škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Oynak devir saati yardim !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araç 2012 model 33000 de elegance 1.6 tdi superb.Aracı aldıktan sonra devir saatinde dalgalanma dikkatimi çekti.rolantide devir saati oynuyor surekli.1000 devrin üstünde yapmıyor.Aracı bilgisayara bağladılar orada rpm sabit 800 gösterirken gösterge sureklı oynuyor.gösterge paneli arızalı dediler bende bayi ile konustum olabilir dediler 1650 tl fıyat verdiler.30 senelik doğanların bile göstergesi arızalanmazken 3 yasında aracın gösterge paneli nasıl olurda arızalı olur? forumlarda bayağı araştırdım hiç kimsenin başına gelmemiş bir tek ben miyim bu konuda mağdur olan.... videoyu ekliyorum.
[YOUTUBE]ikFAp72HZt4[/YOUTUBE]
https://youtu.be/ikFAp72HZt4
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2015, 00:45:18 Gönderen: gencico »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bunu yaptığında klima açık mı oluyor. klima, radyo veya başka bir cihaz bağlı değilken bir daha kontrol edin.

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hocam aracınızda kadran selamlama açıkmı? 2015 Corsa'dada aynı durumdan var.

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Klima vs diğer şeylerin açık olması etkilemiyor.Zaten pc ye bağlıyken ne yapasan yap sabit 800.Sadece araba haraket halindeyken 900 oluyor ve oynama kayboluyor...Selamlama açık.Ondan olur mu bilmiyorum ?ama bi kaç ustanın ortak görüşü gösterge paneli arızalı.sanırım bir tek benim başıma gelmiş.3 yaşında araçtaki saçmalığa bak.skodadan iyi niyet garantisi talep edicem bakalım

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay benim aracımda da bazen oluyor ama ben çok önemsememiştim. Aracım 2012 1.6 tdi 58k km.

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence çok sinir bozucu.VW kalitesine yakışmayan bir olay.hyundai bile araçlarına 5 yıl garanti verirken vw grubu 2 yıl veriyor.hayatımda ilk kez gösterge paneli bozulan bi araç gordum-duydum oda bana rastladı

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi niyetten yapılabilir, ısrarcı olmakta yarar var..

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kadran selamlamayı kapattık düzelmedi.aracın sarj dinamosunu kontrol ettik ondada problem yok kesinlikle gösterge dediler.bayi ile görüşcem iyi niyetten yaparlar inş skoda gibi vw grubu büyük bir firmanın bunu üstleneceğini temenni ediyorum

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadranda bir sikinti oldugu asikar (dinamoyu kontrol ettiginize dayanarak soyluyorum) ama sikmayin caninizi bisey olmaz. Ben arabayi aldigim gunden beri hiz ibresi 100km ye kadar tik tik atiyor analog saatin saniyesi gibi. Hic kurcalatmadim. Ki cok takintili adamimdir. Varligini unuttum bile. Bazen arabaya ilk defa binenler soyluyor oyle hatirliyorum :D

Çevrimdışı Tamer06

• Çılgın Detaycı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu olay benim 2011 Fabişte'de oldu baktım rolantide oynamalar var bir kaç defa gaz verdim işe yaramadı bende çok takılmadım zaten aracı stop edip tekrar çalıştırınca geçti.Bir dahada olmadı çok şükür.

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bugun servisle görüştüm gösterge paneli arızalı.iyi niyete sokmadılar 30000 bakımı serviste yapılmamış.ama ustaların ortak fikri dokunmaya gerek yok fabrikasyon hatadır hiç bir zararı olmaz.bakalım artık zamanla gözümü alıştırcam sanırım.sikayet vardan şikayet olusturdum geri donus olur mu bilmşyorum ama cidden skodanın amirali buysa....

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arabanın gösterge devir saati motorunu uyumlu jetta motoruyla değiştik düzeldi problem fakat aynı gün akşam tekrar eski haline döndü. Usta gösterge panelinin işlemcisinin arızalı olabileceğini söyledi. Onca uğraş masraf ta boşa gitti. Bu kasa suberb ve jettaların kronik sorunuymuş ama nedense sadece bende var sanırım forumlarda hiç kimsenin başına gelmemiş...

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gencico;534998
Arkadaşlar arabanın gösterge devir saati motorunu uyumlu jetta motoruyla değiştik düzeldi problem fakat aynı gün akşam tekrar eski haline döndü. Usta gösterge panelinin işlemcisinin arızalı olabileceğini söyledi. Onca uğraş masraf ta boşa gitti. Bu kasa suberb ve jettaların kronik sorunuymuş ama nedense sadece bende var sanırım forumlarda hiç kimsenin başına gelmemiş...
Sadece sizde değil bu sorun. Bir çok kişide var. Benim aracımda da var. Yurtdışı forumlarda da rastladım. Şahsen çok önemsemiyorum. Çalışmıyor olsa neyse işini yapıyor zararı yok diye düşünüyorum.

Çevrimdışı gencico

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gösterge selamlama ile alakalı olabilir.motora fazla elektirik gönderip yakıyo olabilirmiş.Selamlamayı kapattım bugun.sorun hallolursa yazarım.benim gibi takıntılı olan arkadaşlara yardımcıda olurum.