škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç tavsiyeleriniz.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kerem61

• Twincharged Stratified in
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle hepinize merhaba. uzun bıir suredır foruma gıremedım vaktım olmadı yenıden dönus fırsatı buldum.

Ben üniversite ogrencısıyım (kendı sehrımde) bızım aıleye ıkıncı bı arac alınacak.aslında arac bana alınacak dıyelim.

Bizde suan 2012 navara mevcut.Navara ıle sehır ıcınde hıc dolasılmıyor + yakıt tuketımı asırı yuksek.arkadaslarımla gezmeye cıkıyorum gunde çeyrek depo bitiyor (hıc abartmıyorum) ve part sıkıntısı var.sehır ıcınde tek memnun eden sey performansı.bi çok araca nal toplatıyor :)

bana alternatıf bır arac lazım. navara duracak.onun yanın da sehır ıcınde kullanıbılecek kucuk mottor kucuk kasa bısey lazım :wnk: polo golf leon gibi bişeyler :)

elimizdekı imkan 40-50 bın tl arası. alınacak arac sıfır da olabılır ıkıncı elde olabılır. fakat ıkıncı elde ne olursa olsun 40 bın ustu arac ıstemıyoruz.

asıl sıkıntı aracın dızelmı benzınlımı olacagı yonunde. ben arac elımdeyken gunde 50-60 km yapıyorum mınımum. bu yuzden 1.2 tsı yada 1.6 tdı motora sahıp vw grubu araclara bakıyorm

sizin fıkırlerınızı almak ıstedım veya tavsıye edecegınız baska bısey varmıdır ??

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI Motor Fabia II Tavsiye ederim. Hem performans hemde yakıt konusunda seni üzmez. Bütçene de uygun.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruyaci;450864
1.6 TDI Motor Fabia II Tavsiye ederim. Hem performans hemde yakıt konusunda seni üzmez. Bütçene de uygun.

tercihim fabıadan yana olmayacak sağolun :thank:

Alıntı yapılan: zaferhan;450876
... Dizel LEON.. Erkek Arabası..

:gut:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ya Golf 1.2 tsi, ya da Leon 1.6 TDI gider sana ;)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim okulum eve 25km günlük en az 50km yapıyorum ve şöyle söyleyeyim benzinli araç alırsan benzinin altından kalkamazsın 3 gün gidersin 4 gün yatar araç.İsterse 1.0 TSI olsun.Dizel al kafan rahat etsin.301 alabilirsin 0km veya dizel polo.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bütçe varsa ve esas yakıt tasarrufu ise, Polo Bluemotion, dizel Rapid ve ya dizel Leon

Çevrimdışı kerem61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;450891
Ya Golf 1.2 tsi, ya da Leon 1.6 TDI gider sana ;)

benzinliden vaz gectık 1.6 tdi olacak ama ne olacagı mechul :)

Alıntı yapılan: dgn;450966
Benim okulum eve 25km günlük en az 50km yapıyorum ve şöyle söyleyeyim benzinli araç alırsan benzinin altından kalkamazsın 3 gün gidersin 4 gün yatar araç.İsterse 1.0 TSI olsun.Dizel al kafan rahat etsin.301 alabilirsin 0km veya dizel polo.

benzın konusunda aynı fıkırdeyım.
dizel pololar cok para 45 50 arasına cıkıyolar dusuk km arayınca.o parayı poloya vermem.bence her aracın bı ederı vardır polo max 45 eder fazlası hakkı degıl dıye dusunuyorm

Alıntı yapılan: Levcho;450968
Bütçe varsa ve esas yakıt tasarrufu ise, Polo Bluemotion, dizel Rapid ve ya dizel Leon

rapidlere bakıyorum şu koltuk altlarının kapatılmamıs olması rayların gorunuyor olması benı sogutuyor. suan golf6 tdı bakıyorum 50 55 tl arası

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
58.000 e ambition Yeti alınabilir. 1.6 TDİ 105 HP

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI denen teknoloji güzel de gene de benzin yakıyor sonuçta. Ben çok mantıklı bulmuyorum açıkçası TSI'ı. MEsela arkadaşım A3 TSI aldı 7-7,5lt arası yakıyor ve bu tüketime iyi diyor. Normal 1.6 benzinli kadar tüketim oysa ki. Ben diğer aracımız Insignia Turbo ile 8-8,5lt arası yakıyorum ki en azından 180 hp.

Eğer öğrenci adamsan, az yaksın çok gezeyim diyorsan bence TDI alınmalı. Yukarıda önerilen Leon TDI da çok güzel seçim. Üstelik artık eski nesil bu TDI lara yazılım da var. 105lik TDI lardan yaklaşık 130-140hp güç alınabiliyor.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;451187
TSI denen teknoloji güzel de gene de benzin yakıyor sonuçta. Ben çok mantıklı bulmuyorum açıkçası TSI'ı. MEsela arkadaşım A3 TSI aldı 7-7,5lt arası yakıyor ve bu tüketime iyi diyor. Normal 1.6 benzinli kadar tüketim oysa ki. Ben diğer aracımız Insignia Turbo ile 8-8,5lt arası yakıyorum ki en azından 180 hp.

...

1.6 Turbo İnsignia şehir içi nasıl 8,5litre yakar ya şehir içi fabrika verisi bile 10,5litre aracın.Süren kişi hiç dur kalk yapmıyor sanırım..Ayrıca TSI içinde 7-7,5litre iyimser bir rakam.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sol Ayağa hakim olup, çok dur kalk trafiğe girmeyince yakıyor 8,5lt. Dur kalk şehir içi trafiğinde ise yakaladığımız rakam 9.8lt.

Kısaca söylemek istedeğim şu işin içine Turbo girince düşük yakıt hayal. Ha insanlar niye TSI'ı övüyor. Eskiden o güçleri veren araçlar çok daha fazla yakıyordu, en az 2.0lt kategorisinde motorları vardı da ondan. Yoksa TSI gene çok yakıyor.