škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yoğun su birikintisinden geçmenin etkisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mtfylmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün 1.6 dsg dizel superb aracımla yoğun su birikintisinden geçtim(yaklaşık 40-50 cm).Aracım stop etmeden geçtim fakat eve geldiğimde rölantide çalışırken çalışma sesinin farklı olduğunu fark ettim.Sanki pervanelere tel takılır o da sürter ya öyle bir şey.Bu durumun aracıma olumsuz bir etkisi olur mu.Aracın radyatörüne batığımda yaprak parçaları gördüm.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sel de yagmurda maalesef cer cop cok giriyor saga sola. Pervane kayis aralarina sariyor. Dikkat etmek lazim.

Çevrimdışı mtfylmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Motoru yıkatmam çözüm olur mu.Servise daha uğrayamadım ama uğrayacam.Yaklaşık 10 m civarında bir bölgeydi geçtiğim birikinti

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb gibi bir arabayla 40-50 cm lik suya girme cesaretinizi ve acıma duygunuzu tebrik ederim.Bir kontrol edilmesi gerek, hem sıcaklık farkının, hem de su ile gelen çer çöp ün illaki olumsuz etkileri olmuştur.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2015, 10:23:55 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mühendis06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer durum banada oldu yeni açılan ODTÜ yolundan 100.yıl ayrımına girdim göle dönmüştü arkamda kalabalık mecburen geçtim sular kapı koluna yaklaşacaktı neredeyse sudan geçerken araba tekler gibi oldu ama stop etmeden çıkabildim. Ankara için 4x4 farz oldu :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motora su çektirme,  blok çatlatma vb.  Büyük sorun yaşayanlar oluyor. Aman herkes dikkat etsin..

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
blok çatlatma başa gelecek en büyük sorun. özellikle kış aylarında. zamanında sanayide bir bayana ait BMW'de görmüştüm. kadın motordan anlamadığı için usta yüksek oranda su koymuş antifriz hak getire soğuktan donup çatlamış. bu etki sıcak motor ile soğuk suya temasta da başa gelebiliyor.

bir de radyatör peteklerindeki kirleri basınçlı su ile temizletmeyin petekleri eğiyor.soğuduktan sonra hortum ile su tutun. parmak tutarak üsten tazyik verilebilir. yıkamacılarda dikkat ediyorum bazıları öne geçip ön ızgaraya direk makineyi tutuyorlar bu da eğilme sebebi. bizim skodalarda ön ızgaranın 3'te 2'sinin kapalı olmasının bir avantajı da bu basınçlı sudan koruması.