kontrol için aracınız iki gün burada kalmak zorunda kalabilir dediler. Arkadaşlar şimdi ben ne yapayım? Yolda giderken tavana elimi koyuyorum ses kesiliyor, muhtemelen yerine oturmamış. Bergama da baktırayım mı? yoksa mutlaka servise mi gitmeliyim. Saygılarımla.

Aynı sorun bende de var. Ancak benim sorun aracı aldıktan yaklaşık 4 ay sonra sunroofun arka tarafında camın altında kalan tavanın metal kısmındaki tozları silmem sonrasında ortaya çıktı. Özellikle bozuk yollarda, Arnavut kaldırımlı yollarda plastik tıkırtısından araç içinde durulmuyordu. Ertesi gün servisten randevu almak istedim. Servisin yoğunluğu, randevu verebileceği günün bana uymaması sonucu 10 gün sonra aracı servise götürebildim. Bu süreçte ses iyice azaldı ama kesilmedi. Her ne hikmetse serviste ustayla test sürüşü esnasında hiç ses çıkarmadı. Sunroofa sprey sıkıp gönderdiler. Aradan bir hafta geçti ses yine gelmeye başladı. Bendeki ses tavanı tutmayla falan geçmiyor. Sunroof kapalıyken çok ses yapıyor. Açıkken pek duyulmuyor. Aracım 6000 km'de Bu km'ye kadar sunrooftan hiç ses gelmemişti. Ayrıca ön camlar aşağı inerken tıkır tıkır diye ötüyor. Servise gittiğim gün hava yağmurlu olduğundan camlarda ses yapmadı.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camlarin tikirtisi icindeki telin yipranmasindan olusuyor ters giden biseyler olabilir