škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster - İlk TÜV tamam

lrfan · 48 · 15712

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ctukel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabayı geçensene aldığımda ilk sahibi LPG taktırmış ama ne zaman takdırmış bilmiyorum. (Bir yerde yazılır mı?) . LPG de geçen yaz eksoz gaz karışımı hatası veriyordu ama gaz ayarları yapılıp, o uyarı servis tarafından kaldırılınca bir daha karşılaşmadık. LPG sistemi Zavoli. Motor soğukken biraz titremenin dışında başka olumsuz bir durum yok. Tabiki bagajda ortada duranyedek lastiği saymazsak. Sırdırmazlık raporu Makina Mühendisleri odası tarafından yapıldığı için TÜV de çok fazla incelenmiyor kanımca.

Çağlar
http://caglar.ca

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;78375
Hayırlı olsun!

Bazen illa kusur bulmak için bir terslik yapabiliyorlar

bana yaptılar o tersliği  filmere kusur bulmuşlardı hafif diye...emniyette git filmleri sök gel demişti. ne kadar dil döksemde iş olmadı.şimdi camlarda film yok sanki çıplak geziyor gibiyim.
havalar ısınsın ilk iş camlar yeniden filmlenecek.

Çevrimdışı İbrahim Yücel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2008 1.4 TDI Roomster 2009 Mart ayında trafiğe çıkış. Muayene 2012 Mart ayında idi. Ankara Gölbaşı Tüv istasyonuna gittim. Arka sağ frende el freninde hata buldular. Yaptır gel dediler. Sanayide fren ölçüme girdim sorun yok dediler. ayarı biraz yükseltiler. Fakat oda balataları kızdırdı. Tekrar ayarı eski konumuna getirdim. Muayeneye tekrar eski vaziyette girdim iyi olmuş dediler ve onay verdiler. Ben anlıyamadım. Sözde Alman firması kontreller baştan savma galiba....Veya bu aşamada birtakım değişiklikler oldu. Hiç sert fren yapmamıştım kızdım sonra sert frenler yaptım bu sırada ABS filan devreye girdi. Ayarı otomatik kendimi yaptı bilemiyorum.